سلطان یاقوت

آیا واردات ماینر ممنوع است؟(راهنمای کامل)

واردات ماینر

آیا واردات ماینر ممنوع است؟

واردات ماینر به خودی خود ممنوع نشده است و با دریافت مجوزاتی می توان ماینر وارد کرد. اما واردات ماینر ممنوع اعلام شده است زیرا بعد از اعلام دولت مبنی بر قانونی بودن استخراج بیت کوین در کشور تقاضا برای خرید انواع ماینرها بیشتر شد و به همین دلیل برخی از سود جویان شروع به واردات قاچاقی این کالا که این مسئله موجب شرطی شدن واردات ماینرها شد.

ماینرهایی که به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند در سیستم کشوری ثبت نمی شوند و کار ماین و استخراج بیت کویین با آن دستگاه ها ممنوع می باشد.

واردات ماینر چگونه امکان پذیر است؟

اما واردات ماینر همانطور که متوجه شدین به طور کامل ممنوع نبوده و برای افراد و شرکت هایی که مایل به واردات این کالا هستند دارای شرایط و مراحل خاصی می باشد که در ادامه در خصوص آنها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. واردات دستگاه ماینر برای شرکت های و دفاتر الکترونیک و برق، مخابراتی آزاد می باشد که وزارت صنعت آنها تایید کرده باشد پس واردات ماینر ها برای این شرکت ها مجاز می باشد. البته که ثبت سفارش انواع ماینرها باید بعد از تایید انجام شود و تمام موراد تشخیص مبدا باید توسط گمرکات صورت گیرد.

ماینینگ و اقتصاد امروز

اقتصاد امروز دنیا روی ارزهای دیجیتال می چرخد و تمام دنیا به ماین کردن ارزهای دیجیتال روی آورده است و کشور های بزرگی روی این زمینه سرمایه گذاری کرده و فعالیت می کنند. اما لازمه استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال دستگاه ماینر می باشد که کار ماین کردن را انجام می دهند. قابل توجه است که دستگاه های ماینر مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کنند که بزرگترین آن قاچاق بودن دستگاه های ماینر می باشد همانطور که گفته شد دستگاه هایی که به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند قاچاق می باشند و استفاده از آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال مشکلاتی را برای صاحبان آنها به همراه خواهد داشت. مورد بعدی سیستم یکپارچه برای مدیریت آنها می باشد که همچین سیستم وجود ندارد و نمی توان اگر به مشکلی خوردیم مشکل خورد را با مراجعه بر مدیریت آن حل نماییم. از سری مشکلات بزرگ دیگر ماین کردن این است که اگر مراکز مربوطه به این کار تایید نکنند استخراج ارزهای دیجیتال ممنوع می باشد. اما بزرگترین این مشکلا مصرف بیش از حد برق می باشد که باعث ضرر و زیان های بزرگی به دولت و کشور و مردم شده است.

تمامی این مواردی که گفته شد دست به دست هم داده و باعث می شوند ماینینگ و خرید دستگاه آن از موارد مهم برای بررسی باشد. با توجه به توضیحاتی که داده شد دولت بغیر از مراکزی که مورد تایید وی باشد باقی مراکز را تعطیل کرده و و فردی که مسئول بوده جریمه شده و به مراجع قضایی تحویل داده خواهد شد. پس حتما توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید به صورت قانونی امور ثبت دستگاه های ماینر را انجام دهید تا در ادامه کار دچار مشکل نشوید.

علت انتخاب ایران برای ماینینگ

ایران دارای منابع زیاد و ارزان قیمتی مانند برق می باشد و به علت اینکه دستگاه های میان برق زیادی مصرف می کنند و برق انرژی گرانی در تمام دنیا می باشد ودارای هزینه های زیادی برای مصرف کننده می باشد. کشور ایران و هند به دلیل داشتن منابع زیاد و ارزان قیمت از مقصد های مورد نظر برای ماینر ها می باشند. بزرگترین دلیل انتخاب ایران و هند همانطور که گفته شد ارائه ارزان انرژی برق می باشد زیرا دستگاه های ماین برق زیادی مصرف خواهند کرد. با توجه به مواردی که گفته شد سودجویان و قاچاقچیان توسط دولت شناسایی و جریمه خواهند شد. زیرا دولت در این زمینه بسیار حساس می باشد. در این چند سال که ماین کردن در ایران بسیار رواج پیدا کرده چندین مزرعه بزرگ ماینینگ غیر مجاز توسط دولت شناسایی و پلمپ شده اند. زیرا این نوع از مزرعه های ماینینگ هستند که باعث می شود به سیستم برق رسانی کشور فشار وارد شود.

شرکت سلطان یاقوت

امروزه  با توجه به وجود قوانین و تبصره های مختلف در زمینه بازرگانی، تجار در صدد همکاری با فرد ترخیص کاری می‌باشند که امورشان را به نحو احسن به انجام برساند و از بروز مشکل و خللی در امورشان جلوگیری نماید. شرکت سلطان یاقوت به عنوان شرکتی ترخیص کار با سال ها تجربه موفق آماده خدمت رسانی به تجار عزیز کشورمان در زمینه های ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا از گمرک، مشاوره تخصصی و … می باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :