سلطان یاقوت

گمرک قزوین (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک قزوین

ترخیص کالا از گمرک قزوین

قزوین یکی از شهرهای مرکزی ایران بوده که مسیر راه ابریشم قرار دارد و از قدیم الایام این شهر به عنوان شاه راه اقتصادی شناخته می شده است. بازرگانانی که در گذشته کالای خود را از شرق به غرب می بردند از این شاه راه برای گذر کاروان خود استفاده می کردند.

اقتصاد قزوین

فعالیت صنعتی در قزوین به حدود عصر صفوی باز می گردد. در دوره های معاصر نیز با ساخته شدت اولین شهر صنعتی در کشور این استان جایگاه ویژه ای پیدا کرد. استان قزوین با داشتن حدود 10 شهرک صنعتی از قطب های اقتصادی کشور به حساب می آید. این استان از نظر توسعه یافتگی صنعتی دارای رتبه دوم در کشور می باشد و برای داشتن تعداد واحد های صنعتی فعال کشور از رتبه چهارم برخوردار است.

چه واحد های صنعتی مطرحی در شهرک های صنعتی استان قزوین قرار دارند؟

اگر بخواهیم از شاخص ترین واحد های صنعتی که در شهرک های صنعتی استان قزوین قرار دارند بگوییم می توان به: مهرام، تولی پرس، کاچیران، سپهر الکتریک، لوازم خانگی پارس، آپاداناسرام، سرامیک البرز، آبگینه، شیشه لیا، کاشی پارس و دیگر واحد های صنعتی از جمله فولاد البرز و فولاد قزوین، فولاد تاکستان، شیشه قزوین، هفت الماس و …. اشاره کرد.

ترخیص کالا از گمرک قزوین چگونه است و با چه مدارکی امکان پذیر می باشد؟

مراحل ترخیص کالا امری پیچیده است و شما عزیزان به علت قوانینی که هر روزه در حال تغییرند نیاز به مشاوره با کارشناسان ترخیص کالا دارید. متخصصین شرکت سلطان یاقوت با سابقه طولانی و جهت به روز بودن از بخشنامه ها و اطلاعات مرتبط با ترخیص کالا،  کالای شما را به سریعترین شکل ممکن ترخیص می کند تا هزینه های گمرکی شما کاهش یابند. برای مثال یکی از مسائلی که حائز اهمیت است این است که شما تجار عزیز قبل از خرید کلی و واردات هر کالایی اقدام به ثبت سفارش کنید، زیرا در صورت عدم ثبت سفارش در واردات کالا و مراحل ترخیص قطعا به مشکل خواهید خورد. شما می توانید با کارشناسان شرکت ما به صورت رایگان مشورت کنید و در جریان امور مرتبط قرار بگیرید. برای ترخیص هر نوع کالایی از گمرکات کشور باید اهارنامه تنظیم نمایید و برای تنظیم اظهار نامه نیاز به داشتن مدارکی از جمله بارنامه، بیمه نامه، کارت بازرگانی ، اخذ مجوزات لازمه، قبض انبار، پروفروما، اینویس و …… خواهید داشت اگر در زمان ثبت سفارش کالا تمامی امور را اصولی و بر اساس بخشنامه ها انجام داده باشید، زمان ترخیص کالا به مشکل بر نخواهید خورد.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک قزوین به چه صورت است؟

هزینه های ترخیص کالا از تمامی گمرکات یکی است و فقط در نوع کالا و حجم و تعداد آن کمی تفاوت وجود دارد و که منطقی است. ازجمله هزینه هایی که برای ترخیص یک کالا از گمرکات کشور باید پرداخت کنید می توان به: پروسه اخذ مجوز ورودی برای کالا و پرداخت مالیات کالاهای وارداتی همچنین پرداخت عوارض کالاهای وارداتی و پرداخت حقوق ورودی کالا و هزینه های حمل و نقل آنها اشاره کرد. اعداد و ارقام به دلیل نوسانات قیمتی کالاها و دلار و اقتصاد کشور مدام در حال تغییر است و به همین دلیل نمی توان از جزئیات آن در این مقاله صحبت کرد اما همیشه در خاطر داشته باشید که قبل از هر اقدامی به مطالعه بخشنامه های صادر شده در این خصوص بپردازید تا از جزئیات آن باخبر شوید و یا از افراد خبره و مطمئن در این خصوص کمک بگیرید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با نزدیک به دو دهه سابقه درخشان و بهره مندی از کادر مجرب و تحصیل کرده در زمینه تجارت و بازرگانی، راهنما شما در کلیه امور تجاری خواهد بود. از خدمات این شرکت بازرگانی می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش، خرید کالا، انجام حوالجات بانکی، انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ کلیه مجوزات لازم جهت ترخیص کالا، حمل و نقل کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و … اشاره کرد. پیشنهاد ترخیص کاران و کار شناسان ما این است که امور خود را به متخصصین آگاه در زمینه ترخیص کالا بسپارید تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشوید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ برای ترخیص کالا از گمرک قزوین به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)