سلطان یاقوت

ترخیص بشکه از گمرک

ترخیص بشکه از گمرک

در سراسر جهان، محصولات مختلفی برای نگه‌داری و جابه‌جایی مواد مختلف طراحی شده‌اند. یکی از این محصولات، بشکه نام دارد که استفاده از آن در کلیه کشورها رواج دارد. در کشور ما نیز این محصول هدف واردات و واردات قرار می‌گیرد. به همین دلیل می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص بشکه از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. شکل ظاهری بشکه‌ها به صورت یک استوانه یا خمره توخالی است و عمدتا برای بسته‌بندی، نگه‌داری و جابه‌جایی مواد شیمیایی، نفتی و غذایی و همچنین انواع سیالات استفاده می‌‌شود. جنس بشکه‌ها می‌تواند از مواد اولیه گوناگون نظیر چوب، فلز، پلاستیک، آلومینیوم، استیل، گالوانیزه، تخته فیبری و … باشد که هر کدام از ویژگی‌های به‌خصوص برخوردار بوده و برای جابه‌جایی یک نوع محصول خاص اختصاص یافته‌اند. وزن بشکه‌ها متفاوت است و به ضخامت ورق مصرفی در تولید آن بستگی دارد. در هر بشکه ضخامت بدنه کوچکتر یا مساوی با سر و ته بشکه می‌باشد. بر روی بشکه‌ها، خطوط برجسته و فرورفته‌ای طراحی می‌شود که کنگره نام داشته و هدف از ایجاد آن، محافظت از بشکه در زمان حمل و نقل است. بشکه‌ها از ظرفیت حجمی و پوشش‌های سطحی متفاوتی برخوردار بوده و به‌طورکلی سبب تسهیل فرآیند حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و سایر سیالات می‌گردند. استانداردهای موجود در طراحی بشکه هر یک در تعیین حجم، طول، ضخامت و وزن محصول خروجی نقش بسزایی دارند. از بشکه در صنایع مختلف از قبیل صنعت نفت و گاز، صنعت پتروشیمی، صنایع غذایی و همچنین شرکت‌های داروسازی و فراورده‌های دارویی استفاده گسترده می‌شود. از مزایای استفاده از بشکه‌های فلزی می‌توان به مقاومت و استحکام بالا برای حفظ مواد به مدت طولانی، ضریب اطمینان بالا به منظور پایداری مواد و محصولات، ایمنی بالا و مناسب برای حمل و جا به جایی مواد آتش‌زا، سهولت جابه‌جایی و جایگیری در کانتینر و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بشکه از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

صادرات و واردات بشکه در ایران

بشکه‌ها کاربردهای گسترده و مهمی دارند و در کشور ما هدف واردات و صادرات واقع می‌شوند. فعالیت در زمینه واردات و صادرات انواع بشکه در کشور ما از سود مناسبی برخوردار است و افراد زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند.

واردات انواع بشکه در ایران از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه و سایر کشورها صورت می‌گیرد. در حال حاضر، عمده واردات محصولات مختلف در ایران، از کشورهای چین و امارات متحده عربی انجام می‌شود. فعالیت تجاری تجار ایرانی با کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل تحریم‌های گسترده علیه کشور، محدود شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص بشکه از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص بشکه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار برای تخصیص ارز جهت ترخیص بشکه چوبی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز جهت ترخیص بشکه فلزی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع معدن برای تخصیص ارز جهت ترخیص بشکه آلومینیومی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص بشکه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص بشکه چوبی برابر 44160000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 27 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بشکه و ظروف همانند برای هر گونه مواد (به­استثنای گازهای فشرده یا مایع‌شده)، از چدن، آهن یا از فولاد، با گنجایش بیش از 300 لیتر، بدون دستگاه‌های مکانیکی یا حرارتی، حتی با پوشش داخلی یا پوشش عایق حرارت برابر 73090000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بشکه و ظروف همانند برای هر گونه مواد (به استثنای گازهای فشرده یا مایع شده)،‌ از آلومینیوم به گنجایش بیش از 300 لیتر، بدون دستگاه‌های مکانیکی یا حرارتی، حتی با پوشش داخلی یا پوشش عایق حرارت برابر 76110000 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بشکه از گمرک

ترخیص بشکه از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)