سلطان یاقوت

گمرک کیش (راهنمای کامل ترخیص کالا)

ترخیص کالا از گمرک کیش

ترخیص کالا از گمرک کیش که جزء مناطق آزاد به حساب می آید دارای قوانین و مقرراتی است که دانستن آنها برای تجار و بازگانان الزامی است. برای آگاهی از این موارد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 گمرک کیش
ترخیص کالا از گمرک کیش

ترخیص کالا از گمرک کیش

موقعیت تجاری و اقتصادی کیش

کیش یکی از استانهای جنوبی ایران است و به دلیل دسترسی به خلیج فارس یکی از مناطق آزاد برای خرید و فروش  به طور کلی تجارت و بازرگانی می باشد. مسافرانی که برای گردش و تفریح و یا حتی خرید مایحتاج به این منطقه سفر می کنند به یاد داشته باشند که بدون پرداخت عوارض و گمرکی کالایی نمی توانند آن را با خود به مناطق داخلی ایران آورده و از آن استفاده نمایند. پس به یاد داشته باشید که قبل و از مسافرت به کیش با قوانین گمرکی آن برای خروج کالا آشنایی پیدا کرده تا در گمرک دچار مشکل نشوید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

ترخیص کالا از گمرک کیش به چه صورت است

با توجه به این مهم که گمرک کیش از جمله مناطق آزاد ایران به حساب می آید. تجار، بازرگانان علاقه زیادی به واردات کالای خود از این گمرک دارند. توصیه ما به شما تولید کنندگان و تجار محترم این است که قبل از اقدام به این کار از شرایط و قوانین خاص این گمرک اطلاعات کافی پیدا کنید.

ترخیص کالا از

مزایای گمرک کیش

گمرک کیش با داشتن پایانه های مسافربری، انبارهای مختلف و زیاد، ترمینال های کانتینری از گمرک های محبوب برای تجار و بازرگانان و تولید کنندگان برای ترخیص کالا می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات در خصوص هزینه گمرک کیش برای استفاده از انبار ها و ترمینال های کانتینری می توانید با شماره تلفن های گمرک کیش تماس بگیری و یا به سایت گمرک کیش مراجعه نمایید.

قوانین گمرک کیش در ترخیص کالاها

به طور کلی واردات کالا به کیش قوانین خاص خود را دارد و کالاهای ممنوع الورد از هیچ کدام از گمرکات کشور وارد نمی شوند گمرک کیش و منطقه آزاد آن در این مورد مستثنی نبوده و قوانین سفت و سختتری نسبت به این قضیه دارد. کالاهایی که به طور مشخص اعلام شده که از این گمرک نمی توان وارد کرد را حتما باید در نظر داشته باشیم تا دچار مشکلی در زمان ترخیص کالا از گمرک کیش نشده و در کوتاه ترین زمان با کمترین هزینه کالا را از گمرک ترخیص کرده و به بازار مصرف برسانیم.

چه کالاهایی را نمی توان از گمرک کیش ترخیص کرد

 • ورود اسلحه و مهمات ممنوع است
 • ورود موتور سیکلت ممنوع است
 • ورود پوشاک با مجوز امکان پذیر است
 • خروج کالاها و اشیاء عتیقه ممنوع است
 • ورود تفنگ بادی با کالیبر 4.5 ممنوع است
 • ورود تلفن و بیسیم با برد غیر مجاز ممنوع است
 • ورود کالاهای مستعمل بدون مجوز ممنوعه است
 • ورود کالاهای با مبدا و ساخت اسرائیل ممنوع است
 • کالاهایی که به موجب شرع اسلام ممنوع اعلام شده
 • ورود طلا و نقره با مجوزهای خاص امکان پذیر است
 • ورود لوازم آرایشی و بهداشتی با مجوز امکان پذیر است
 • ورود کالا و یا خودرو هایی با نام خلیج عربی ممنوع است
 • ورود سیگار بدون لیبل شرکت جمهوری اسلامی ممنوع است
 • ورود مواد غذایی و مکمل های غذایی  با مجوز امکان پذیر است
 • گمرک کیش خودرو سواری با ارزش کمتر از 14000 هزار دلار را ممنوع الورود کرده است.
 • و …

چگونگی اطلاع از ممنوعات کالاهای ترخیصی از گمرک کیش

ممنوعات و مجوزات لازمه برای هر کالایی با توجه به تغییرات سیاسی و اقتصادی تغییر کرده و شما عزیزان باید حتما قبل از اقدام به واردات و صادرات به بخشنامه های صادر شده توسط سازمان ها و مراجع ذی ربط مراجعه کرده و آنها بخوانید تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشوید. همچنین می توانید برای ترخیص کالا از گمرک کیش از متخصصان ترخیص کار و یا حق العمل کاران زبده در این زمینه کمک بگیرید.

ترخیص کالا از

برخی از قوانین و پروسه گمرکی برای خروج کالا و مسافر

همانطور که می دانید پروسه بررسی کالاها و تشریفات گمرکی زمان بر بوده و مسافران باید در برنامه های زمانی خود این مورد را در نظر بگیرند. در طول سال هر مسافر اجازه ورود کالا تا 80 دلار را داراست و این مورد هم به شرط غیر تجاری بودن معاف از پرداخت عوارض گمرکی می باشد. و اگر کالایتان از 80 دلار تجاوز کند مشمول پرداخت عوارض گمرکی خواهید شد. خروج کالا از کیش لوازم خانگی مانند یخچال، تلویزیون و خروج لوازم برقی از کیش مانند سشوار، آبمیوه گیری و …. بیش از مصرف شخصی ممنوع است و برای خروج اثاثیه منزل از کیش نیاز به اخذ مجوز خواهید داشت. همچنین مسافران در هنگام خروج اجازه دانرد سقف خاصی از پول نقد رایج در کشور و یا زیور آلات را همراه خود ببرند.

ترخیص کالا از

قوانین گمرک کیش برای مسافرت با خودرو شخصی

مسافرانی که با خودرو شخصی قصد مسافرت به کیش را دارند باید نسبت به رعایت قوانین و مقررات محتاط باشند. و اطلاعات لازم جهت گمرک خودرو از کیش را در نظر بگیرند همچنین برای انتقال خودرو به کیش نیاز به اخذ مجوزاتی خواهید داشت و برای این منظور نیاز به کارت شناسایی مالک خودرو و اطلاعات کارت خودرو که با مشخصات خودرو باید تطابق داشته باشد خواهید داشت. در صورت عدم همکاری با ماموران گمرک و تلاش برای استتار کالا و خارج کردن آن از درگاهی جز گمرک و یا خروج کالا در غیر از ساعت کار گمرک کیش قاچاق محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

بیشتر بخوانید :

3/5 - (4 امتیاز)