سلطان یاقوت

لندینگ کرافت چیست؟

لندینگ کرافت چیست؟

لندینگ کرافت چیست؟

لندینگ کرافت نوعی وسیله حمل و نقل در دریاها است. در گذشته از این وسیله برای جابه‌جایی نیروهای نظامی استفاده می‌شده اما در حال حاضر علاوه بر استفاده‌های نظامی و جا‌به‌جایی‌های نیروهای نظامی برای جابه‌جایی کانتینرها در تجارت و بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین بار لندینگ کرافت در زمان جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت. بعد از آن در جنگ جهانی دوم برای جابه‌جایی نیروها در ساحل بازهم استفاده گردید و بعد از آن بسیار مورد توجه قرار گرفت و برای جا‌به‌جایی وسایل نظامی نیز به کار گرفته شد لندینگ کرافت را با نام دیگر ناوچه آبی خاکی نیز می‌شناسند. این وسیله نقلیه دریایی دارای موتور است و توسط نیروی محرکه خود در دریاها برای کاربرد در حمل و نقل واردات و صادارت در کانال‌ها و یا جزایر مورد استفاده است.

لندینگ کرافت برای حمل و نقل چه کالاهایی مورد استفاده است؟

لندینگ کرافت به دلیل  اندازل بزرگش برای حمل و نقل انواع خودرو‌ها، کالاهایی که به صورت فله جا‌به‌جا می‌شوند و حتی حمل و نقل کامیون‌ها و تریلی‌ها، انواع کانتینر‌ها و کانتینر‌های یخچالی و یا ماشین آلات سنگین ساخت و ساز و راهسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای جابه‌جایی و ارسال کالا به کشور‌های عربی فقط می‌توان از لندینگ کرافت استفاده کرد زیرا مجوز صادارت برای کشور های عربی فقط در صورت ارسال با لندینگ کرافت مجاز است. زیرا با استفاده از لندینگ کرافت هم تخلیه کالا راحت‌تر است و هم اینکه تخلیه سریع‌تر انجام می‌شود. کشور‌هایی مانند قطر نیز صادرات کالا را فقط با کانتینر‌های یخچالی قبول می‌کنند که لندینگ کرافت بهترین گزینه برای حمل و نقل آنها است.

تفاوت بارج با لندینگ کرافت

بارج‌ها وسیله ای برای حمل و نقل کالا در مسافت‌های کوتاه است. از این وسیله برای حمل و نقل در مبدا و مقصد‌های محلی استفاده می‌شود. همانطور که گفته شد بارج‌ها با نیروی محرکه‌ای که توسط موتور خودشان به وجود می‌آید حرکت می‌کنند. لندینگ کرافت‌ها جثۀ کوچکتری نسبت به بارج‌ها دارند به همین دلیل سرعت بالاتری دارند.

مزایای استفاده از لندینگ کرافت‌ها

استفاده از لندینگ کرافت‌ها دارای مزایا و معایبی ست به عنوان مثال با توجه به اینکه تحمل وزن بالایی دارند، می‌توانند بارهای نسبتا سنگینی را جا به جا کنند. همچنین برای ارسال محموله‌ها و بار زمانی که کشتی نمی‌تواند از آن رودخانه و کانال‌ها عبور کنند لندینگ کرافت مناسب است. از مزایای دیگر این لندینگ کرافت‌ها هزینه‌های آن است، هزینۀ استفاده از لندینگ کرافت نسبت به کشتی‌ها کم‌تر است. همچنین باید بدانید که در صورت استفاده از این وسیله حمل و نقل کالا دیگر با مشکلات اداری برای حمل و نقل مواجه نخواهید شد. تمام این‌ها مزایای استفاده از لندینگ کرافت‌ها است. اما این وسیله معایبی نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

معایب استفاده از لندینگ کرافت‌ها

همانطور که گفته شد در کنار مزایای که این وسیله حمل و نقل داراست معایبی نیز دارد. از جمله معایب حمل و نقل با لندینگ کرافت ها می‌توان به نداشتن انبار و یا محفظه ای برای نگهداری بار از حوادث طبیعی اشاره کرد. در این بین لندینگ کرافت‌هایی با محفظه‌هایی سرپوشیده نیز وجود دارند که کالای شما را از باد و باران، حوادث‌های دریایی حفظ خواهد کرد.

با تمام این تفاسیر و همچنین با توجه به نوع بار، نوع بسته بندی و میزان هزینه‌ای که برای حمل و نقل کالای تجاری‌تان در نظر گرفته‌اید می‌توانید مشخص نمایید که آیا می‌خواهید از لندینگ کرافت برای حمل و نقل استفاده نمایید یا خیر. به طور کلی به دلیل دسترسی آسانی که دارد گزینه مناسبی برای حمل و نقل محلی و منطقه‌ای به حساب می‌آید.

این نوع از شناورها با داشتن بدنه‌ای ساده و آبخور کم و همچنین امکان حمل و نقلی که برای انواع بارها دارند گزینه ای مناسب برای جا‌به‌جایی انواع بارهای وارداتی و صادارتی که در شرایط خاص و با آب‌های کم عمق و بنادر با امکانات کم هستند. شما با استفاده از لندینگ کرافت به راحتی و با سرعت می‌توانید عملیات حمل و نقل و تخلیه و بارگیری را به انجام برسانید.

 سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)