سلطان یاقوت

ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک

ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک

عمده نیاز بازار مصرفی کشور ما به لوازم برقی و آشپزخانه از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان کمبودهای کشور در این زمینه را از طریق خرید بهترین و مدرن‌ترین محصولات جبران کرده و این محصولات را به دست مشتریان در بازار مصرفی داخلی می‌رسانند. گوشت‌کوب برقی نیز یکی از پرکاربردترین لوازم برقی آشپزخانه است که در سال‌های اخیر میان آشپزان و خانه‌داران طرفدار پیدا کرده است. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. اسم گوشت‌کوب برقی به دلیل شکل ظاهری آن انتخاب شده است که مشابه گوشت‌کوب‌های سنتی و دستی است ولی کاربرد آن بسیار بیشتر و گسترده‌تر از گوشت‌ کوبیدن است. گوشت‌کوب برقی‌های امروزی در دو نوع ساده و چندکاره موجود هستند که نوع ساده آن تنها برای له کردن و مخلوط کردن مواد غذایی پخته شده از جمله سیب‌زمینی، نخود، برنج و … به کار می‌رود. نوع پیشرفته و مجهز گوشت‌کوب برقی چندکاره است و به عنوان خردکن، هم‌زن، رنده، آسیاب، پوره‌کن، رب‌ساز و … نیز قابل استفاده است. استفاده از این محصول سبب حفظ بافت مواد غذایی شده و طرز کار با آن نیز بسیار آسان‌ و راحت‌ است. از کاربردهای رایج گوشت‌کوب برقی می‌توان به درست کردن آب‌میوه، خردکردن مواد غذایی از جمله پیاز و سبزیجات، میکس کردن حلیم و سوپ، خرد کردن یخ، مراحل درست کردن کیک و … اشاره کرد. گوشت‌کوب برقی برای مواد غذایی با حجم کم بیشترین کاربرد را دارد. در هنگام خرید گوشت‌کوب برقی باید به یک سری فاکتورها از قبیل قدرت موتور، سرعت، طراحی، وزن، جنس میله، شارژری بودن یا نبودن و … اشاره کرد. این دستگاه از یک بدنه، یک پایه و یک تیغه مقاوم تشکیل شده است و شامل یک‌سری متعلقات دیگر نیز می‌شود. برای کسب اطلاعات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک، مقاله پیش‌رو را تا انتها دنبال نمائید.

تجارت گوشت‌کوب برقی در ایران

لوازم برقی و آشپزخانه از تکنولوژی جدید و پیشرفته‌ای برخوردار هستند و امکان تولید آن در کشور ما تا چند سال اخیر وجود نداشت. در سال‌های گذشته تامین نیاز بازار مصرفی کشورمان به این محصولات از طریق واردات تامین می‌شد. در سال‌های اخیر کشورمان در زمینه تولید لوازم برقی و آشپزخانه پیشرفت چشم‌گیری داشته است و توانسته است محصولات خود را به کشورهای عراق، افغانستان، امارات متحده عربی و … صادر نمایند.

همچنین واردات گوشت‌کوب برقی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، فرانسه، آلمان و … انجام شده و سالیانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

مجوزات لازم :

ترخیص لوازم برقی خانه و آشپزخانه از جمله گوشت‌کوب برقی از گمرک، یک فعالیت تجاری رایج در ایران به شمار می‌رود. از این رو بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار ماهر و باتجربه می‌تواند احتمال بروز خطا و اشتباه را تا حد بالایی کاهش دهد. به همین دلیل به تاجران و بازرگانان عزیز توصیه می‌شود که در انتخاب ترخیص کار برای سپردن امور گمرکی به او، حساسیت و دقت بالایی به خرج دهند. ترخیص کاری که از فعالان تجاری وکالت می‌گیرد، به عنوان نماینده قانونی ایشان اقدام به انجام مراحل گوناگون ترخیص کالا که به آن‌ها تشریفات گمرکی گفته می‌شود، می‌نمایند. در این میان، مرحله اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه را می‌توان جزو سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا برشمرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی :

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص گوشت‌کوب برقی برابر 85094000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در این زمینه :

امروزه با وجود تنوع بسیار کالاهای تجاری و تشدید قوانین گمرکی، تجارت و امور بازرگانی به کاری تخصصی تبدیل شده که نیازمند کمک گرفتن از افراد با تجربه می‌باشد. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی، ترخیص کالا از کلیه گمرک ها، حواله ارز و … آماده به عهده گیری امور بازرگانی شما عزیزان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا همکاری با شرکت یاقوت در زمینه ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گوشت‌کوب برقی از گمرک عبارتند از:

 •  گوشت‌کوب برقی بوش Bosch
 •  گوشت‌کوب برقی فلر Feller
 • گوشت‌کوب برقی فیلیپس Philips
 •  گوشت‌کوب برقی مولینکس Moulinex
 •  گوشت‌کوب برقی کنوود Kenwood
 •  گوشت‌کوب برقی براون Braun
 •  گوشت‌کوب برقی پارس خزر Pars Khazar
 • گوشت‌کوب برقی شارژی
 •  گوشت‌کوب برقی غیرشارژری

بیشتر بخوانید :