سلطان یاقوت

ترخیص لوله تراشه از گمرک

ترخیص لوله تراشه از گمرک

در علم پزشکی، هنگامی که بیمار در حین عمل بیهوش است و یا موقعیت‌هایی که تنفس از راه طبیعی به‌تنهایی سخت و دشوار است، از روشی به نام لوله‌گذاری تراشه استفاده می‌شود.

در این روش، از انواع لوله تراشه برای جلوگیری از خفگی بیمار و حفظ یک راه هوایی باز در شرایط اضطراری کمک گرفته می‌شود. انواع وسایل و تجهیزات پزشکی از جمله لوله تنفسی در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و تاجران و بازرگانان به تامین نیاز صنعت پزشکی به این محصولات مشغول می‌باشند.

از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص لوله تراشه از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در حین فرآیند لوله‌گذاری تراشه، بعد از بیهوشی بیمار، یک لوله پلاستیکی انعطاف‌پذیر از مجرای دهان وارد شده و در نای قرار می‌گیرد تا فرد را در انجام تنفس یاری کند.

پس از انجام این فرآیند، لوله به یک دستگاه تنفسی متصل شده و هوا وارد ریه‌های بیمار می‌گردد. جنس لوله‌ تراشه‌های امروزی عمدتا از پلی وینیل کلراید است ولی لوله‌ تراشه‌های خاص از جنس سیلیکون، کائوچو و استیل نیز وجود دارند و استفاده از آن‌ها رایج است.

در یک دسته‌بندی کلی، لوله تراشه را به دو دسته تقسیم می‌کنند که عبارتند از: 1- لوله تراشه کاف‌دار 2- لوله تراشه بدون کاف. در مورد اول، یک کاف با قابلیت باد شدن در ساختار لوله تراشه وجود دارد که پس از قرار گرفتن لوله در نای بیمار، از هوا پر شده و از نشت هوا و ورود خون، ترشحات، محتویات معده و مایعات به راه هوایی بیمار جلوگیری می‌کند. مورد دوم نیز به صورت محدود و برای استفاده در بیمارانی که در سنین کودکی قرار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از اتمام عمل و درآوردن لوله تراشه، بیمار عوارضی همچون گلودرد خفیف و دشواری در بلعیدن را تجربه می‌کند.

از خطرات جدی لوله‌گذاری می‌توان به آسیب به دندان‌ها، گلو و نای، خونریزی، عوارض یا آسیب به ریه، آسپیراسیون، تجمع بیش از حد مایعات در اندام‌ها یا بافت‌ها و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص لوله تراشه کافدار یا بدون کاف از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات لوله تراشه در ایران

لوله تراشه، یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت پزشکی است و دستگاهی بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به انواع لوله تراشه از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات لوله تراشه در کشور ما از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، سوئیس، هلند، آلمان، چین، فرانسه و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات لوله تراشه در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات لوله تراشه در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص لوله تراشه از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص لوله تراشه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص لوله تراشه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص لوله تراشه از گمرگ برابر 90183990 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لوله تراشه از گمرک

ترخیص لوله تراشه از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود.

شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 

بیشتر بخوانید :