سلطان یاقوت

ترخیص کلید محافظ جان از گمرک

ترخیص کلید محافظ جان از گمرک

در سیستم‌های برقی به جهت حفاظت از اشخاص و تجهیزات، از نوعی کلیدهای حفاظتی برقی به نام کلید محافظ جان یا RCD استفاده می‌شود که مخفف عبارت Residual Current Device است. واردات کلیدهای محافظت از جان در چندین تیپ مختلف در کشور ما رواج دارد و از این رو می‌خواهیم در این مقاله به شرح فرآیند ترخیص کلید محافظ جان از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. تعبیه کلید محافظ جان در سیستم‌های برقی، به عنوان ایمن‌ترین راه برای تشخیص و قطع جریان نشتی برق و همچنین جلوگیری از ایجاد شوک ناشی از تماس غیر مستقیم با برق به شمار می‌رود. در این سیستم، جریان رفت و برگشتی به صورت دائم مقایسه شده و در صورت وجود اختلاف میان این دو جریان، مدار قطع می‌شود. به عبارتی دیگر، وظیفه اصلی کلید محافظ جان، اندازه‌گیری جریان ورودی به دستگاه برقی و جریان خروجی از آن است. جریان‌های رفت و برگشتی در سیستم‌های برقی، در حالت عادی با یک‌دیگر برابر هستند؛ ولی اگر بین هر یک از سیم‌های فاز یا قسمت‌های الکتریکی مدار با بدنه اتصالی رخ دهد، نشتی جریان صورت گرفته و میان جریان رفت و برگشتی اختلاف ایجاد می‌شود. کلید محافظ جان در صورت مشاهده این اختلاف، مدار را قطع کرده و از بروز آتش‌سوزی و یا برق گرفتگی جلوگیری می‌کنند. لازم است بدانید که کلیدهای مینیاتوری قادر به تشخیص نشتی‌های کوچک نبوده و تنها کلید محافظ جان است که در صدم ثانیه این موارد را تشخیص داده و مدار را قطع می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کلید محافظ جان از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات کلید محافظ جان از گمرک

بطورکلی در کشور ما، صنعت برق و الکترونیک از اوضاع خوبی برخوردار است؛ ولی بخشی از نیازهای این صنعت به محصولات گوناگون از طریق تولیدات داخلی تامین نشده و در این بخش خلاء وجود دارد. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان ایرانی جهت جبران کمبودهای موجود در صنعت برق و الکترونیک، اقدام به واردات محصولات مختلف از کشورهای خارجی تولیدکننده و تزریق آن‌ها به صنایع داخلی می‌نمایند. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده و فعالیت در این زمینه، سود مناسبی برای فعالان تجاری به همراه دارد.

واردات کلید محافظ جان در ایران، عمدتا از مبداء کشور چین صورت می‌گیرد. فرانسه، آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، ترکیه و … نیز از دیگر کشورهایی هستند که این محصول را در 10 سال اخیر به کشور ما صادر نموده‌اند.

مجوزات لازم جهت ترخیص کلید محافظ جان از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحلی که باید مطابق دستورالعمل‌های اداره گمرک گذرانده شوند و از طرفی موفقیت در این امر به دانش و تجربه بالا نیاز دارد. زیرا عدم آگاهی درست از پیچ و خم‌های این مسیر ممکن است مشکلات غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. در نتیجه فعالان تجاری همواره در پی یافتن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان و بهره‌مندی از خدمات ایشان می‌باشند. یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌های داخلی است که جمع‌آوری و ارائه آن‌ها جزو اقدامات موثر در تعیین زمان خروج کالا از گمرک است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص کلید محافظ جان از گمرک را برعهده دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای ذکر شده در زیر از سازمان‌ها و مراکز داخلی اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلید محافظ جان

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص کلیدهای حفاظت جان از گمرک اختصاص یافته است، برابر 85362030 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلید محافظ جان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص کلید محافظ جان از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلید محافظ جان از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص کلید جریان تفاضلی از گمرک
  • ترخیص کلید جریان باقی‌مانده از گمرک
  • ترخیص کلید جریان دیفرانسیلی از گمرک
  • ترخیص کلیدهای محافظ جان RCCB از گمرک
  • ترخیص کلیدهای محافظ جان RCBO از گمرک
  • ترخیص کلیدهای محافظ جان کلاس A و B و AC از گمرک