سلطان یاقوت

ترخیص چوب‌ساب از گمرک

ترخیص چوب‌ساب از گمرک

در صنعت نجاری از ابزار و وسایل مختلف برای کار کردن روی چوب استفاده می‌شود. چوب ساب نام یکی از ابزارهای نجاری است که نقش مهم و ویژه‌ای در شکل دهی به چوب و ساخت سازه‌های گوناگون چوبی دارد.

تجارت در زمینه چوب ساب در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص چوب ساب از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. کاربرد چوب ساب در تراشیدن سطوح مقعر و محدب و همچنین قطعات فرم‌دار می‌باشد.

به طور کلی چوب ساب از دو بخش تشکیل شده که شامل بدنه و دسته می‌گردد. بدنه چوب ساب خود از بخش‌هایی شامل عاج، ضخامت، طول، دنباله و مقطع تشکیل شده است. دسته چوب ساب نیز از جنس مواد فلزی، پلاستیکی یا چوبی بوده و برای سهولت استفاده و گرفتن چوب ساب در دست تعبیه شده است. بدنه چوب صاب به شکل یک میله محدب طراحی شده است. بر روی این میله دندانه‌های برجسته و نسبتاً تیزی ایجاد شده‌اند.

تقسیم بندی چوب صاب‌ها بر اساس میزان زبری و خشنی با توجه به تعداد آج در یک سانتی‌متر مربع صورت می‌گیرد. اگر تعداد آج روی این وسیله کمتر از ۱۰ باشد چوب ساب خشن است. اگر تعداد آج‌ها بین ۹ تا ۱۲ عدد باشد چوب ساب در دسته متوسط قرار می‌گیرد. و در آخر اگر تعداد آج‌ها بین ۱۳ تا ۱۸ عدد باشد چوب ساب زبر خواهیم داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چوب صاب از گمرک در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تجارت چوب‌ساب در ایران

واردات و صادرات دو ستون اصلی تجارت در جهان محسوب می‌شود و در تمام کشورها از جمله کشور ما صادرات و واردات محصولات مختلف رواج دارد. چوب ساب نیز یکی از ابزارهای پرمصرف در نجاری است که میان کشور ما و سایر کشورهای جهان خرید و فروش می‌شود. مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک واردات چوب ساب در ایران از کشورهای چین، آلمان، امارات متحده عربی، هند، تایوان و غیر رواج دارد. صادرات این محصول از کشور ما نیز به کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، آذربایجان، ازبکستان و غیره صورت می‌گیرد. بدین ترتیب سالانه مقادیر بالایی ارز میان کشور ما و این کشورها جابجا می‌شود. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای تاجران و بازرگان برخوردار است.

مجوزهای لازم برای ترخیص چوب‌ساب از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه صادرات و واردات، هر زمان جویای شخص ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان می‌باشند تا با دادن وکالت به ایشان، انجام تشریفات گمرکی را با خیالی آسوده به نماینده قانونی خود بسپارند. این تشریفات گمرکی در واقع مراحل ترخیص کالا هستند که از سمت اداره گمرک برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. از مهم‌ترین این مراحل می‌توان به اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد که نقش اساسی در ترخیص کالا دارد. ترخیص کار باتجربه و ماهر مانند ترخیص‌کاران شرکت سلطان یاقوت، با استفاده از دانش خود در این زمینه می‌توانند راهنمای تجار کشورمان باشند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص چوب‌ساب از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چوب‌ساب

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص چوب‌ساب از گمرک برابر 82031000 است که شامل حقوق ورودی 20 درصد و اولویت کالایی 4 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چوب‌ساب از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، چندین سال تجربه مفید و درخشان داشته و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان محترم کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ماهر و باتجربه شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص چوب ساب از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چوب ساب از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص چوب ساب آج یک طرفه از گمرک
 • ترخیص چوب ساب آج دو طرفه از گمرک
 • ترخیص چوب ساب آج مایل از گمرک
 • ترخیص چوب ساب تخت از گمرک
 • ترخیص چوب ساب نیم گرد یا نیم تخت از گمرک
 • ترخیص چوب ساب گرد از گمرک
 • ترخیص چوب ساب دم موش یا قاشقی از گمرک
 • ترخیص چوب ساب سه گوش و چهار گوش از گمرک
 • ترخیص چوب ساب رنده‌ای از گمرک
 • ترخیص چوب ساب سردریلی از گمرک