سلطان یاقوت

ترخیص توپ ورزشی از گمرک

ترخیص توپ ورزشی از گمرک

امروزه اهمیت ورزش در سراسر دنیا به خوبی درک شده و سالانه تمرکز بالایی بر روی مسابقات ورزشی داخلی و بین‌المللی صورت می‌گیرد. بیش از 90% ورزش‌های دنیا به کمک توپ‌های ورزشی امکان‌پذیر می‌شوند. انواع توپ‌های ورزشی از جمله توپ فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال، بیسبال، گلف، بدمینتون و … در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار رفته و به همین دلیل پرداختن به فرآیند ترخیص توپ ورزشی از گمرک، که جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود، از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان فعال در این زمینه برخوردار است. شکل ظاهری بیشتر توپ‌ها گرد یا گاهی تخم‌مرغی است و توپ مخصوص هر بازی ورزشی، از نظر ابعاد، جنس، رنگ، وزن و … با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند. در بازی‌های توپی، وضعیت بازی به محل قرارگیری توپ و اینکه آیا به بازیکنان برخورد می‌کند یا توسط بازیکنان به آن ضربه زده می‌شود یا خیر، وابسته‌ است. توپ‌های ورزشی را می‌توان از نظر قابلیت بادکردن، به دو نوع توپ‌های بادی و توپ‌های غیربادی ( تنیس، اسکواش، هاکی، پینتبال، سپک تاکرا و …) تقسیم‌بندی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به موضوع تجارت و بازرگانی انواع توپ‌های ورزشی در ایران پرداخته و اطلاعات مفیدی در خصوص ترخیص توپ ورزشی از گمرک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

واردات و صادرات توپ ورزشی در ایران

انواع توپ‌های ورزشی قابل باد کردن و غیر قابل باد کردن در کشور ما طرفداران زیادی داشته و تقاضا برای توپ‌های ورزشی باکیفیت روز به روز در حال افزایش است. متاسفانه تولیدات داخلی کشور ما در زمینه انواع توپ ورزشی به دلیل تحریم‌های تجاری و به دنبال آن عدم واردات مواد اولیه باکیفیت برای تولید این محصولات، پاسخگوی میزان نیاز بازار مصرفی نمی‌باشد. در حال حاضر عمده کالاهای ورزشی از قبیل توپ‌های ورزشی که در داخل بازار مشاهده می کنید، از نوع وارداتی می‌باشد. با توجه به دشواری تهیه مواد اولیه برای تولید توپ در ایران، قیمت تمام شده محصول نهایی نسبت به کالای مشابه وادراتی بالاتر بوده و به همین دلیل، توزیع کنندگان این محصولات، خرید محصول باکیفیت و ارزان خارجی را ترجیح می‌دهند.

صادارت و واردات توپ‌های ورزشی با توجه به اهمیت بالای این ورزش‌ها جهت سلامت و نشاط جامعه، میان کشورهای مختلف جهان رواج داشته و از بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصولات می‌توان به آمریکا، آلمان، فرانسه، ژاپن و انگلیس اشاره کرد. کشور چین و کشور پاکستان، دو تولیدکننده بزرگ توپ‌های ورزشی در جهان به شمار می‌روند که مبدا وارداتی بسیاری از کشورها از جمله ایران در این زمینه به شمار می‌روند.

همچنین صادرات توپ‌های ورزشی از کشور ما به مقصد کشور عراق، ترکیه و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص توپ ورزشی از گمرک

یکی از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین مراحل ترخیص کالا از گمرک، مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزهایی است که اداره گمرک برای هر کالا بطور خاص تعریف نموده است. سازمان‌های داخلی به خصوصی در کشور ما، مسئولیت صدور این مجوزها را برعهده دارند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص توپ‌ ورزشی از گمرک را دارد، باید جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق اخذ نماید.

شماره تعرفه جهت ترخیص توپ ورزشی از گمرک

بطورکلی شماره تعرفه برای ترخیص توپ‌های ورزشی از گمرک، ذیل ردیف 9506 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ گلف از گمرک 95063210 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 4 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ تنیس روی میز از گمرک 95064020 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ فوتبال، بسکتبال، والیبال، هندبال از گمرک 95066210 با حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ مخصوص نابینایان از گمرک 95066220 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ تنیس روی چمن از گمرک 95066100 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ تنیس به استثنای تنیس روی چمن و روی میز از گمرک 95066910 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ اسکواش و هاکی از گمرک 95066920 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ سپک تاکرا از گمرک 95066940 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

کد تعرفه جهت ترخیص توپ‌ پردار بدمینتون اعم از طبیعی یا مصنوعی از گمرک 95069920 با حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص توپ ورزشی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه مفید و بهره‌مندی از نیروهای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشور عزیزمان و همکاری با ایشان می‌باشد. در صورتی که قصد دارید از اطلاعات بیشتری در زمینه ترخیص توپ از گمرک بهره‌مند شوید، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس گرفته و درخواست مشاوره رایگان نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034