سلطان یاقوت

گمرک لطف آباد (راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک لطف آباد

گمرک لطف آباد

لطف آباد یکی از بخش های شمالی در شهرستان درگز استان خراسان رضوی می باشد. این گمرک  در 295 کیلومتری شهر مشهد قرار گرفته و با یکی از شهرهای ترکمنستان به نام آرتیق هم مرز می باشد این درحالی است که آرتیق از پایتخت ترکمنستان 90 کیلومتر فاصله دارد.

گمرک لطف آباد با توجه به اینکه در شمال شرقی ترین دروازه ورودی و خروجی ایران برای آسیای میانه قرار دارد. این گمرک در فاصله 22 کیلومتری از شهرستان درگز و حدود 280 کیلومتری مشهد قرار گرفته با عشق آباد ترکمنستان 900 کیلومتر فاصله دارد. لازم است بدانید که گمرک آرتیق ترکمنستان با گمرک لطف آباد نقطه مقابل می باشد.

گمرک لطلف آباد از گمرک های قدیمی در منطقه درگز می باشد که بیشتر مبادلات تجاری با کشور های همسایه از طریق این گمرک انجام می شده. فقط این گمرک در یک دوره هفتاد سال درست زمان حکومت شوروی تا فروپاشی کمنیست تعطیل بوده است. و بعد از آن گمرک لطف آباد پس از جدایی کشور های آسیای میانه از شوری فعالیت خود را از سر گرفته این گمرک در زمنی 16 هکتاری بنا شده و دارای ساختمان های تجاری و اداری، همچنین انبار های مختلف و محوطه هایی برای تخلیه و بارگیری می باشد.

لازم به ذکر است که این گمرک از 5 گمرک برتر در ایران برای ترانزیت کالاها می باشد و یکی از گمرکاتی است که برای صدور کارنه تیر و انجام تشریفات گمرکی ناوگان خارجی از گمرکات فعال است.

چه نوع کالاهایی از گمرک لطف آباد صادر می شود؟

بر اساس آمار و ارقام اعلام شده سالانه حدود 100 میلون دلار کالا از این گمرک به کشور های آسیای میانه ( ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان و …. ) صادر می شود. بیشتر کالاهای صادراتی به این کشور ها مصالح ساختمانی، میوه ها ، سبزیجات، سیب زمینی، خرما، سیب، انار، کیوی، پیاز، گوجه فرنگی، پرتقال، نارنگی، سنگ، گچ، اسکلت فلزی ساختمان، قند، شکر، شیرینی جات، مواد شیمیایی و ….. می باشد. این گمرک در رده 47 ام از گمرکات صادراتی قرار دارد و حدودا 24 دهم درصد از کل صادرات ایران را تشکیل می دهد.

چه کالاهای از گمرک لطف آباد وارد می شود؟

با توجه به آمارهایی اعلام شده حدود قیمتی واردات کالا از گمرک لطف آباد به صد هزار دلار در سال می شود. بیشترین کالاهای وارداتی از گمرک لطف آباد ابریشم، پارچه ها، روی بوده است. سهم واردات کشور از گمرک لطف آباد ناچیز بوده و در رده های پایین کل واردات کشور قرار دارد.

ترخیص کالا از گمرک لطف آباد

برای ترخیص کالا از کلیه گمرکات نیاز به ارائه مدارکی می باشد. در ذیل به مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک لطف آباد اشاره می شود:

  • قبض انبار
  • پرداخت حقوق گمرکی و مالیات
  • بارنامه
  • اینویس
  • بیمه نامه
  • اخذ مجوزات لازم
  • گواهی بازرسی
  • تنظیم اظهار نامه
  • کارت بازرگانی
  • و ……

برای ترخیص کالا از گمرکات باید اظهار نامه ای تنظیم نمایید که برای تنظیم اظهار نامه مدارکی که در بالا گفته شد نیاز می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان تجارت بازرگان با همکاری کادری مجرب حدود دو دهه می باشد که در خدمت تجارعزیز برای انجام امور گمرکی می باشد. این شرکت دارای کادری مجرب و با تجربه در زمینه ی ترخیص کالا و واردات و صادرات می باشد و می تواند راهنمای خوبی برای شما در امور بازرگانی و تجارت و ترخیص کالا از گمرکات باشد. از جمله اموری که این شرکت در انجام آنها تبحر دارد: انجام تمام امور گمرکی، ترخیص کالا، ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، ترانشیپ کالا، انجام حواله جات بانکی و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک لطف آباد می توانید به صورت رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن تماس: 09121995406 – 02128111034 – 02122855902

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)