سلطان یاقوت

ترخیص نخ از گمرک

ترخیص نخ از گمرک

نخ یکی از مهمترین مواد اولیه در تهیه و تولید پارچه می باشد با توجه به این موضوع که در سالهای اخیر واردات پوشاک ممنوع اعلام شده و همچنین کشور ما در موقعیت تحریمی بر سر می برد واردات انواع نخ به کشور بیش از سالهای گذشته می باشد زیرا یکی از منابع تولیدی برای کارخانجات تولید پوشاک و پارچه است.

انواع نخ

با توجه به جنس پارچه ها می توان دریافت که نخ ها دارای انواع مختلفی از جمله طبیعی، مصنوعی و ترکیبی از این دو ( طبیعی، مصنوعی ) می باشند. این یه دسته از نخ ها نیز خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود به عنوان مثال برای انواع نخ طبیعی می توان به نخ پنبه ای، نخ کتانی، نخ پشمی، نخ ابریشمی و ….. اشاره کرد. برای انواع نخ های مصنوعی می توان به نخ هایی که از الیاف ویسکوز، نخ های نایلونی، نخ های پلی استر و …. اشاره کرد. در دسته ترکیبی نخ ها می توان به نخ های پلی استر پنبه، پلی استر پشم اشاره کرد که این موارد از جمله نخ های ترکیبی به حساب می آیند.

واردات نخ از چه کشور و چه گمرکاتی صورت می گیرد؟

واردات انواع نخ از گمرک تا قبل از تحریمات علیه ایران از بیشتر کشور های اروپایی انجام می شد اما امروزه بیشتر واردات این کالا از کشور های ترکیه و چین است. در خصوص واردات نخ از گمرک  می توان گفت که از تمامی گمرک های کشور می توان انواع کالاهای وارداتی را ترخیص کرد اما در این بین برخی از گمرکات به صورت تخصصی به ترخیص نخ می پردازند و این ترخیص تخصصی برای راحتتر و سریع تر انجام شدن این پروسه ترخیص کالا است. از جمله گمرکاتی که به صورت تخصصی نخ را ترخیص می کنند گمرک شهید رجایی، گمرک بندرعباس، گمرک بازرگان، گمرک جلفا، گمرک تهران، گمرک اصفهان و ….. می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص نخ از گمرک

مدارک مورد نیاز برای ترخیص نخ از گمرک با مدارک مورد نیاز برای ترخیص تمامی کالاها از گمرک یکی است و فقط ممکن است که در برخی از مدارک مانند مجوزات مورد نیاز تفاوت هایی داشته باشد که آنهم بسیار منطقی می باشد که مجوز واردات برای هرکالایی متفاوت باشد. یکی از اولین مدارکی که برای ترخیص کالا از گمرک نیاز است پروفرومای آن می باشد که بعد از انتخاب محصول پیش فاکتور یا همان پروفروما است که توسط فروشنده برای خریدار ارسال می شود. بعد از صادر شدن پروفروما یا همان پیش فاکتور باید برای ثبت سفارش خود در سامانه الکترونیکی وازرت صمت اقدام نمایید تا درخواست شما برای واردات آن کالا ( نخ ) بررسی شده و اگر تایید شد سفارش خود را برای فروشنده نهایی کنید. روش پرداخت برای خرید کالا یکی از مهمترین مراحل در ترخیص کالاها می باشد در شرایط کنونی یعنی همان شرایط تحریمات بیشتر فروشندگان خارجی برای ارسال کالا دریافت کامل هزینه ها را دارند.

هزینه ترخیص نخ از گمرک

هزینه های ترخیص کالا از گمرکات به یک صورت محاسبه می شود و فقط در اندازه و حجم و تعداد کالاهاست که تفاوت وجود دارد. برای واردات و ترخیص انواع نخ به کشور می توان گفت پرداختی هایی از جمله: هزینه خرید نخ و همچنین هزینه حواله کرد مبلغ به فروشنده، هزینه های ثبت سفارش و انجام امور بانکی، هزینه های حمل و نقل کالا ترانزیت و ترانشیپ، هزینه های انبارداری، هزینه های بیمه، هزینه های عوارض گمرکی، هزینه های پرداخت مالیات، هزینه های داشتن ترخیص کار و استفاده از کارت بازرگانی و …. دارد.

ترخیصکار نخ از گمرک

همانطور که می دانید  واردات کالا و ترخیص آن از گمرک شرایط و مراحل سخت و دشوار دارد و به همین دلیل توصیه می شود که برای ترخیص کالا از گمرکات از ترخیصکار ماهر و کاردان کمک بگیرید زیرا عدم شناخت از مراحل و مدارک مورد نیاز ترخیص کالا باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. حتی ممکن است در صورت عدم شناخت شما از مدارک و مراحل ترخیص کالا و عدم ارائه مدارک مورد نیاز به کارشناسان بررسی کالا، کالای وارداتی شما قاچاق تلقی شده و تا ثابت کردن این موضوع خسارت های مالی و اعتباری به شما تجار گرامی وارد گردد. به همین دلایل توصیه ما این است که در زمان ترخیص کالا از ترخیصکاران زبده و ماهر شرکت سلطان یاقوت کمک بگیرید تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشوید. برای دریافت مشاوره می توانید با تلفن های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)