سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک

ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک

نظارت و ثبت زمان ورود و خروج، مرخصی‌های ساعتی و غیبت‌های افراد در شرکت‌ها، ادارات و حتی مدارس، جزو امور رایج بوده است که در گذشته بصورت دستی و با ثبت در دفاتر و امروز به کمک تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر انجام می‌شود. در کشور ما به این قبیل تجهیزات مدرن، دستگاه حضور و غیاب گفته می‌شود و بخشی از نیاز بازار مصرفی به انواع آن‌ها از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش‌رو به شرح اطلاعات در خصوص ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. روش حضور و غیاب به کمک دستگاه‌های کوچک برقی و دیجیتالی، کاملا جایگزین روش‌های سنتی شده و جهت ثبت زمان تردد افراد حاضر در یک مجموعه به کار می‌رود. این دستگاه‌ها از یک سیستم ورودی برخوردار هستند که براساس فاکتورهای گوناگون از جمله اثر انگشت، چهره، الگوی کف دست، رمز و … برای هر شخص بطور خاص تعریف شده و به این طریق اطلاعات مربوط به زمان ثبت آن ورودی را ذخیره‌سازی می‌کنند. یک دستگاه حضور و غیاب از بخش‌های گوناگون از جمله برد الکترونیکی، رم، پردازنده، حافظه ذخیره‌سازی، صفحه نمایش، پورت‌های ارتباطی، کیس و ابزار شناسایی شامل کارت‌خوان، سنسور اثر انگشت یا تشخیص چهره و … تشکیل شده است. از مزایای مجهز کردن یک مجموعه به دستگاه حضور و غیاب می‌توان به صرفه‌جویی در وقت و هزینه، تهیه گزارش‌های روزانه، هفتگی، ماهیانه، مرخصی و … در کسری از زمان، مدیریت آسان شیفت‌ها، مدیریت اضافه‌کاری، مرخصی و ماموریت‌های سازمانی، جلوگیری از خطاهای انسانی، دسترسی به آرشیو در تمامی زمان‌ها و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک، ادامه مقاله را دنبال کنید.

واردات دستگاه حضور و غیاب در ایران

در کشور ما به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سمت آمریکا، مبادلات تجاری بین‌الملل بسیار محدود شده و کارخانه‌های تولیدکننده در بخش‌‌های مختلف قادر به تامین تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز خود برای راه‌اندازی خطوط تولیدی نیستند. در نتیجه بخشی از نیاز کشور به دستگاه‌هایی همچون دستگاه حضور و غیاب، از طریق واردات تامین می‌گردد. سالانه میزان بالایی ارز برای تامین نیاز بازار مصرفی داخلی به این دستگاه از کشور خارج شده و زمینه فعالیت سودآوری برای فعالان تجاری ایجاد شده است.

واردات دستگاه حضور و غیاب در ایران مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک عمدتا از مبداء کشورهای چین، جمهوری کره، امارات متحده عربی، تایوان و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از یک‌سری مراحل که باید مطابق دستورالعمل‌های اداره گمرک طی شوند و از طرفی موفقیت در این امر به دانش و تجربه بالا نیاز دارد. زیرا عدم آگاهی درست از پیچ و خم‌های این مسیر ممکن است مشکلات غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. در نتیجه فعالان تجاری همواره در پی یافتن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان و بهره‌مندی از خدمات ایشان می‌باشند. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است که با سال‌ها فعالیت در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا، اکنون به یار و راهنمای بسیاری از تاجران و بازرگانان فعال کشورمان مبدل شده‌اند. یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌های داخلی است که جمع‌آوری و ارائه آن‌ها جزو اقدامات موثر در تعیین زمان خروج کالا از گمرک است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه حضور و غیاب

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه حضور و غیاب برابر 91061000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 24 برخوردار است.

شرح تعرفه: دستگاه ثبت اوقات روز و دستگاه برای سنجش، ثبت یا نشان دادن فواصل زمان به نحو دیگر، دارای انواع محرک ساعت یا دارای موتور سنکرون (مثلاً، ساعت ضبط‌کننده زمان)

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک

در بخش‌های قبلی به مشکلات غیرقابل جبران مسیر ترخیص کالا اشاره کردیم. این مشکلات عبارتند از طولانی شدن زمان ترخیص کالا، صرف هزینه‌های مازاد و گزاف و … . از آن‌جا که آگاهی به تمامی قوانین و دستورالعمل‌های به‌روز اداره گمرک برای تاجران و بازرگانان سخت و امکان‌ناپذیر است، پیشنهاد ما استفاده از تجربه و مهارت یک تیم فعال و آگاه از کارشناسان ترخیص کالا است که در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند. این شرکت توانایی ارائه خدمات در تمامی زمینه‌های گمرکی به‌ویژه ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوزهای قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشد. در صورتی‌که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ترخیص‌کار شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه حضور و غیاب از گمرک را دارید، می‌توانید همین حالا با شماره‌های درج شده در زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع دستگاه حضور و غیاب از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب کارتی
  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی
  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب الگوی کف دست
  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب رمزی
  • ترخیص دستگاه حضور و غیاب پانچی

بیشتر بخوانید :