سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک

ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک

دستگاه کلیدسازی یکی از کالاهایی است که تجارت آن در کشور ما رواج داشته و از این رو می‌خواهیم در این مقاله بازرگانی به موضوع ترخیص انواع دستگاه کلیدسازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات قابل ارائه متخصصان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. از گذشتگان دور تا به امروز استفاده از سیستم قفل و کلید برای محافظت از محفظه‌های بسته از قبیل خانه، ماشین، صندوق و … رواج داشته و در حال حاضر هر فرد حداقل یک دسته کلید دارد که همیشه همراه خود حمل می‌کند. از این رو می‌توان کلیدها را یکی از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین اقلام تولیدی در جهان دانست که انواع مختلف آن‌ها روزانه توسط صنایع کلیدسازی تولید و به بازار مصرفی عرضه می‌گردند. برای ساخت کلید یا کپی کردن از روی کلید اصلی برای ساخت کلید یدکی، از روش کلیدسازی استفاده می‌شود که در سراسر جهان بسیار محبوب است. در فرآیند کلیدسازی از دستگاه‌ها و تجهیزات خاصی استفاده می‌شود که ترکیبی از دستگاه‌های تکثیر، کد برش، پانچ، برش لوله‌ای و ماشین‌های فرز هستند. استفاده از دستگاه کلیدسازی برای تولید کلید جدید یا کپی کردن از روی کلید موجود، نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و زمانی‌که به‌درستی صورت بگیرد، می‌توان آن را دستگاهی ایمن، سریع و موثر دانست. نوع دستگاه کلیدسازی با توجه به کاربرد کلید مورد نظر برای باز کردن خانه، ماشین، گاو صندوق و … به مدل‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دستگاه کلیدسازی و نحوه تجارت و ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

ترخیص انواع مختلف دستگاه‌های کلیدسازی با شرکت سلطان یاقوت

همانطورکه اشاره شد، دستگاه کلیدسازی شامل انواع گوناگونی است که شرکت سلطان یاقوت قادر به ارائه خدمات در زمینه ترخیص انواع دستگاه‌های کلیدسازی از گمرک از جمله موارد زیر می‌باشد:

 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی دستی از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی خودکار از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی لیزری از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی لوله ای از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی سیلندر از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی موریس از گمرک
 • ترخیص دستگاه‌های کلید سازی دوگانه از گمرک

تجارت دستگاه کلیدسازی در ایران

تولیدکنندگان ایرانی در زمینه تولید دستگاه کلیدسازی فعالیت نموده و با عرضه محصولات تولیدی خود به بازار مصرفی، توانسته‌اند بخشی از نیاز کشور به این تجهیزات را تامین نمایند. اما در سال‌های اخیر، تحریم‌های اعمال شده علیه کشور ما روز به روز بیشتر شده و سد بزرگ‌تری بر سر راه مبادلات تجاری ایران با سایر کشورها ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که واحدهای تولیدی دستگاه کلیدسازی با کمبود مواد اولیه و تجهیزات لازم برای افزایش ظرفیت تولیدات خود مواجه شده‌‌اند. از این رو تامین کنندگان برای جبران کمبودهای موجود در صنعت کلیدسازی کشورمان به این تجهیزات، به خرید دستگاه‌ها از کشورهای خارجی تولیدکننده روی آورده‌اند. واردات دستگاه کلیدسازی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، چین، سوئیس، هلند، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد.

همانطورکه می‌دانید ایران کشوری قدرتمند در منطقه محسوب شده و نیاز برخی کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان و … را به کالاهای تجاری گوناگون تامین می‌کند. آمارهای اداره گمرک در سال‌های اخیر نشان‌دهنده صادرات دستگاه کلیدسازی از ایران به این کشورها می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای گذراندن مراحل گمرکی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه کلیدسازی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه برقی ساختن یا کپی کردن کلید برابر 84639010 است که دارای حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود، با به کارگیری نیروهای ترخیص کار ماهر و کاربلد توانسته است به یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا تبدیل شود. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به ترخیص کالا در سریع‌ترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه ممکن اشاره کرد. در صورتی که قصد ترخیص دستگاه کلیدسازی از گمرک را دارید، می‌توانید جهت برخورداری از مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034