سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک

ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک

در کشور ما سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی صرف می‌شود. یکی از تجهیزات پزشکی رایج و مهم، دستگاه تورنیکت است که به رگ‌بند، یا شریان‌بند نیز شهرت دارد. به سبب رواج واردات این محصول در کشورمان قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد.

دستگاه تورنیکت کاربردهای فراوانی دارد و در عمل‌های جراحی کوتاه مدت که با بی حسی موضعی صورت می‌گیرند، استفاده می‌شود. یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین کاربردهای این دستگاه، جلوگیری از خونریزی در حین عمل‌های جراحی به‌خصوص جراحی‌های ارتوپدی است. بدین صورت که این وسیله را به دور قسمت بالایی اندامی که تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت، می‌بندند.

بدین ترتیب جریان خون به طور موقت مسدود شده و پزشک دید بهتری برای انجام عمل در آن قسمت خواهد داشت. یکی دیگر از کاربردهای دستگاه تورنیکت، برای کنترل خونریزی در موارد اورژانسی است. به عبارت دیگر، زمانی‌که بیمار خونریزی بیش از حد داشته و این امر زندگی‌ او را تهدید می‌کند، از تورنیکت برای قطع جریان خون استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای تورنیکت، می‌توان به خون‌ریزی اشاره کرد. بدین ترتیب که تورنیکت دور دست یا پا بسته می‌شود و باعث جمع شدن خون و پرخون شدن وریدهای خونی در اندام فوقانی می‌گردد و خونریزی راحت‌تر صورت می‌گیرد. به‌طورکلی می‌توان تورنیکت‌ها را به دو دسته جراحی و اضطراری تقسیم کرد. از مدل اول در عمل‌های زیبایی و ارتوپدی استفاده می‌شود.

نوع دوم این دستگاه جهت جلوگیری از خونریزی در شرایطی مثل تصادف یا جنگ کاربرد دارد. استفاده از تورنیکت شامل محدودیت زمانی است. حداکثر زمان استفاده از این وسیله در اندام فوقانی 1 ساعت و در اندام تحتانی، 1 ساعت و نیم است. از خطر‌ها و عوارض استفاده از رگ‌بند، می‌توان به ایسکمی عضلات و صدمه به اعصاب، آسیب به جدار داخلی شریان‌ها، لخته شدن خون در داخل عروق یا ترومبوز و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص تورنیکت یا رگبند از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه تورنیکت در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

 

واردات دستگاه تورنیکت پزشکی در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، سوئیس، کره، هلند، آمریکا و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به تجارت دستگاه تورنیکت در ایران

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه تورنیکت

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تورنیکت جهت انسداد عروق برابر 90189021 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه تورنیکت برابر 90189029 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک

امور گمرکی عبارتند از فرآیندهایی از قبیل حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه گمرکی، ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانشیپ کالاها و … . شرکت سلطان یاقوت با سابقه بیش از دو دهه فعالیت در این زمینه‌ها، اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شده است. شما صادرکنندگان و واردکنندگان محترم می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص دستگاه تورنیکت از گمرک و درخواست همکاری با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)