سلطان یاقوت

تعرفه گمرکی برای ترخیص کنجد

تعرفه گمرکی برای ترخیص کنجد

تعرفه گمرکی برای ترخیص کنجد

کنجد نوعی دانه روغنی گیاهی است که از قدیم الیام بسیار مورد توجه بود و در غذاها و یا گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه بیشتر در مناطق گرمسیری رشد و نمو کرده زیرا مقاومت بالایی در برابر گرما داشته و ریشه آن در خاک گسترده و تا یک متری خاک نفوذ کرده،  دانه های کنجد در برگ های کپسولی رشد کرده  و هر کپسول گیاهی کنجد در خود تا 100 عدد کنجد کوچک دارد و در گذشته بیشتر برای موارد پزشکی مورد استفاده قرار می گرفته است. اما امروزه در اکثر غذاها و مواد خوارکی دیگر به صورت چاشنی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ترخیص کنجد نیاز به اخذ مجوز برای وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی خواهیم داشت که این مجوز باید به همراه سایر دیگر مجوز ها از وزرات بهداشت و جهاد کشاورزی، درمان، آموزش پزشکی و ….. در هنگام ثبت سفارش برای خرید های خارجی دریافت شود تا در زمان ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی به مشکل نخورده و در سریع ترین زمان ممکن برای ترخیص کالا اقدام نمایید.

کنجد معمولا از کشور های گرم و خشکی مانند افغانستان، ازبکستان، پاکستان، امارات و همچنین کشور های آفریقایی آمریکایی مانند سودان، بنگلادش، پاراگوئه و یا هند و لهستان به کشور ما وارد می شود. از این میان در سالهای اخیر بیشتر واردات کنجد به کشور از پاکستان صورت گرفته به همین دلیل می توان گفت که پاکستان بیشترین سهم واردات کنجد در ایران را به خود اختصاص داده است.

تعرفه واردات برای کنجد

تمامی کالاهای وارداتی به کشور برای انجام درست و به موقع تشریفات گمرکی نیاز به تعر فه گمرکی خواهند داشت. با ارائه تعرفه گمرکی تمامی هزینه های کالا از سود بازرگانی تا ارزش افزوده کالای و حقوق ورودی که برای هر کیلو حدود 10 درصد کنجد وارداتی مشخص شده و تجار و بازرگانان می توانند برای پرداخت اقدام کنند. تعرفه گمرکی دانه کنجد برای انواع آن  ( کنجد با پوست، کنجد پوست کنده، روغن کنجد، دانه کنجد، دانه کنجد سفید و …. ) در ردیف 12074000 قرار دارد. در برخی از مواقع واردات کنجد از کشور های مشخصی با تعرفه ترجیحی انجام می شود داشتن تعرفه ترجیحی با کشور برای واردات کالا به این معنی است که واردات کالا از این کشور با تخفیفاتی همراه است. برای واردات کنجد به کشور با کشور بلاروس تعرفه ترجیحی وجود دارد.همچنین لازم به ذکر است اگر دانه کنجد شکسته یا خرد شده و یا حتی پوست کنده نباشد از معافیت 9 درصدی ارزش افزوده ای بر خوردار است.

برای ترخیص کنجد به چه مجوز هایی نیاز است؟

یکی از مهمترین مجوز ها برای واردات کالا به خصوص واردات کالاهای خوراکی مجوز بهداشت  و قرنطینه نباتی می باشد به این دلیل که تمامی مواد خوراکی و دارویی که به مصرف عمومی می رسد و سلامت افراد جامعه را تحت نظر دارد باید حتما از فیلتر آزمایشگاه های وزارت بهداشت عبور کرده و با ملاک های سلامتی که ما برای مواد خوراکی داخل کشور داریم سنجیده شود. لازم است بدانید که در برخی از موارد برای واردات مواد خوارکی نیاز به اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست می باشد زیرا ممکن است تغییرات ژنتیکی بر روی محصولات خوراکی در مبدا انجام شود. پس با توجه به توضیحاتی که داده شد لازم است برای ترخیص کنجد با سازمان حفظ نباتات و وزارت جهاد کشاورزی حتما مکاتبه کرده تا در زمان ترخیص کالا دچار مشکل نشوید.

شرکت سلطان یاقوت

ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز قانونی، حمل و نقل کالا به صورت دریایی، هوایی، ریلی، جاده ای و ….. یا همان به طور کلی ترانزیت و ترانشیپ کالاها، حواله ارز، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، مشاوره تخصصی و … تنها بخشی از خدمات شرکت سلطان یاقوت می باشد. این شرکت در تلاش است تا با ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن و توسط نیرو های توانمند خود از هرگونه هزینه اضافی و تاخیر زمانی در امور شما عزیزان جلوگیری نماید و موجبات موفقیت در فعالیت تجاری شما عزیزان را فراهم کند. شما عزیزان برای انجام تشریفات گمرکی ترخیص کنجد از گمرک و یا دریافت تعرفه گمرکی این کالا از متخصصان مجرب و کاردان این مجموعه تجاری و بازرگانی کمک بگیرید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کنجد از گمرک با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 02122855902 – 09121995406

بیشتر بخوانید :