سلطان یاقوت

ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک

ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک

در دنیای امروزی، سوسیس‌ها به عنوان یک ماده غذایی مهم و پرمصرف شناخته می‌شوند که مورد توجه مردم سراسر دنیا قرار گرفته‌اند. سوسیس‌ها را پس از تولید، جهت رعایت اصول بهداشتی درون پوشش مخصوص قرار می‌دهند که این پوشش‌ها نیز شامل انواع مختلفی می‌شوند. پوشش مصنوعی سوسیس در حال حاضر رایج‌ترین نوع پوشش برای بسته‌بندی سوسیس‌ها در جهان است و ما در ادامه این مقاله قصد داریم به شرح فرآیند ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک بپردازیم که در دایره خدخمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. نقش پوشش سوسیس در واقع بسیار مهم‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. این پوشش قادر به تغییر کیفیت سوسیس است و همچنین می‌تواند بر روی فاکتورهایی همچون طعم نهایی محصول، میزان تخمیر گوشت موجود در آن، میزان پوشش‌دهی و محافظت گوشت از نور و جریان هوا و … تاثیرگذار باشد. بطورکلی پوشش سوسیس‌ها را می‌توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم کرد که پوشش طبیعی در واقع همان پوشش سنتی روده حیوانی است. پس از آن‌که میزان مصرف و تقاضای سوسیس در جهان بالا رفت، روکش‌های مصنوعی به سبب مزایای خود جایگزین روکش‌های طبیعی شدند. ماده تشکیل دهنده روکش مصنوعی می‌تواند بر پایه سلولز، کلاژن و یا پلاستیک باشد. روکش مصنوعی شباهت چندانی به روکش طبیعی نداشته و موقع مصرف محصول درون آن، قابل خوردن نیست و باید جدا شود. از مزایای پوشش مصنوعی سوسیس، می‌توان به بالا بودن سطح بهداشت محصول، قابل تهیه با قطر دلخواه بسته به سفارش مصرف کننده، قابلیت تولید در رنگ‌های مختلف، قابلیت درج علامت اختصاصی کارخانه تولیدکننده محصول بر روی پوشش و … اشاره کرد. پوشش مصنوعی سوسیس اغلب از فیبر سلولز تولید می‌شود. استفاده از روکش‌های پلاستیکی نیز در حال حاضر بسیار متداول شده است که از نظر رنگی تنوع بالایی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پوشش پلاستیکی سوسیس از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایای استفاده از پوشش پلاستیکی سوسیس چیست؟

همانطورکه اشاره شد، امروزه استفاده از پوشش‌های پلاستیکی برای بسته‌بندی سوسیس‌ها رو به افزایش است. در ادامه نگاهی به مزایای این محصول نسبت به پوشش‌های مصنوعی مشابه خواهیم انداخت:

 • قابلیت انعطاف‌پذیری بالا
 • محافظت از گوشت پخته یا مرطوب
 • برخورداری از وزن سبک و کاهش مصرف سوخت در طول انتقال
 • پایداری بالا
 • مقاومت در برابر نفوذ آب و یا مواد شیمیایی
 • هزینه تولید ارزان
 • ایمنی بهداشتی بالا
 • عایق الکتریکی و حرارتی بالا
 • استفاده چند منظوره

تجارت ایران در زمینه پوشش مصنوعی سوسیس

با توجه به مصرف روزافزون سوسیس در کشورمان، تولیدات در این زمینه افزایش یافته و این تولیدات در بازار مصرفی عرضه می‌گردند. بنابراین میزان نیاز به پوشش سوسیس نیز افزایش یافته است و تولیدکنندگان نیز میزان تولیدات داخلی در این زمینه را افزایش داده‌اند. بخشی از تولیدات کشورمان در زمینه تولید پوشش مصنوعی سوسیس در کارخانجات سوسیس سازی داخلی مصرف شده و بخشی نیز به مقصد کشورهای متقاضی صادر می‌گردد. سالانه سود مناسبی از طریق صادرات انواع پوشش مصنوعی سوسیس به چرخه اقتصاد کشور ما تزریق می‌شود. صادرات پوشش مصنوعی سوسیس از ایران به مقصد کشورهای اسپانیا، کوبا، عراق، ترکیه و … رواج دارد.

از طرفی کمبودها و نیازهای بازار مصرفی کشورمان به انواع پوشش مصنوعی سوسیس نیز از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌شود. واردات این محصول از کشورهای اتریش، فنلاند، بلژیک، امارات، ترکیه و … رواج دارد. لازم به ذکر است که میزان صادرات این محصول بسیار بیشتر از واردات آن به کشور است.

مجوزات لازم برای ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس

کد 8 رقمی تعرفه برای ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک برابر 39171000 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 23 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: روده‌های مصنوعی ( پوشش سوسیس) از پروتئین سفت‌شده یا از مواد پلاستیکی سلولزی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک

ترخیص پوشش مصنوعی سوسیس از گمرک امری تخصصی است که نیازمند دانش و مهارت ترخیص کار مورد اعتماد و باتجربه همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. اگر شما هم قصد ترخیص پوشش پلاستیکی سلولزی سوسیس از گمرک را دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در زیر تماس گرفته و از خدمات این شرکت، همچون مشاوره کاملا رایگان، بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید :

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)