سلطان یاقوت

ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک

ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک

یکی از ابزارهای کاربردی در کشور ما که نیاز صنایع و بازار مصرفی به آن عمدتا از طریق واردات تامین میگردد، پیگ سیگنالر نام داد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. برای شرح کاربرد پیگ سیگنالر، ابتدا باید شما را با تعریف پیگ آشنا کنیم. پیگ عبارت است از نوعی وسیله که برای انجام اهداف خاص، درون لوله‌های انتقال سیالات گوناگون همچون لوله‌های آب و فاضلاب، لوله‌های انتقال نفت و گاز و … تعبیه می‌شود. به فرآیند به‌کارگیری پیگ‌ها درون لوله، پیگرانی گفته می‌شود که بدون مسدود کردن مسیر سیالات امکان‌پذیر است. هدف از این کار، می‌تواند تمیزکاری لوله، ایجاد حائل فیزیکی میان دو سیال متفاوت، نظارت بر بدنه لوله، ضبط اطلاعات هندسی خط لوله و … باشد. پیگ سیگنالر نوعی دستگاه است که با مکانیزم‌های مکانیکی یا الکتریکی، قادر به تشخیص و اطلاع‌رسانی محل دقیق عبور پیگ داخل لوله به کاربر است. در عملیات پیگرانی، تشخیص محل دقیق پیگ به منظور بررسی و کنترل این عملیات، از اهمیت بالایی برخوردار است. در روش مکانیکی، زمانی‌که پیگ با زبانه سیگنالر برخوردر کند، حالت پرچم سیگنالر از افقی به عمودی تغییر حالت می‌دهد و بدین ترتیب کاربر متوجه محل عبور پیگ خواهد شد. در روش الکتریکی نیز در صورت برقراری تماس میان این دو، سیگنالر با ارسال سیگنال‌های به‌خصوص، محل عبور پیگ را نمایش می‌دهد. از قطعات یدکی سیگنالرها می‌توان به ولو، اورینگ، سوئیچ، پرچم، سوزن و کلیه قطعات فلزی و غیرفلزی این دستگاه اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع پیگ سیگنالر و همچنین نحوه تجارت و ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع پیگ سیگنالر و مزایای هر کدام

پیگ سیگنالرها را می‌توان در یک دسته‌بندی کلی به انواع نفوذی و غیرنفوذی تقسیم‌بندی کرد که کاربر براساس نوع نیاز خود، دست به انتخاب می‌زند.

 • پیگ سیگنالر نفوذی یا Intrusive Pig Signaler

این نوع دستگاه قادر است عبور پیگ را با دادن یکی از علائم مکانیکی و یا الکتریکی به اطلاع کاربر برساند. دستگاه پیگ سیگنالر نفوذی از مزایای زیر برخوردار است:

 • امکان تشخیص حرکت پیگ از طرفین لوله
 • عدم تاثیرگذاری بر جریان خط لوله
 • عدم تاثیرگذاری فشار سیالات و نوسانات مربوط به آن‌ها در عملکرد تیغه‌ها
 • قابلیت تنظیم ارتفاع تیغه به نسبت ضخامت جداره لوله
 • امکان استفاده در انواع پیگرانى‌ها حتی پیگرانى هوشمند
 • امکان نصب بر روى لوله هاى ۸ تا ۵۶ اینچ بصورت جوشى یا فلنجى
 • امكان استفاده به هر دو روش مكانیكى و الكتریكى
 • امكان جداسازى پیگ سیگنالر از خط لوله در حالت فشار جهت تعمیر با کمک از ابزار بازكننده مناسب
 • و … .

 

 • پیگ سیگنالر غیرنفوذی یا Non-Intrusive Pig Signaler

نمایش اطلاعات در خصوص عبور پینگ به کاربر در این دستگاه به کمک حسگرهای متفاوت صورت می‌گیرد. با کمک این نوع دستگاه، می‌توان عبور پیگ از نقاط تعیین شده را بدون محدودیت در سیال، متریال و یا حتی نوع پیگ ثبت کرد. از مزایای پیگ سیگنالر غیرنفوذی می‌توان به سرعت در نصب و امکان جا‌به‌جایی و نصب در تمام خطوط اشاره کرد.

واردات پیگ سیگنالر در ایران

پیگ سیگنالر در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و تاجران و بازرگانان در زمینه ثبت سفارش و واردات این محصول به بازار مصرفی کشورمان مشغول به فعالیت می‌باشند. سالانه مقادیری ارز برای واردات پیگ سیگنالر از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

واردات پیگ سیگنالر در کشور ما از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، لهستان، هلند، ایتالیا، آلمان، چین و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک

ترخیص کار اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، قصد ترخیص پیگ سیگنالر را دارد، باید نسبت به اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات تولید جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پیگ سیگنالر

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک اختصاص یافته است برابر 84798930 می‌باشد. این ردیف تعرفه از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پیگ سیگنالر از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، فرآیندی حساس و پیچیده است؛ از این رو فعالان تجاری برای انجام صحیح مراحل آن به کمک ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تاجران و بازرگانان محترم را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ترخیص دستگاه پیگ سیگنالر از گمرک، کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :