سلطان یاقوت

ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک

ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک

یکی از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین شیوه‌های تصویربرداری در صنعت پزشکی، استفاده از روش رادیولوژی و چاپ تصاویر مربوط به آن بر روی فیلم رادیولوژی است که شکل ظاهری این فیلم به صورت صفحه سیاه و سفید است. بخش عمده‌ای از نیاز صنعت پزشکی کشور ما به فیلم رادیولوژی از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در روش رادیولوژی، برای تصویربرداری از اشعه ایکس استفاده می‌کنند. اشعه ایکس توانایی عبور از پوست و عضلات بدن انسان را داشته و به همین دلیل برای ثبت تصاویر مربوط به بخش‌های درونی بدن بسیار کاربرد دارد. در فرآیند رادیولوژی، اشعه ایکس پس از عبور از بدن به صفحه حساس برخورد کرده و بر روی فیلم رادیولوژی ظاهر می‌شود. در تصویر نهایی، رنگ پوست و عضلات که کمی مانع عبور اشعه می‌شوند، روی فیلم به رنگ خاکستری ثبت شده و استخوان‌های فرد به رنگ سفید ظاهر می‌شوند. میان بخش‌های مختلف استخوان‌ها نیز سایه دیده می‌شود؛ بطوریکه استخوان‌های محکم‌تر، روشن‌تر و برخی دیگر با سفیدی کمتری دیده می‌شوند. ساختار فیلم‌های رادیولوژی از گذشته تاکنون دستخوش تغییر قرار گرفته‌ است. فیلم‌های رادیولوژی امروزی که در مراکز تصویربرداری پزشکی برای تشخیص موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، از 4 لایه تشکیل شده‌اند. لایه اولیه یا پایه وظیفه نگه‌دارندی از مواد اولیه فیلم را داشته و از جنس پلاستیک پلی استر می‌باشد. مواد اولیه فیلم از شکستن لایه امولسیون جلوگیری می‌کنند. لایه دوم چسبنده نام داشته و عبارت است از یک لایه چسب نازک که بین لایه اول و لایه سوم که امولسیون نام دارد، پیوند محکم و استواری ایجاد می‌کند. اصلی‌ترین بخش در فیلم رادیولوژی، لایه سوم یا امولسیون است که از ترکیب بلورهای هالید نقره برخوردار می‌باشد. این لایه نسبت به اشعه ایکس حساس‌پذیر بوده و با برخورد کردن الکترون‌ها با سرعت بالا دچار تغییرات شیمیایی می‌شود. لایه چهارم یا آخر نیز از جنس ژلاتین ساخته شده و در نقش لایه محافظ عمل می‌کند. وظیفه این لایه این است که از فیلم رادیولوژی در برابر آسیب‌های بیرونی مراقبت کند. بطورکلی فیلم‌های رادیولوژی را می‌توان در دو دسته فیلم رادیولوژی آنالوگ و فیلم رادیولوژی دیجیتال تقسیم کرد که روش اول تاحدودی منسوخ شده و روش دوم جایگزین آن شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات فیلم رادیولوژی در ایران

همانطورکه در مقدمه مقاله اشاره شد، بخش‌ عمده‌ای از نیاز صنعت پزشکی کشور ما به فیلم‌های رادیولوژی از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی بنابر نیاز صنایع داخلی، اقدام به ثبت سفارش و خرید این محصولات نموده و سپس سود مناسبی از طریق توزیع آن‌ها در داخل کشور به دست می‌آورند.

واردات فیلم رادیولوژی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، بلژیک، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، بلژیک، ژاپن، تایوان، آمریکا و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک

فعالان تجاری کشور ما که قصد تجارت در زمینه فیلم رادیولوژی را دارند، باید جهت قانونی تلقی شدن فعالیت خود، محموله حاوی کالای مورد نظر را از زیر ذره بین اداره گمرک رد نمایند. این اداره از زیر مجموعه‌هایی در استان‌های مختلف کشور تشکیل شده و وظیفه دارد کالاهای ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی نماید. به همین منظور، فعالان تجاری به کمک و همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا راهنمای ایشان در مراحل ترخیص کالا باشد. از وظایف ترخیص کار می‌توان به اخذ مجوزهایی اشاره کرد که برای هر کالا بطور خاص مشخص شده‌اند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص فیلم رادیولوژی

بطورکلی کد تعرفه گمرکی مربوط به فیلم‌های رادیولوژی را می‌توان ذیل ردیف 3701 جست‌جو کرد.

برای کسب اطلاع دقیق از شماره تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود و همچنین حقوق ورودی و اولویت کالایی آن، می‌توانید با کارشناسان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با بهره‌مندی از نیروهای ترخیص کار رسمی ماهر و باتجربه، آماده همکاری با تاجران و بازرگانان عزیز در پروسه انجام امور گمرکی مربوط به ترخیص فیلم رادیولوژی از گمرک می‌باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :