سلطان یاقوت

ترخیص برف‌روب از گمرک

ترخیص برف‌روب از گمرک

Snowplow clearanceترخیص برف‌روب از گمرک، یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و جزو امور تجاری مهم و تخصصی محسوب می‌شود. برف یکی از نعمت‌های الهی است که معمولا در فصل سرما و زمستان چهره شهر را سفید میکند. بارش برف در کنار مزایای خود، معایبی نیز دارد که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود می‌تواند مشکلات جدی برای شهروندان ایجاد نماید. در صورت بارش سنگین برف، جاده‌ها بسته شده و عبور و مرور خودروها و وسایل نقلیه به سختی صورت می‌گیرد. اگر شهرداری جهت پاکسازی جاده‌ها از برف اقدام نکند، احتمال بروز تصادفات جاده‌ای و انحراف خودروها از جاده به دلیل لیز شدن سطح آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود. در ابتدا برای حل این مشکل، از سنگ نمک دانه درشت حاوی یون کلرید و سدیم استفاده میشد. با ریختن دانه‌های نمک روی سطح برف، این یخ‌زدگی‌ها به سرعت آب شده و از خود یون کلرید برجای می‌گذاشتند. متاسفانه غلظت بالای کلرید با آب‌های حاصل از ذوب یخ همراه شده و به درون آب‌های آزاد جاری می‌شدند و همین امر زندگی آبزیان ساکن این آب‌ها را با تهدید جدی مواجه می‌کرد. بعدها استفاده از ماشین‌ها و دستگاه‌های گوناگون جهت کنار زدن برف از سطح جاده و هدایت آن به کناره‌ها رواج پیدا کرد. این دستگاه‌ها روز به روز پیشرفت کرده و دستگاه‌های برف‌روب امروزی، قابلیت پاک سازی جاده‌ها از برف را در مدت زمان بسیار کوتاه فراهم می‌کنند. برف‌روب شامل یک تیغه با اشکال مختلف است که هم بر روی خودروهای مخصوص این کار و هم بر روی خودروهایی از قبیل وانت و لودر نیز قابل نصب و استفاده است. در ادامه مقاله به شرح توضیحات بیشتر در خصوص برف‌روب‌ها و همچنین اطلاعات مفید جهت ترخیص دستگاه برف‌روب از گمرک خواهیم پرداخت.

تیغه برف‌روب چیست؟

تیغه برف‌روب در واقع مهم‌ترین بخش از یک خودروی برف‌روب به شمار می‌رود که به صورت جداگانه بر روی خودروها و وسایل نقلیه دیگر نیز قابل استفاده است. برف‌روب‌ها همچنین می‌توانند بر روی واگن‌های ریلی یا لوکوموتیو نیز برای برف‌روبی مسیرهای ریلی نصب شوند. شکل ظاهری این تیغه‌ها عموما به 2 صورت طراحی می‌شود. در حالت اول، تیغه‌ها شامل یک صفحه پهن و صاف هستند که در قسمت جلویی ماشین‌ها نصب شده و قابلیت هدایت برف به سمت جلو، و یا چپ و راست جاده را فراهم می‌کنند. حالت دوم برف‌روب‌ها، بصورت تیغه‌های V شکل مانند لبه یک پیکان طراحی می‌شود و با نصب جلوی خودرو، برف را به هر دو جهت چپ و راست خودرو هدایت می‌کند. در برخی موارد تیغه‌های V شکل را به صورت برعکس رو به روی خودرو نصب می کنند تا برف را در مرکز جمع شود. این تیغه‌ها برای برف‌روبی دو مرحله‌ای استفاده می شوند و خودروهای مخصوصی بعد از جمع شدن برف آن را به نقاط دیگر منتقل می کنند. جنس این تیغه‌ها معمولا از استیل با روکش ضدزنگ و یا پلاستیک ساخته می‌شود. از تیغه استیل برای برف‌روبی در مواقع بارش برف سنگین و از تیغه پلاستیک برای برف‌روبی در مناطقی با بارش برف سبک استفاده می‌شود. بطورکلی استفاده از تیغه پلاستیکی به جهت سبکی و رول کردن راحت‌تر برف، ساده‌تر است؛ اما مقاومت آن برای جمع‌آوری مقادیر زیاد برف کمتر از تیغه استیل است.

واردات برف‌روب نو و مستعمل از گمرک

در کشور ما دانش و تجهیزات کافی برای تولید دستگاه‌های برف‌روب پیشرفته و مطابق با تکنولوژی روز وجود ندارد که می‌توان دلیل عمده آن را تحریم‌های گسترده دانست. در اکثر شهرهای ایران در فصل زمستان، بارش برف سنگین سبب ایجاد تداخل در حمل و نقل جاده‌ای می‌شود و حیات روزمره افراد را با مشکل مواجه می‌کند. برای حل این مشکل، نیاز به برف‌روب‌های مدرن و باکیفیت احساس می‌شود. واردات برف‌روب نو و مستعمل توسط فعالان تجاری در کشور ما پس از اخذ مجوزات مربوطه عمدتا از کشورهای چین، ژاپن و امارات متحده عربی انجام می‌شود. واردات ماشین‌آلات و دستگاه‌های مستعمل، مشروط به عدم تولید داخلی و یا عدم تامین کل نیاز کشور به این محصولات از طریق تولیدات داخلی است.

 

مجوزهای لازم جهت ترخیص برف‌روب از گمرک

مجوزاتی که ترخیص کار برای ترخیص برف‌روب نو و مستعمل از گمرک، موظف به جمع‌آوری آن‌ها از سازمان‌های مربوطه می‌باشد، عبارتند از:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • نیاز به شناسه کالا
 • نیاز به نمایندگی رسمی

تعرفه گمرکی جهت ترخیص برف‌روب از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص برف‌روب برابر 84302000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌باشد. شرح لاتین این دستگاه Snow-ploughs and Snow-blowers است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برف‌روب از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه سال‌ها فعالیت در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، آماده خدمت‌رسانی به واردکنندگان و صادرکنندگان کشور عزیزمان می‌باشد. در صورتی که تمایل به ترخیص برف‌روب نو و مستعمل از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار توانا و ماهر شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برف‌روب از گمرک، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • خودروی برف روب اُوِر آسِرن آر اس ۲۰۰ «Overaasern RS200»
 • خودروی برف روب اشمیت سوپرا «Shmidt Supra»
 • خودروی برف روب MDOT TOW PLOW
 • خودروی برف روب SnowBlast SnowBlower
 • خودروی برف روب اتوبوس «School Bus SnowBlower»
 • خودروی برف روب CN Jet SnowBlower
 • خودروی برف روب اُوِر آسِرن آر اس ۴۰۰ «Overaasern RS400»
 • خودروی برف روب Prinoth SW4S
 • خودروی برف روب BNSF Rotary Snowplow
 • خودروی برف روب زاگ پایپ‌ مانستر «Zaugg Pipe Monster»