سلطان یاقوت

گمرک منطقه ویژه اقتصادی شیراز(راهنمای ترخیص کالا)

ترخیص کالا از منطقه ویژه اقتصادی شیراز

ترخیص کالا از منطقه ویژه اقتصادی شیراز

منطقه ویژه اقتصادی شیراز در کیلومتر 14 شیراز به فسا در جنوب شرقی استان قرار گرفته است و از نظر موقعیت جغرافیا ما بین نیروگاه سیکل ترکیبی و اراضی محمود آباد قرار دارد. همچنین ارتفاع آن از سطح دریا ها حدود 1450 متر است.

وسعت این منطقه ویژه اقتصادی چیزی بالغ بر 1300 هکتار تخمین شده است و با سیاست های اتخاذ شده در این منطقه آن را به 6 فاز تقسیم بندی کرده اند. به صورتی که فاز اول حدود 140 هکتار را به خود اختصاص داده و فاز دوم نیز مساحتی بالغ بر 180 دارد فاز سوم که بزرگترین فاز مجموعه نیز می باشد با 290 هکتار محصور شده است و فاز چهارم با وسعت 190 هکتار و فاز پنجم که تقریبا 240 هکتار می باشد و نهایتا فاز ششم که 280 هکتار را به خود اختصاص داده است.

اگر زیر ساخت های موجود را مورد بررسی قرار دهیم فاز اول و دوم به طور کامل تمامی زیر ساخت های خدماتی – رفاهی (آب، برق، گاز، تلفن، فیبر نوری، روشنایی معابر، محوطه سازی، آسفالت، فضای سبز، باسکول و …. ) را در خود گنجانده است.

ساختمان اداری گمرک به همراه 21000 متر مربع انبار مسقف و 12000 متر مربع انبار رو باز در همین فاز ها قرار دارند.

فاز های دوم و سوم به همین قوت و چه بسا کیفیت بالاتر در حال احداث می باشد که با تلاش سرمایه گذاران داخلی و خارجی شاهد پیشرفت روزافزون این پروژه خواهیم بود.

فاز پنجم و ششم نیز در مرحله طراحی و برنامه ریزی می باشد و امیدواریم که آینده نه چندان دور شاهد بهره برداری از این دو فاز باشیم.

لازم به ذکر است که در این منطقه پیش بینی احداث مراکز تفریحی، ورزشی و فرهنگی، نمایشگاه، پارک و فضای سبز، بیمارستان، هتل، ترمینال مسافربری و باربری، شعب بانک، نمایندگی های بیمه، جایگاه سوخت گیری (بنزین، گاز، نفت)، رستوران های ملل و همچنین بناهای مسکونی شده است.

یکی دیگر از مزایا منطقه ویژه اقتصادی شیراز همکاری نیروی پلیس و اسقرار در محل منطقه برای برقراری نظم و ایجاد امنیت با استفاده از دوربین های مدار بسته و نیروهای مجرب می باشد. همچنین فاصله اندک از بافت شهری و مسافت مناسبی که با فرودگاه بین المللی شیراز دارد فعالیت در این منطقه را پیش از پیش آسان نموده است.

مزایای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

از مزایا سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اگر واحد های تولیدی مستقر و یا در حال احداث در منطقه نیاز به ماشین آلات، لوازم یدکی وحتی مصالح داشته باشند می توانند آن را به صورت آزاد و بدون پرداخت حق گمرکی تهیه و وارد نمایند.
  • صادرات، ترازیت کالا و حضور در بازار جهانی برای تولید کنندگان به راحتی انجام می پذیرد.
  • در این منطقه، قانونی تحت عنوان متروکه شدن کالا در محدوده زمانی وجود ندارد.
  • استفاده از تسهیلات ورود موقت به کمرگ به صورت کلی یا بخشی از بار وارده
  • در این منطقه طبق قانون 132 قانون مالیات های مستقیم معافیت مالیاتی شامل حال صنعتگران می شود.
  • مجوز ساخت و پایان کار به صورت موقت صادر می شود.
  • ارزش افزوده تولیدات در این منطقه شامل معافیت مالیاتی خواهد شد.
  • تجار، سرمایه گذاران و تولید کنندگان توانایی تخلیه و بارگیری محصولات و مواد اولیه در انبار عمومی و اختصاصی را دارند.
  • در صورت نیاز به نیروی کار اتباع می توانند با استفاده از ارتباط خوبی که منطقه با اداره اتباع خارجی دارند در جهت صدور مجوز کار برای اتباع اقدام نمایند.

شهر بین المللی سلامت پارس

بر اساس قوانین و مقرراتی که تعبیه شده شهر بین المللی و گردشگری سلامت پارس برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه توسعه گردشگری و توریستی در دل منطقه ویژه اقتصادی شیراز تاسیس شد. در این منطقه، دانشگاهی با وسعت پانصد هزار هکتار نیز برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاسیس شد که هدف آن تامین نیاز های دانشگاه های خارج از کشور در حال تاسیس می باشد.

چه کالاهایی از منطقه ویژه اقتصادی شیراز صادر می شود؟

عمده محصولات تولیدی که موجوب صادرات از همین منطقه می شود شامل ورق کامپوزیت، تابلو برق و صنایع الکترونیکی، انواع کود های شیمیایی برای مصارف مختلف، مواد غذایی بسته بندی شده، موتور سیکلت، لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. از سری کشورهایی که این منطقه به عنوان هدف در نظر گرفته می توان کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و افغانستان را نام برد.

افزودنی است که منطقه ویژه اقتصادی شیراز صادرات 63 میلیون دلاری را در رزومه خود دارد که نسبت به مناطق هم تراز خود عدد بسیار قابل توجهی می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با دو دهه سابقه در امر صادرات و واردات در خدمت شماست. کارمندان این شرکت با تخصص و تجربه ای که در کار خود دارند می توانند کالای شما را در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص نمایند و شما از این بابت که سر وقت کالایتان از گمرک ترخیص می شود آسوده خاطر خواهید بود. از جمله خدمات شرکت سلطان تجارت بازرگان ” مشاوره بازرگانی، خرید کالا، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، ترخیص کالا از کلیه  گمرکات، ثبت سفارش و … ” می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کال از گمرک منطقه اقتصادی بندر امیر آباد می توانید با کارشناسان شرکت سلطان تجارت بازرگان به صورت کاملا رایگان تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

1.3/5 - (12 امتیاز)