سلطان یاقوت

گمرک قشم (راهنمای کامل ترخیص کالا)

ترخیص کالا از قشم

ترخیص کالا از قشم با چالش های فراوانی مواجه شده است و دولت اجازه ترخیص کالاها از این منطقه را نمی دهد و این مورد باعث تعطیلی گمرک قشم شده است.

موقعیت اقتصادی قشم

قشم یکی از جزایر در استان هرمزگان و تنگه هرمز می باشد و عنوان بزرگترین جزیره در این استان را به خود اختصاص داده است. این منطقه جذابیت های گردشگری بالایی دارد به همین دلیل سالانه میزان مسافران و گردشگران زیادی است. و این خود موقعیت مناسب اقتصادی را برای این جزیره به همراه دارد. این جزیره دارای بنادر مهم تجاری و اقتصادی زیادی می باشد. همینطور اقتصاد این منطقه از طریق صیادی، معادن، پالایشگاه های نفت و گاز و همچنین کسب و کار های تجاری و بازرگانی می گذرد و همین مسائل ترخیص کالا از قشم را بسیار پر اهمیت می کند.

گمرک کیش

در گمرک قشم چه رویه هایی بازرگانی و تجاری انجام می گیرد

گمرک قشم از گمرکات مناطق آزاد تجاری به حساب می آید. در این گمرک امور مربوط به واردات و صادرات قطعی و موقت انجام می گیرد.همچنین این گمرک ترانزیت کالاهای خارجی مبدا و مقصد را نیز پذیراست. امور مسافری و کابوتاژ نیز در این گمرک انجام می شود. لازم به توجه است که در این گمرک یک واحد قضایی مستقل مستقر است تا در زمان بروز مشکل و یا قاچاق کالا پرونده تشکیل داده و به دادسرا ارجاع نماید. با این تفاصیر شما به راحتی می توانید از ترخیص کالا قشم برای هر کالایی را به انجام برسانید. اما این مهم بستگی به این دارد که گمرک قشم کی باز می شود.

بیشتر بخوانید : ترخیص کالا و هرآنچه راجب به آن باید بدانید.

مراحل ترخیص کالا از گمرک قشم چیست

مراحل ترخیص کالا در تمامی گمرک ها برای تمامی کالا ها یک مدل بوده و نیزا به تنظیم اظهار نامه خواهد داشت اما قبل از تنظیم اظهار نامه باید به بررسی بخشنامه های صادر شده در خصوص آن گمرک و آن کالا اقدام نمایید تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشوید. همچنین می توانید برای حل  این قضیه از ترخیص کار و حق العمل کار ماهر برای ترخیص کالا از قشم کمک بگیرید. همانطور که گفته شد در وهله اول برای ترخیص کالا باید به تنظیم اظهار نامه اقدام کنید برای تنظیم اظهار نامه به مدارکی همچون قبض انبار، بارنامه، مدارک خرید و یا فروش کالا، بیمه نامه، مجوزات کالا، مدارک مربوط به آزمایشگاه، مدارک مربوط به بازرسی کالا، کارت بازرگانی، پروفرما، اینویس و ….. نیاز خواهید داشت.

گمرک کیش

برای ترخیص کالا از قشم چه کسی می تواند اقدام کند

برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات یا صاحب کالا باید اقدام نماید و یا نماینده قانونی وی که به عنوان ترخیص کار و یا حق العمل کار شناخته می شود. شما عزیزان می توانید برای ترخیص کالا از قشم از ترخیص کار گمرک قشم شرکت سلطان یاقوت کمرک بگیرید. همجنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چگونکی ترخیص کالا از این گمرک به سایت گمرک قشم سر بزنید و یا با تلفن گمرک قشم تماس بگیرید.

هزینه های ترخیص کالا از قشم

هزینه هایی که برای ترخیص کالا باید در نظر بگیرید را می توان به دوسته تقسیم کرد هزینه های جانبی ترخیص کالا و هزینه های حقوق گمرکی کالا. هزینه های جانبی ترخیص کالا شامل هزینه حمل و نقل کالا، هزینه آزمایشگاه، هزینه بازرسی، هزینه بارگیری، هزینه تخلیه بار، هزینه انبار داری و …… می باشدو هزینه های حقوق گمرکی کالا که شامل تعرفه های گمرکی و سود بازرگانی است توسط گمرک دریافت می شود.

گمرک قشم
هزینه های ترخیص کالا از قشم

ترخیص اختصاصی کالا از قشم

ترخیص اختصاصی کالا برای عرضه هرچه سریعتر کالا ها به گمرکات ابلاغ شده است در این طرح برخی از گمرکات بعضی از کالا ها را به صورت اختصاصی ترخیص می کنند گمرک قشم نیز به ترخیص اختصاصی کالاهایی همچون دخانیات و سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع خودرو ها، چینی آلات، لوازم خانگی بزرگ و اسباب بازی برای کودکان و ….. می پردازد. پیشنهاد ما به شما تجار و بازرگانان و تولید کنندگان عزیز این است که در زمان واردات و یا صادرات کالا خود به این نکات توجه نمایید و یا از فردی قابل اعتماد و کاردان ( ترخیص کار، حق العمل کار) کمک بگیرید تا در زمانترخیص کالا و  خروج کالا از قشم دچار مشکل نشوید کالای شما در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه از گمرک ترخیص شود.

در مطلب دیگری شما را با بهترین ترخیص کار گمرک میرجاوه آشنا کردیم و مراحل ترخیص کالا از این منطقه را برایتان توضیح دادیم که در صورت نیاز می توانید به مطالعه آن بپردازید.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)