سلطان یاقوت

ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک

ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک

تعبیه سنسورها از زمان گذشته درون خودروها رواج داشته است؛ اما امروزه تعداد این سنسورها افزایش پیدا کرده است و می‌تواند یکی از مولفه‌های تعیین کننده برای خریداران خودرو محسوب شود. یکی از این سنسورهای نسبتا کاربردی، سنسور نور خودرو نام دارد که این قطعه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص سنسور نور از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سنسورها اطلاعات بخش‌های گوناگون یک خودرو را بطور دائم بررسی کرده و اطلاعات آن را به ECU یا همان کامپیوتر خودرو ارسال می‌کنند. در برخی موارد نیز این حسگرها به‌طور مستقیم به واحدهای عملگر در خودرو متصل هستند و به‌صورت مستقیم دستورات لازم را ارسال می‌کنند. هرچه تعداد سنسورها در یک خودرو افزایش پیدا کند، سطح رفاه، آسایش و امنیت راننده و سرنشینان نیز بالاتر می‌رود. سنسور نور یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سیستم نور خودکار یا Auto Light خودروهاست. این سیستم در صنعت خودروسازی مدرن کاربرد داشته و یک آپشن به شمار می‌رود. به کمک این تکنولوژی، چراغ‌های خودرو به صورت خودکار در نور کم محیط اطراف روشن می‌شوند و بلعکس. طرز کار این سیستم بدین صورت است که سنسور نور، میزان نور محیط را به طور مداوم اندازه‌گیری کرده و در صورتی که مقدار آن کمتر یا بیشتر از مقدار برنامه‌نویسی شده باشد، دستورات لازم را به کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند و این بخش نیز دستورات لازم جهت روشن یا خاموش کردن چراغ‌های محیط را به سیستم اتولایت منتقل می‌کند. محل نصب سنسور نور معمولا در قسمت جلوی داشبورد و یا نقاط حساس به نور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر نور خودرو از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایای سنسور نور خودرو چیست؟

سنسور نور مزایای زیادی دارد و نمی‌توان ایراد خاصی از آن گرفت و به همین دلیل است که اکثر خودروسازان این سنسور را در خودروهای خود تعبیه می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مزایای سنسور نور در خودروها شامل موارد زیر می‌باشند:

  • ارزان بودن اجزاء و قطعات آن نسبت به بقیه سنسورهای خودرو
  • کاهش جریمه‌های جاده‌ای ناشی از روشن یا خاموش بودن چراغ خودرو برای رانندگان فراموش‌کار
  • کاهش تصادفات به کمک سیستم نور خودکار
  • رفع مشکل فراموشی روشن یا خاموش کردن چراغ‌های خودرو توسط راننده
  • افزایش تمرکز و دقت راننده
  • کمک به روشنایی مسیر بعد از ترک خودرو در محیط‌های تاریک توسط سیستم follow me
  • جلوگیری از تخلیه باتری خودرو با خاموش شدن به‌موقع چراغ ها

واردات سنسور نور خودرو در ایران

سنسور نور جزو مهم‌ترین بخش‌های هر خودرو است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به حسگر نور خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات حسگر نور خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. از این رو در حال حاضر عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور نور خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور نور خودرو از گمرک

ترخیص سنسور نور از گمرک، شامل چالش‌ها و سختی‌های زیادی است که در صورت عدم داشتن تجربه و مهارت کافی ممکن است با شکست و از دست رفتن سرمایه برای تاجران و بازرگانان مواجه شود. برای جلوگیری از این مشکلات، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر مانند شرکت سلطان یاقوت برای راهنمایی و همراهی در تمام مراحل ترخیص کالا توصیه می‌شود. این شرکت با تعهد کامل از ابتدای مسیر ترخیص دستگاه حسگر نور از گمرک تا رسیدن کالا در مقصد مورد نظر شما، همراه و راهنمای شما عزیزان خواهد بود. برای کسب مشاوره رایگان و همچنین همکاری با متخصصان ترخیص کار زبده و کاربلد این شرکت، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :