سلطان یاقوت

ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک

ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک

جینسینگ نام یک گیاه بسیار قدمت‌دار با ریشه‌های گوشتی است که از مزایا و خواص بی‌نظیری برای بدن انسان بهره‌مند بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه بومی مناطق شرقی آسیا و شمال آمریکا محسوب شده و از مبداء این کشورها، به سایر کشورهای جهان صادر می‌شود. در کشور ما نیز واردات جینسینگ رواج دارد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از مزایای مصرف میشه جینسینگ می‌توان به افزایش انرژی، کاهش استرس، خواص ضد التهابی، تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از سرطان و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

واردات ریشه جینسینگ در ایران

ریشه جینسینگ در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود که تاجران و بازرگانان به واردات و کسب درآمد از طریق توزیع آن به بازار مصرفی داخلی می‌پردازند. هر سال مقادیری ارز برای واردات ریشه جینسینگ از کشور ما خارج می‌شود.

طبق آمار ارائه شده از اداره گمرک در ده سال اخیر، عمده واردات ریشه جینسینگ از مبداء کشور چین صورت گرفته است. چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول در جهان به شمار رفته و در حال حاضر، می‌توان آن را بزرگ ترین شریک تجاری ایران دانست.

قوانین مربوط به تجارت ریشه جینسینگ در ایران

ترخیص کار رسمی اداره گمرک، برای واردات و ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک، موظف است قوانین زیر را در نظر گرفته و در چهارچوب این دستورالعمل‌ها فعالیت نماید:

  • ورود و ترخیص موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوراکی و آشامیدنی مصوب 1346 به شرح زیر می‌باشد:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

  • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین ‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص ریشه جینسینگ

واردات و ترخیص کالا، به دلیل سخت‌گیری‌های و قوانین و مقررات فراوان اداره گمرک در ایران، جزو امور پیچیده و تخصصی تلقی می‌شوند. به همین دلیل واردکنندگان با مشکلات رایج در این زمینه مواجه شده و به یاری نیاز دارند. به شخصی که با دانش و مهارت بالای خود در امور تجاری، قادر به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان می‌باشد، ترخیص کار می‌گویند. یکی از وظایف برعهده ترخیص کار، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که جهت صدور مجوز خروج کالا از گمرک ضرورت دارد. این مجوزها برای هر گروه کالایی متفاوت بوده و از روی کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، قابل مشاهده می‌باشند.

ترخیص کار به نمایندگی از فعالان تجاری، برای ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک، باید مجوزهای زیر را اخذ و پس از جمع آوری، تحویل اداره گمرک دهد:

  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تعرفه گمرکی برای ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک اختصاص یافته است، برابر 12112000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 برخوردار است و حقوق ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی (به خصوص ترخیص کالا از گمرک) چندین سال تجربه مفید داشته و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان عزیز کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان متخصص و کاربلد شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص ریشه جینسینگ از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034