سلطان یاقوت

ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک

ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک

تجارت در زمینه اینورترهای خورشیدی در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم در این مقاله به موضوع ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت دسته‌بندی شده و از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. اینورتر خورشیدی به وسیله‌ای ضروری و پرکاربرد در سیستم پنل‌های خورشیدی اطلاق می‌گردد. بطورکلی کاربرد اینورترها، این است که برق مستقیم یا DC دریافتی را به یک برق متناوب یا AC با ولتاژ بالاتر و به خصوص هم تراز با ولتاژ برق شهر تبدیل می کند تا در فعال سازی لوازمات برقی متداول، مورد استفاده قرار گیرد. اینورتر خورشیدی (Solar Inverter)، در واقع برق حاصل از پانل‌های خورشیدی را به صورت DC دریافت کرده و آن را به برق AC تبدیل می‌کند و پس از ارسال این برق به جعبه فیوز، برق شهری و خانگی بدین طریق تامین می‌گردد. توان جریان متناوب تبدیل شده برای راه اندازی لوازم برقی خانگی مانند تلویزیون، یخچال، مایکروویو و … استفاده می‌شود. برخلاف پانل‌های خورشیدی که بر روی سقف خانه‌ها نصب می‌شوند، نصب اینورترهای خورشیدی به دلیل حساسیت آن نسبت به شرایط آب و هوایی و همچنین نزدیکی با صفحه قدرت، بر روی دیوار خارجی یا درون گاراژها صورت می‌گیرد؛ زیرا این قطعه باید همیشه در سایه باشد. 2 وظیفه اصلی اینورترهای خورشیدی عبارتند از: تبدیل توان ورودی DC به جریان AC خروجی مناسب با اعوجاج هارمونیکی کل کم و ضریب توان مورد قبول و دریافت حداکثری توان از منبع نور. ساختار اینورترهای خورشیدی به چهار دسته اینورتر مرکزی، اینورتر رشته‌ای، اینورتر چندرشته‌ای و میکرواینورتر یا اینورتر ماژول-یکپارچه تقسیم می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

تجارت اینورتر خورشیدی در ایران

واردات و صادرات 2 پایه اساسی تجارت در هر کشوری هستند که اولی برای تامین نیازهای کشور به کالاهای مختلف و مورد دوم جهت رشد و توسعه اقتصادی ضرورت دارند. تامین‌کنندگان در یک کشور زمانی به واردات روی می‌آورند که یا تولید یک محصول در کشوری بطورکلی امکان‌پذیر نباشد و یا تولیدات داخلی کمتر از میزان تقاضای بازار مصرفی باشد.

اینورتر خورشیدی جزو کالاهایی است که نیاز صنایع کشور ما به این وسیله عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. علت عدم امکان تولید اینورتر خورشیدی در ایران را می‌توان عدم امکان واردات تجهیزات و مواد اولیه برای ساخت این دستگاه‌ها به دلیل تحریم‌های گسترده‌ای دانست که در سال‌های اخیر علیه کشورمان اعمال شده‌اند.

واردات اینورتر خورشیدی در ایران عمدتا از مبداء کشورهایی از قبیل چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. متاسفانه تحریم‌ها سبب شده تا اکثر کشورهای پیشرفته و تولیدکننده جهان از انجام مبادلات تجاری با ایران امتناع نموده و همین امر سبب شده تا مبداء وارداتی تاجران و بازرگانان کشور ما، به این 2 کشور محدود شوند.

مجوزهای لازم برای ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک

ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک، همانند دیگر کالاهای تجاری، فرآیندی پیچیده و تخصصی است و تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، باید از خدمات فرد متخصص یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک بهره‌مند گردند. ترخیص کاری که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد، قادر است با راهنمایی‌های به‌جای خود، مانع از بروز مشکلات مرسوم در هنگام انجام مراحل ترخیص کالا شود. از مراحل ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزات اشاره کرد که لیست این مدارک برای هر کد تعرفه گمرکی بطور خاص تعریف شده و برای دسترسی به این اطلاعات، باید ابتدا کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود را به درستی تشخیص دهید.

ترخیص کاری که قصد ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز اقدام نماید.

برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت نیاز است.

تعرفه گمرکی برای ترخیص اینورتر خورشیدی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اینورترهای خورشیدی با ظرفیت حداکثر 5 کیلووات برابر 85044086 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اینورترهای خورشیدی با ظرفیت بیش از 5 کیلووات برابر 85044087 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت شامل کادر باتجربه و ماهر از نیروهای ترخیص کار رسمی اداره گمرک است که تسلط کامل بر ضوابط گمرکی داشته و می‌توانند در این زمینه خدمات گوناکونی به افراد متقاضی ارائه دهند. انجام فرآیند ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف کمترین هزینه، از مزایای این شرکت به شمار می‌روند. تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص اینورتر خورشیدی از گمرک را دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان و همچنین همکاری با شرکت سلطان یاقوت در این زمینه، با شماره‌های زیر تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع اینورتر خورشیدی از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص اینورترهای Grid Off يا مستقل از شبكه
  • ترخیص اینورترهای Grid Tie متصل به شبكه
  • ترخیص اینورترهای پشتیبان باتری
  • ترخیص ميكرو اينورترهای متصل به شبكه
  • ترخیص اینورتر مرکزی
  • ترخیص اینورتر رشته‌ای
  • ترخیص اینورتر چند رشته‌ای