سلطان یاقوت

ترخیص زعفران درجه 1 سرگل

ترخیص زعفران سرگل از گمرک

زعفران درجه 1 سرگل :

از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت، می‌توان به فعالیت در زمینه ترخیص زعفران سرگل از گمرک اشاره کرد. زعفران سرگل در بسته‌بندی‌های گرمی و مثقالی در بازار وجود دارد و اغلب برای مصارف روزانه خریداری می‌شود. این نوع زعفران از قسمت ابتدای کلاله گل زعفران (سرقلم) تهیه می‌شود. در مراحل آماده‌سازی زعفران سرگل تا حد ممکن، بخش سفید رنگ و زرد رنگ ریشه زعفران جدا شده و تنها از بخش قرمز رنگ آن که به شکل رشته‌های بریده شده و منفصل می‌باشند، استفاده می‌شود. زعفران سرگل به دلیل جداسازی بالاترین قسمت از تار زعفران به این نام شهرت یافته و همچنین به علت رنگ ‌دهی بالا و عطر و طعم عالی که دارد به نام‌های زعفران ممتاز و زعفران قائم نیز معروف است. این نوع زعفران در مقایسه با سایر انواع زعفران دارای خرده و شکسته‌های بیشتری می‌باشد. زعفران سرگل یکی از اقلام مهم صادراتی در کشور ما به حساب می‌آید که در سراسر دنیا طرفدار دارد. ترخیص زعفران سرگل از گمرک، مشروط به رعایت قوانین و مقررات اداره گمرک است که داشتن تسلط کامل بر این قوانین و همچنین دریافت مجوزهای لازم در حیطه مسئولیت‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک مانند کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار می گیرد. جهت آگاهی از اطلاعات لازم برای ترخیص زعفران سرگل از گمرک، ادامه مقاله را دنبال کنید.

مزایا و کاربرد زعفران سرگل

زعفران سرگل که در خارج از کشور ما با نام ALL RED شناخته می‌شود، خواص درمانی داشته و یکی از مهم‌ترین زعفران‌های صادراتی به شمار می‌رود. ویژگی‌های مثبت زعفران سرگل که آن را به پرمصرف‌ترین زعفران در منازل و آشپزی تبدیل کرده است، عبارتند از:

 • دارای کلاله (رشته‌های بریده شده) کاملا منفصل و جدا از هم است؛
 • رنگ کلاله آن تماما قرمز بوده و شامل بخش‌های زرد و سفید ریشه نمی‌شود؛
 • این نوع زعفران رنگ و ظاهری مطلوب دارد؛
 • رشته‌های آن جدا از هم بوده و در هم تنیده یا به هم چسبیده نیستند؛
 • در تهیه آن از کلاله‌های ضخیم استفاده شده است؛
 • میزان کروسین و سافرانال در سرگل زعفران بسیار بالا است؛
 • قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر انواع زعفران دارد؛
 • قدرت رنگ‌دهی بسیار بالایی دارد.

صادرات زعفران درجه 1 سرگل

مطابق آمار بین المللی، بیش از 90% زعفران دنیا از کشور ایران تامین می‌شود. تولیدات زعفران در جهان سالیانه حدود 250 تن است که 230 تن از آن را کشور ما به تنهایی تولید می‌کند. از 230 تن زعفران تولید شده در کشور ما تنها 30 تن از آن به مصرف داخلی رسیده و باقی آن یعنی حجمی حدود 200 تن به 45 کشور جهان صادر می‌شود. 40% از زعفران صادراتی ایران از نوع سرگل یا ممتاز بوده و به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع صادرات غیرنفتی به شمار می‌رود. شهرستان تربت حیدریه با تولید سالیانه ۷۵ تن زعفران مقام اول را از نظر کمیت و کیفیت در ایران به خود اختصاص داده است.

زعفران‌های صادراتی ابتدا در آزمایشگاه‌های داخل کشور مورد کنترل‌های لازم مطابق استاندارهای بین المللی صادرات زعفران قرار گرفته و درصد کروسین، پیکروکروسین، سافرانال، درصد رطوبت و قدرت رنگ‌دهی آن‌ها آنالیز شده و نتیجه این آزمایشات بر روی برگه آنالیز درج می‌شود.

‌بیشترین میزان صادارت زعفران ایرانی در سال‌های اخیر به مقصد کشورهای امارات متحده عربی، اسپانیا، عربستان سعودی، چین، هنگ کنگ، ایتالیا، هند، سوئد، آلمان، فرانسه، افغانستان و … بوده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص زعفران سرگل از گمرک

ترخیص زعفران از گمرک امری تخصصی بوده و نیاز به اخذ مجوزات مختلفی است که اداره گمرک جهت صدور مجوز خروج کالا به آن‌ها نیاز دارد. شخص ترخیص کار با در دست داشتن کارت بازرگانی معتبر و همچنین سایر مجوزهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم، می‌تواند جهت ترخیص زعفران سرگل از گمرک اقدام نماید:

 • گواهی قرنطینه دامی و نباتی در صورت درخواست کشور مقصد
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی – اعلام تاریخ اعتبار
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاوزی – تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص زعفران سرگل

کد تعرفه گمرکی انواع زعفران در بسته‌بندی آماده برای خرده فروشی ذیل ردیف 091020 قرار می‌گیرند و جزئیات تعرفه آن‌ها در جدول زیر آمده است.

نام کالاکد تعرفه گمرکیحقوق ورودیاولویت کالاییواحد اندازه‌گیری
زعفران خرد نشده و ساییده نشده در بسته بندی کمتر از ده گرم0910201055%4Kg
پودر زعفران در بسته بندی کمتر از ده گرم0910202055%4Kg
زعفران خرد نشده و ساییده نشده در بسته بندی 10-30 گرم0910203055%4Kg
پودر زعفران در بسته بندی 10-30 گرم0910204055%4Kg
سایر0910209055%4Kg
پیاز زعفران0601101055%27Kg

 

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص زعفران سرگل از گمرک

تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص زعفران سرگل از گمرک را دارند، می‌توانند صفر تا صد مراحل آن را به شرکت سلطان یاقوت سپرده و از مزایایی همچون پرداخت کم‌ترین هزینه ممکن و صرفه جویی در زمان، بهره‌مند شوند. برای دریافت مشاوره رایگان و همکاری با کارشناسان ترخیص کار این شرکت، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص زعفران سرگل از گمرک، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترخیص زعفران ممتاز از گمرک
 • ترخیص زعفران ممتاز قائنات از گمرک
 • ترخیص زعفران ممتاز قائنات مشهد از گمرک
 • ترخیص زعفران سر ریشه از گمرک
 • ترخیص زعفران سر قلم از گمرک
 • ترخیص سرگل زعفران از گمرک

 

5/5 - (1 امتیاز)