سلطان یاقوت

ترخیص باک موتور سیکلت از گمرک

ترخیص باک موتور سیکلت از گمرک

مخزن سوخت موتور که به باک موتور سیکلت شهرت دارد، یکی از هزاران کالای تجاری است که میان کشورهای سراسر دنیا هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص باک موتور سیکلت از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. ظرفیت سوخت یا همان بنزین در باک موتور سیکلت‌های مختلف متفاوت بوده و عمدتا بین 11 تا 22 لیتر است. جنس مخزن سوخت را از فلز یا پلاستیک فشرده تولید می‌کنند و عمدتا در بخش بالایی موتور واقع می‌شود. باک موتور یکی از اساسی‌ترین بخش‌های آن و محل ذخیره‌سازی سوخت مصرفی وسیله نقلیه است که در واقع از دو قسمت مخزن اصلی و مخزن ذخیره تشکیل شده که میان آن‌ها هیچ فاصله‌ای نیست و هر دو به عنوان یک مخزن کامل شناخته می‌شوند. به این صورت که اگر مخزن سوخت را به طور کامل پر کنید، با توجه به ظرفیت مخزن، بخشی از سوخت به مخزن ذخیره انتقال می‌یابد.  به جهش کاهش احتمال خرابی و استهلاک این بخش مهم، تمام بخش‌های آن باید از ورق و مواد اولیه استاندارد ساخته شوند و در برابر زنگ‌زدگی مقاوم‌سازی شوند. همچنین باک موتورسیکلت باید ضخامت مناسبی داشته باشد، تا هنگام اصابت ضربه یا تصادف، ایمنی وسیله نقلیه را تضمین کند. رنگ استفاده شده بر سطح باک، دارای دو لایه کیلر کوره‌ای است که باعث می‌شود تا مخزن را در برابر عوامل خارجی نظیر اشعه ماورا بنفش، نور خورشید و سوخت داخلی مقاوم باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص باک موتور سیکلت از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

واردات و صادرات باک بنزین موتور سیکلت در ایران

شرکت‌های تولیدکننده موتور سیکلت و قطعات و لوازم یدکی آن‌ها در کشور ما فعالیت دارند و تامین نیاز کشورمان به این قبیل محصولات از همین طریق صورت می‌گردد. تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود در این زمینه را به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان صادر می‌کنند.

از طرفی کمبودهای موجود در بازار مصرفی ایران نسبت به موتور سیکلت و اجزاء آن از جمله باک بنزین از طریق واردات جبران می‌شود. هرساله مقادیری ارز برای واردات باک بنزین موتور سیکلت به ایران صرف می گردد و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

بیشترین میزان واردات باک بنزین موتور سیکلت از مبداء کشورهای چین، هند و امارات متحده عربی بوده است. متاسفانه به علت تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران در سال‌های اخیر، واردات محصولات مختلف در کشورمان از جمله قطعات موتور سیکلت، محدود به کشورهایی از جمله چین و امارات شده است و همین امر سبب شده تا این دو کشور هم‌اکنون بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران باشند.

مجوزات لازم برای ترخیص باک بنزین موتور سیکلت از گمرک

پا گذاشتن در عرصه امور بازرگانی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و تاجران و بازرگانان بدون دانش کافی نمی‌توانند از پیچ و خم این مسیر با موفقیت بیرون آیند. به همین دلیل اداره گمرک شخصی به نام ترخیص کار رسمی اداره گمرک را موظف کرده تا با داشتن کارت بازرگانی و دانش ترخیص کاری، به کمک تاجران و بازرگانان بپردازد. ترخیص کالا مراحل متعدد و پیچیده‌ای دارد که متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت می‌توانند به خوبی چالش‌های آن را مهار کرده و بهترین راهنمای فعالان تجاری در این زمینه باشند. یکی از مهم‌ترین مراحل ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات است که مراکز و سازمان‌های خاصی در داخل کشور مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند. ترخیص کار با تشخیص کد تعرفه گمرکی صحیح برای کالای مورد نظر خود، به لیست مجوزها دسترسی پیدا کرده و لازم است برای جمع‌آوری آن‌ها اقدام نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص باک بنزین موتور سیکلت از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو به شرط واردات قطعات یدکی برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص باک بنزین موتور سیکلت

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص باک بنزین موتور سیکلت برابر 87141060 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 15 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص باک بنزین موتور سیکلت از گمرک

تشریفات گمرکی برای ترخیص یک کالای بازرگانی، پروسه‌ای پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان به راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. شرکت سلطان یاقوت با به‌ کارگیری نیروهای ترخیص کار معتبر و باتجربه، حاضر به ارائه خدمات در زمینه تمامی امور گمرکی از جمله ترخیص کالا است. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به انجام امور گمرکی در کوتاه‌ترین زمان و با صرف مناسب‌ترین هزینه است. در صورتی‌که قصد ترخیص باک بنزین موتور سیکلت از گمرک را دارید کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034