سلطان یاقوت

ترخیص جرثقیل لوله‌گذار (سایدبوم) از گمرک

ترخیص جرثقیل لوله‌گذار (سایدبوم) از گمرک

جرثقیل‌ها عبارتند از دستگاه‌هایی که یا بر روی سازه‌های بزرگ و یا بر روی ماشین‌های مخصوص به خود نصب گردیده و عمدتا جهت بالا و پایین بردن اجسام سنگین و جابه‌جا کردن آن‌ها از یک نقطه به نقطه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد اصلی جرثقیل‌ها، در صنعت راه‌سازی و ساختمان‌سازی است و شامل انواع مختلفی می‌باشد که یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها، جرثقیل لوله‌گذار یا در زبان انگلیسی Side Boom (سایدبوم) نام دارد. نیاز صنایع کشور ما به انواع جرثقیل‌ها از جمله جرثقیل‌های سایدبوم، عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص جرثقیل لوله‌گذار از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان ایرانی برخوردار است. همانطورکه اشاره شد، اصلی‌ترین کاربرد تمامی جرثقیل‌ها، جابه‌جایی و انتقال اجسام سنگین و حجیم است. سایدبوم نیز که جزو خانواده جرثقیل‌هاست، در صنعت لوله‌کشی و لوله‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جرثقیل سایدبوم حین عملیات لوله‌کشی، جهت حمل و جا‌به‌جایی لوله‌ها و همچنین قرار دادن لوله در کانال استفاده می‌شود. برخی از جرثقیل‌های ساید بوم برای انتقال لوله‌‌ها در سطح زمین و برخی نیز برای انتقال لوله‌های دریایی اختصاص یافته‌اند. جرثقیل‌ها را به طور کلی می‌توان در دو گروه مکانیکی و هیدرولیکی جای داد. امروزه بیشتر جرثقیل‌ها از نوع هیدرولیکی هستند. جرثقیل لوله‌گذار نیز مانند سایر جرثقیل‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاص خود را انجام داده و همکاری بین این قطعات سبب به انجام رسیدن هدف مورد نظر توسط این وسیله است. قسمت شاسی و زیربندی این ماشین تشابه زیادی به بلدوزر دارد. در صورتی‌که قصد فعالیت در زمینه تجارت و ترخیص جرثقیل سایدبوم از گمرک را دارید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات جرثقیل سایدبوم در ایران

همانطورکه در مقدمه مقاله اشاره شد، عمده نیاز صنایع کشور ما به انواع جرثقیل‌ها از طریق واردات این محصولات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. در کشور ما توان تولید جرثقیل به اندازه نیاز داخلی وجود ندارد و به همین دلیل تامین کنندگان اقدام به ثبت سفارش و خرید این محصولات می‌نمایند. سالانه مقادیر بالایی ارز جهت واردات جرثقیل‌ها از جمله جرثقیل سایدبوم به کشور، صرف می‌گردد.

واردات جرثقیل لوله‌گذار در ایران بیشتر از کشورهای چین، آلمان و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد و واردات این محصول نیاز به رعایت یک‌سری نکات خاص دارد. برای مثال ارائه مدارک زیر در هنگام واردات و ترخیص جرثقیل به از گمرک ضرورت دارد:

  • گواهی امضا اظهارنامه توسط واردکننده و مسئولین اداره گمرک
  • اصل و کپی کارت بازرگانی
  • ارائه گواهی مبدا ترخیص جرثقیل
  • فاکتور رسید خرید جرثقیل
  • بیمه گمرکی

مجوزهای لازم جهت ترخیص جرثقیل لوله‌گذار (سایدبوم) از گمرک

اداره گمرک، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها توسط ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر، قانونی می‌داند و به همین دلیل تاجران و بازرگانان کشور ما به همکاری با این افراد نیاز دارند. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان مانند ترخیص کاران متخصص و باتجربه‌ی شرکت سلطان یاقوت برای ایشان مزایای زیادی به همراه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره کرد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که بطور ویژه برای هر کالا مشخص شده‌اند و سازمان‌های خاص داخلی مسئولیت صدور آن‌ها را به ترخیص کار واجد شرایط برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سایدبوم از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جرثقیل لوله‌گذار

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جرثقیل لوله‌گذار یا سایدبوم از گمرک برابر 84264900 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص جرثقیل لوله‌گذار از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص محصولات تجاری مختلف از گمرک، سابقه طولانی مدت و درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای هر زمان در جست‌وجوی ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص جرثقیل لوله‌گذار از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :