سلطان یاقوت

ترخیص اتوسکوپ از گمرک

ترخیص اتوسکوپ از گمرک

صنعت پزشکی امروزه با پیشرفت قابل توجهی مواجه شده است و دستگاه‌ها و تجهیزات مختلفی برای سهولت تشخیص و درمان بیماری‌ها طراحی و تولید شده اند. یکی از دستگاه‌های کاربردی در صنعت پزشکی اتوسکوپ یا گوش‌بین نام دارد و دارای کاربرد و اهمیت فراوانی می‌باشد. واردات دستگاه اتوسکوپ در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص اتوسکوپ از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. همانطورکه می‌دانید، برخی از نقاط بدن انسان با چشم غیر مسلح قابل معاینه نیستند و بدین منظور دستگاه‌های پزشکی گوناگون طراحی شده‌اند. اتوسکوپ نام دستگاه و ابزار تخصصی است که برای معاینه گوش انسان و سایر موجودات طراحی شده است. با کمک این دستگاه می‌توان بخش‌های میانی و یا حتی داخلی گوش را به راحتی مشاهده کرد. ساختار کلی اتوسکوپ از دو بخش طراحی شده است که شامل ذره بین قوی و لامپ می‌باشند. ذره بین این دستگاه به بزرگ‌نمایی محتویات داخل گوش و یا حتی بینی کمک می‌کند. همچنین بخشی به ناک اسپکلوم در قسمت سری این وسیله تعبیه می‌شود که یک بار مصرف بوده و جهت معاینه بیمار مورد استفاده واقع می‌شود. با کمک این دستگاه میتوان قارچ، بیماری‌های احتمالی گوش و یا حتی پارگی قسمت‌های درونی آن را مشاهده کرد. اتوسکوپ‌ها را به طورکلی به دو دسته ثابت و قابل حمل تقسیم می‌کنند. در مدل ثابت، دستگاه با اتصال به منبع الکتریکی همچون برق شهری کار می‌کند. در نوع متحرک آن، نیروی مورد نیاز برای دستگاه از طریق باتری قابل شارژ تامین می‌گردد. استفاده از اتوسکوپ‌های ثابت میان جامعه پزشکی رواج بیشتری دارد. این دو دستگاه کاملا شبیه به یک‌دیگر بوده و تنها در نوع منبع دریافت انرژی متفاوت عمل می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه گوش‌بین از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات اتوسکوپ در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات دستگاه اتوسکوپ یا گوش‌بین در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان اجزاء و قطعات خودرو در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص اتوسکوپ از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اتوسکوپ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص اتوسکوپ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص اتوسکوپ از گمرک برابر 90181990 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اتوسکوپ از گمرک

از گذشته تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است؛ اما تنها تعداد کمی از بازرگانان با تجربه و مهارت بالا موفق به کسب اعتبار و تداوم فعالیت در این امر سخت و زمان بر بوده‌اند. در صورتی‌که امروزه وجود شرکت‌های متخصص و ترخیص کار سبب شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور بازرگانی خود را به سرانجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان متخصص خود، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می‌باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص دستگاه‌ اتوسکوپ از گمرک می‌توانید با مشاوران ترخیص کار ما تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :