سلطان یاقوت

ترخیص شیشه شیر بچه از گمرک

ترخیص شیشه شیر بچه از گمرک

همانطورکه می‌دانید منبع تغذیه اصلی کودکان تا سنین دوسالگی، شیر مادر است که تا 6 ماهگی به صورت تک و از آن پس به همراه غذاهای کمکی به کودک داده می‌شود. در برخی موارد پیش می‌آید که شیر مادر خشک شده و یا کودک تمایلی به خوردن شیر مادر ندارد. در چنین مواردی شیر خشک را درون شیشه‌های مخصوص به نام شیشه شیر ریخته و به کودک می‌دهند. استفاده از شیشه شیر برای زمان‌هایی که مادر دور از فرزند است نیز مناسب است. صادرات و واردات انواع شیشه شیر در کشور ما رواج دارد و تاجران و بازرگانان به فعالیت در این زمینه مشغول می‌باشند. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص شیشه شیر بچه از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. یک شیشه شیر معمولا از 4 قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: بطری، سرشیشه یا پستانک، سرپیچ و درپوش. قسمت درپوش از ورود گردوغبار و یا آلوده شدن شیشه شیر در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، کاربرد دارد. امروزه شاهد رواج انواع شیشه شیر با شکل و اندازه‌های مختلف در بازار مصرفی هستیم. همچنین شیشه شیرها را می‌توان از جنس مواد اولیه مختلف از قبیل شیشه، پلاستیک، استیل و یا شیشه با روکش پلاستیک تولید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص شیشه شیر کودک از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از شیشه شیر چیست؟

در قسمت قبل، به رواج استفاده از شیشه شیر برای تغذیه کودکان در بین مادران اشاره کردیم. در ادامه قصد داریم به شرح مزایای شیشه شیر بپردازیم:

  • مادران شاغل و یا بیمار که مجبور هستند مدتی از کودک خود دور بمانند، می‌توانند با استفاده از شیشه شیر، با خیال راحت از تغذیه مناسب فرزند خود خاطرجمع باشند.
  • در مکان‌های عمومی و مهمانی‌ها، می‌توان به‌راحتی کودک را شیر داد.
  • میزان شیر مصرفی در شبانه‌روز توسط کودک را می توان به کمک شیشه شیر کنترل کرد.
  • اگر شیر مادر کم باشد، می‌تواند کمبود شیر خود را به‌وسیله شیردهی با شیشه‌ شیر، جبران کند.

تجارت شیشه شیر در ایران

صادرات و واردات انواع شیشه شیر در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد. فعالیت در زمینه تجارت شیشه شیر در ایران از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و افراد زیادی در این حوزه مشغول فعالیت و سودآوری می‌باشند.

واردات شیشه شیر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. از طرف دیگر، تولیدکنندگان ایرانی این محصولات، تولیدات خود را علاوه بر بازار مصرفی داخلی، به بازار مصرفی کشورهای همسایه نیز صادر کرده و سود بالایی از این طریق کسب می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص شیشه شیر از گمرک

فعالان تجاری در کشور ما، جهت خرید و فروش اقلام تجاری در سطح بین‌المللی، در ابتدا مراحل مقدماتی از جمله ثبت سفارش، حمل و نقل، انتقال ارز و سایر امور گمرکی را طی می‌کنند. در آخر، جهت اخذ مجوز خروج کالا از گمرک، باید مراحل ترخیص کالا نیز طی شوند. این مرحله شامل قوانین و دستورالعمل‌های پیچیده و زیادی است و جز با همیاری و راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک امکان‌پذیر نخواهد بود. ترخیص کار با گرفتن وکالت‌نامه از فعالان تجاری، اجازه دارد بطور قانونی به انجام این امور بپزدازد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که تاثیر مستقیم بر زمان خروج کالا از گمرک دارد، مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌ها و مراکز مربوطه است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص شیشه شیر از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری برای تخصیص ارز جهت ترخیص شیشه شیر پلاستیکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری برای تخصیص ارز جهت ترخیص شیشه شیر شیشه‌ای
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شیشه شیر

همانطورکه اشاره شد، شیشه شیرها در انواع شیشه‌ای، پلاستیکی و … موجود می‌باشند و برای هرکدام از کد تعرفه گمرکی مخصوص استفاده می‌شود.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شیشه شیر پلاستیکی برابر 39233090 است که شامل حقوق ورودی 7% و اولویت کالایی 25 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شیشه شیر شیشه‌ای برابر 70139990 است که شامل حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه شیر از گمرک

تاجران و بازرگانان محترم می‌توانند در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیشه شیر کودک از گمرک با تلفن های زیر تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)