سلطان یاقوت

ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک

ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک

حفاری عبارت است از یک فرآیند بسیار مهم که در زمینه‌های مختلف مانند مهندسی معدن، نفت و عمران نقش کلیدی ایفا می‌کند. در طی این فرآیند به کمک ماشین آلات و ابزارهای گوناگون به درون سنگ‌ها نفوذ کرده و یک فضای سیلندری ایجاد می‌کنند. هدف از حفاری در سنگ‌ها و ایجاد سیلندر را می‌توان موارد گوناگونی عنوان کرد؛ در ادامه به ذکر رایج‌ترین علل حفاری می‌پردازیم که عبارتند از: آتش‌بازی و استخراج سنگ، تهیه نمونه و مطالعات اکتشافی، ارائه خدمات فنی، حفر چاه در تونل‌های زیرزمینی جهت تزریق سیمان برای مسدود کردن ناپیوستگی و ایجاد یکپارچگی در توده سنگ یا حفاری برای منحرف نمودن آب و … . دستگاه دریل واگن یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌ها در صنعت حفاری است که نیاز کشور ما به آن، عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. دریل واگن حفاری یا مته چرخ واگن عبارت است از یک نوع مته بادی که با هدف حفاری در سنگ و یا انفجار مورد استفاده قرار می‌گیرد. قسمت مته در این دستگاه بر روی یک پایه واگن مانند سوار شده است و به همین دلیل به آن، دریل واگن گفته می‌شود. از مصارف دریل واگن حفاری می‌توان به حفر گمانه در معادن، راه سازی، تونلینگ، ژئوترمال، سدسازی و … اشاره کرد. استفاده از این دستگاه که می‌توان از آن برای حفاری در روی زمین و یا زیر زمین استفاده کرد، سبب صرفه‌جویی در زمان اجرای عملیات حفاری می‌گردد؛ زیرا به علت وزن نسبتا بالای خود، نیاز به تثبیت بر روی زمین ندارد. امروزه می‌توان دستگاه دریل حفاری را در دو مدل هیدرولیک دیزلی و هیدرولیک برقی طراحی و تولید کرد. جابجایی دریل واگن‌ها به صورت خودکششی با موتورهای هیدرولیکی که روی چرخ‌ها نصب شده است، انجام شده و فقط هنگام چال زنی احتیاج به کمپرسور هوا دارند. از این دستگاه می‌توان برای اجرای عملیات حفاری در انواع سنگ‌ها استفاده کرد و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته بهتر است برای کاهش هزینه‌های حفاری و همچنین افزایش طول عمر دستگاه، نوع مته به کار رفته در آن با توجه به نوع سنگ محل حفاری انتخاب گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دریل واگن از گمرک، با ما همراه باشید.

دریل واگن حفاری از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

دریل واگن‌ها انواع گوناگونی دارند که برخی از رایج‌ترین مدل‌های این دستگاه عبارتند از: دستگاه دریل واگن حفاری شعاعی، دستگاه دریل واگن حفاری عمودی، دستگاه دریل واگن حفاری اتوماتیک، دستگاه دریل واگن حفاری چند اسپیندل، دستگاه دریل واگن حفاری سوراخ عمیق، دستگاه دریل واگن حفاری حساس، دستگاه دریل واگن حفاری قابل حمل، دستگاه دریل واگن حفاری باند، مینی دریل واگن، دریل واگن بزرگ، دریل واگن خاص براساس سفارش و درخواست مشتری و … .

دریل واگن‌های حفاری براساس نوع و کاربرد خود شامل بخش‌های مختلفی می‌گردند؛ ولی اصلی‌ترین اجزاء تشکیل‌دهنده تمامی دریل واگن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • مته حفاری
 • میله حفاری
 • دکل حفاری
 • سیستم جلوبرنده مته
 • سیستم ضدقفل مته
 • جک‌های هیدرولیکی
 • فرمان و تابلوی کنترل دستگاه
 • موتور دیزلی یا الکتروموتور
 • سیستم روشنایی دستگاه
 • چرخ‌ها (لاستیکی و یا زنجیری)
 • کمپرسور
 • سیلندرهای هیدرولیکی روی لاستیک‌ها برای تراز کردن ماشین
 • مخزن روغن
 • و … .

واردات دریل واگن حفاری در ایران

همانطورکه در ابتدای مقاله اشاره شد، از دستگاه دریل واگن حفاری در صنایع کشور ما نیز استفاده می‌شود و عمده نیاز صنایع به این دستگاه از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد.

واردات دریل واگن حفاری در ایران از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

مجوزات لازم جهت ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی برای تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دریل واگن حفاری

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دریل واگن با قطر بیش از 6 اینچ (150 میلی متر) برابر 84303190 است و شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

شرح تعرفه: ماشین‌‌آلات کندن معدن زغال‌سنگ یا کوه و حفر تونل قادر به حرکت بدون نیروی محرکه خارجی (خودرو)

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دریل حفاری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه در زمینه ترخیص کالا و سایر امور تجاری، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده و آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دریل واگن حفاری از گمرک، می‌توانید با تلفن‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034