سلطان یاقوت

ترخیص تیغه چاقو از گمرک

ترخیص تیغه چاقو از گمرک

چاقو یا کارد از جمله ابزاری است که بسیار پر مصرف بوده و برای بریدن به کار می‌رود. چاقوها از زمان‌های بسیار دور به شکل‌های مختلف در تمامی منازل و محیط‌ها مورد استفاده انسان قرار گرفته‌اند. تیغه چاقو یکی از اجزاء مهم آن به شمار می‌رود که باید ویژگی‌هایی همچون برنده بودن، کند نشدن، زنگ نزدن و … را داشته باشد. در هنگام انتخاب چاقوی مناسب برای خرید، توجه به نوع و جنس تیغه به کار رفته در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در کشور ما سالانه حجم زیادی از تیغه چاقو از کشور چین و سایر کشورها وارد می‌شود. ترخیص تیغه چاقو از گمرک، امری تخصصی است که باید توسط ترخیص کار معتبر و با دانش بالا صورت بگیرد. اگر شما نیز قصد ترخیص تیغه چاقو از گمرک را دارید، ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا با اطلاعات لازم جهت واردات و ترخیص این کالا بیشتر آشنا شوید.

تیغه چاقو از چه جنسی است؟

شاید همه بدانید که تیغه چاقو و کاردها را از فلز می‌سازند؛ ولی همه فلزات برای ساخت چاقو مناسب نیستند و برای ساخت تیغه برنده، تنها تعدادی فلزات فولادی خاص کارایی دارند.

به طور کلی از سه فلز برای ساخت چاقو استفاده می‌شود که عبارتند از:

  • فولاد ابزار
  • فولاد کم‌کربن
  • فولاد ضد زنگ

صادرات و واردات تیغه چاقو

از آن‌جا که تولیدات تیغه چاقو در کشور ما پاسخگوی تقاضای داخلی نیست، در حال حاضر بخشی از این نیاز از طریق واردات تامین می‌شود. بیشترین حجم واردات تیغه چاقو در ایران از کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه، جمهوری کره، ایتالیا، اتریش و … صورت می‌گیرد.

کشور چین به دلیل عدم توجه به تحریم‌های گسترده علیه ایران و ادامه همکاری تجاری با ما، در چند سال اخیر بزرگ‌ترین مبداء وارداتی انواع کالاها و محصولات مختلف در کشور ما بوده است. واردات کالا از کشور امارات نیز به دلیل نزدیکی و داشتن مرز دریایی با ایران، از اولویت‌های تاجران و بازرگانان داخلی به شمار می‌رود.

در چندین سال گذشته مقدار کمی از تولیدات تیغه چاقوی ایران به کشورهای همسایه همچون عراق، امارات و عربستان صادر می‌شد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص تیغه چاقو از گمرک

تاجرانی که قصد واردات و ترخیص تیغه چاقو از گمرک را دارند، باید از مدارک و مجوزهای مربوطه اداره گمرک آگاهی داشته باشند. اولین قدم برای اقدام به ترخیص کالا، داشتن کارت بازرگانی معتبر یا پروانه بازرگانی است که تنها حق العمل کاران رسمی اداره گمرک از آن بهره‌مند هستند. اداره گمرک جهوری اسلامی ایران، آزمون‌هایی را تحت عنوان آزمون حق العمل کاری گمرک، برگزار می‌نماید و به قبول‌شدگان در این آزمون، کارت بازرگانی اهدا می‌کند. این کارت نشان‌دهنده صلاحیت فرد برای فعالیت در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشد.

ترخیص کار معتبر و باتجربه مانند کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های گمرکی در خصوص هر کالا، بهترین همراه برای تاجران و بازرگانان در دنیای تجارت محسوب می‌شود. از دیگر مجوزات لازم جهت تخصیص ارز در هنگام ترخیص تیغه چاقو از گمرک، مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید است.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص تیغه چاقو

کد تعرفه جهت ترخیص تیغه چاقو از گمرک، 82089000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص کارد سرمیز با تیغه ثابت از گمرک، 82119100 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و بصورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعرفه گمرکی و مجوزات و مدارک لازم جهت ترخیص تیغه چاقو از گمرک می‌توانید با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس حاصل کنید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص تیغه چاقو از گمرک

همانطور که در مقاله اشاره شد، اولین شرط ترخیص تیغه چاقو از گمرک، بهره‌مندی از کارت بازرگانی است. این بدان معناست که واردکنندگانی که در این زمینه مهارت کافی ندارند، باید از خدمات شرکت‌های تجاری فعال در زمینه ترخیص کالا استفاده نمایند. شرکت سلطان یاقوت از جمله بر‌ترین شرکت‌های تجاری است که در طول سالیان گذشته، توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید. مزایای شرکت سلطان یاقوت برای تاجران گرامی عبارت است از: ارائه مشاوره رایگان در زمینه تمام امور تجاری، سرعت، دقت، صرفه جویی حداکثری در زمان و هزینه و … . جهت ارتباط و همکاری با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، کافیست تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)