سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک

ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک

ذات انسان میل به زیبایی دارد و روز به روز روش‌های جدیدی برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر افراد ابداع می‌گردد. یکی از روش‌های زیبایی مدرن، آرایش دائمی است که با کمک دستگاه میکروپیگمنتیشن صورت می‌گیرد و طرفداران زیادی دارد. دستگاه میکروپیگمنتیشن در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در این روش، تکنسین به القای ریزدانه‌های رنگی در حد فاصل قسمت رویی پوست یا اپیدرم و زیرین پوست یا درم می‌پردازد و این فرآیند به کمک دستگاه مخصوص به نام دستگاه میکروپیگمنتیشن صورت می‌گیرد. این روش را می‌توان یکی از برترین و خاص‌ترین فناوری‌ها در جهان دانست که برای رنگین کردن نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می‌شود. یکی از رایج‌ترین موارد استفاده از این دستگاه، برای تاتو صورت و بدن است. در انتخاب رنگ‌های اورجینال تاتو برای میکروپیگمنتیشن باید توجه داشت؛ زیرا انتخاب رنگ نامناسب و نامتناسب با رنگ پوست فرد، عوارض و بیمار‌هایی به دنبال دارد. در تاتو به کمک دستگاه میکروپیگمنتیشن، احتمال انتقال بیماری‌ها کمتر از روش‌های قدیمی و سنتی تاتو است. یکی دیگر از موارد استفاده از این دستگاه که در کشور ما نیز بسیار رایج شده است، هاشور یا میکرو ابرو نام دارد که تکنسین در این روش زیبایی، خط‌های نازکی مثل تارهای ابرو در سراسر ابروی زیباجو کشیده و سبب افزایش زیبایی و درخشندگی ابروی او می‌گردد.  موارد استفاده از روش میکروپیگمنتیشن عبارتند از: اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها و تغییر مدل آن، کشیدن خط لب، کشیدن خط چشم دائمی، انجام بن مژه بر خط پشت پلک فرد، قرینه‌سازی ابرو، پنهان کردن بخش های بی مو در بیماران دارای جای زخم، بازسازی هاله سینه، آرایش چشم، کشیدن ابرو برای بیماران مبتلا به سرطان و … . در هنگام خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن باید به وزن دستگاه تاتو، میزان لرزش دستگاه، نوع سوزن به کار رفته در آن، جنس بدنه و کشور سازنده این دستگاه توجه داشت. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات دستگاه میکروپیگمنتیشن در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه میکروپیگمنتیشن در ایران عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، کره جنوبی، اسپانیا، انگلستان، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه میکروپیگمنتیشن در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه میکروپیگمنتیشن در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک برابر 90189083 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص دستگاه میکروپیگمنتیشن از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :