سلطان یاقوت

ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک

ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک

یکی از کالاهای مهم صنعت برق و الکترونیک، یو پی اس (UPS) نام دارد که شامل انواع گوناگونی می‌شود. این کالا در کشور ما عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد و فعالان تجاری به ثبت سفارش و تزریق انواع یو پی اس (UPS) به صنایع مربوطه در داخل کشورمان مشغول می‌باشند. به همین دلیل قصد داریم ادامه مقاله را به شرح فرآیند ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک اختصاص دهیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. UPS مخفف عبارت (Uninterruptible Power Supply) و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است. این دستگاه هنگام از دست رفتن منبع اصلی تغذیه که عموما برق شهری است، وظیفه نگهداری و تامین توان در مدت زمان کوتاه را برعهده دارد. وظیفه دیگر این دستگاه، محافظت از دیگر دستگاه‌ها در هنگام تغییرات ناگهانی توان می‌باشد. همانطورکه اشاره شد، این دستگاه شامل انواع مختلفی است. انواع یو پی اس، از نظر تکنولوژی ساخت، به دو دسته یو پی اس آفلاین (Offline UPS) و یو پی اس آنلاین (Online UPS) تقسیم می‌شوند. در ادامه مقاله، نکات و اطلاعات مفید و ارزشمندی در خصوص فرآیند تجارت و ترخیص یو پی اس (UPS) از گمرک را برای شما علاقه‌مندان آورده‌ایم.

انواع یو پی اس (UPS) کدامند؟

یو پی اس ها شامل مدل‌های گوناگونی هستند که علاوه بر موارد ذکر شده، رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • آماده به کار یا استندبای (Standby)
  • تعاملی با خط (Line Interactive)
  • استندبای آنلاین ترکیبی (Standby on-line Hybrid)
  • استندبای-فرو (Standby-Ferro)
  • آنلاین با تبدیل دومرحله‌ای (Double Conversion On-Line)
  • آنلاین با تبدیل دلتا (Delta Conversion On-Line)

واردات انواع یو پی اس (UPS) در ایران

همانطورکه در مقدمه مقاله نیز اشاره شد، دستگاهی به نام یو پی اس در صنعت برق و الکترونیک کاربرد داشته و یکی از الزامات آن محسوب می‌شود. در کشور ما تولیدات این قطعه به اندازه نیاز صنایع مربوطه صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل تامین کنندگان اقدام به واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده نمودند. سالانه مقادیری از ارز کشورمان صرف واردات دستگاه‌های یو پی اس به کشور می‌شود. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات انواع یو پی اس (UPS) در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ایتالیا، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان، تایوان، سوئیس، فرانسه و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک

کالاهای بازرگانی، قبل از ورود یا خروج از کشور ما باید مورد بررسی و کنترل قرار بگیرند. وظیفه این امور را اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران برعهده دارد و شامل شعبه‌های زیادی در اکثر شهرهای مهم کشورمان می‌باشد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، به شخصی گفته می‌شود که در ابتدا توسط اداره گمرک تعیین صلاحیت شده و سپس با گرفتن وکالت از فعالان تجاری، امور گمرکی را از جانب ایشان به انجام می‌رساند. گواهی‌نامه‌ای به نام کارت بازرگانی در دنیای تجارت مطرح است که حکم شناسنامه ترخیص کار را دارد و این شخص بدون داشتن این مدرک، مجاز به فعالیت نمی‌باشد. اعطا کارت بازرگانی از سمت اداره گمرک و تنها به قبول‌شدگان در آزمون حق‌العمل‌کاری صورت می‌گیرد. ترخیص کالا شامل مراحل گوناگونی است و یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در هنگام ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک را دارد، لازم است جهت دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع یو پی اس (UPS)

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص انواع یو پی اس (UPS) برابر 85044060 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 24 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع یو پی اس (UPS) از گمرک

تشریفات گمرکی برای ترخیص یک محصول خاص، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که فعالان تجاری به همیاری ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تجار گرامی را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ترخیص یو پی اس (UPS) از گمرک، کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :