سلطان یاقوت

ترخیص مهر از گمرک

ترخیص مهر از گمرک

ترخیص مهر :

ترخیص مهر از گمرک : در دنیای تجارت، سالانه کالاهای متنوعی با حجم بالا میان کشورهای مختلف رد و بدل شده و بدین ترتیب سبب گردش ارز میان این کشورها می‌گردد. مهر یا نقش مهر نیز یکی از کالاهایی است که حجم اندکی از تجارت جهانی را به خود اختصاص داده است.

در کشور ما، واردات انواع مهر رواج داشته و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص مهر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. مهر نام وسیله‌ای است که بر روی آن نقش، علامت یا نوشته‌ای به‌صورت برجسته و معکوس حک شده باشد.

جنس مهر می‌تواند از فلز، چوب، پلاستیک و … باشد. برای چاپ نقش روی مهر بر روی کاغذ یا هر سطح دیگری، باید ابتدا آن را درون مرکب مخصوص (برای مثال استامپ) فرو برده و با فشار دست آن را روی صفحه مورد نظر پیاده کرد. در گذشته، مهرها را بر روی انگشتر حک کرده و هر زمان همراه خود حمل می‌کردند. شکل کنده‌کاری شده روی مهر، می تواند نام دارنده مهر و امضای او، شکلی از اشکال هندسی، تصویر حیوان و یا گیاه، و همچنین جمله‌ای خاص و ارزشمند باشد.

امروزه کاربرد مهرها بسیار گسترده‌تر شده است و عمدتا از آن برای تایید هویت یک سند یا مدرک و یا هر اوراق دیگری استفاده می‌کنند. شرکت‌ها، دکترها، اداره‌ها و اشخاص مهم از مهر مخصوص برای تایید صحت مطالب نوشته شده بر روی اوراق استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل نگهداری و حفظ امنیت مهر، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص این کالا، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات مهر در ایران

واردات انواع مهر در کشور ما رواج داشته و تاجران و بازرگانان به سودآوری از این طریق مشغول می‌باشند. واردات مهر در کشور ما از مبداء کشورهای چین، ترکیه، تایوان، اتریش، امارات متحده عربی، آلمان و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم

تمامی کالاها و محصولات ریز و درشت که هدف صادرات و یا واردات واقع می‌شوند، باید از گمرک ترخیص شوند. ترخیص به معنای بررسی تجارت صورت گرفته در راستای تطبیق اصول آن با قوانین اداره گمرک است. اداره گمرک برای برقراری عدالت و جلوگیری از ارتکاب جرم در تجارت بین‌الملل ایران با سایر کشورها، یک سری دستورالعمل‌های خاص وضع کرده است که ترخیص کار رسمی اداره گمرک موظف است در راستای این قوانین عمل کند. ترخیص کار به نمایندگی از فعالان تجاری به انجام مراحل مختلف ترخیص کالا می‌پردازد. ترخیص کار برای اثبات قانونی بودن تجارت صورت گرفته، باید یک سری مراحل طی کند که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. یکی از تشریفات گمرکی، مجوزهایی هستند که ترخیص کار بسته به نوع کالای خود باید از سازمان‌های مربوطه اخذ کرده و سپس تحویل اداره گمرک نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص این کالا را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای این کالا برابر 96110000 است که شامل حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 26 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: مهرهای تاریخ‌زنی، لاک و مهر کردن یا شماره زنی، و همانند (از جمله وسایل برای چاپ یا چاپ برجسته برچسب)، طراحی شده برای کارکردن در دست؛ ورسادبرای کارکردن با نیروی دست و مجموعه‌های چاپ دستی توأم شده با این ورسادها.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در این زمینه

شرکت سلطان یاقوت، از شرکت‌های فعال و معتبر تجاری در ایران است و با داشتن سابقه مفید در ارائه خدمات بازرگانی، به یکی از خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده است. از خدمات نیروهای باتجربه و ماهر این شرکت می‌توان به حمل و نقل، حواله ارزی (آزاد و بانکی)، اخذ مجوزها، ثبت سفارش از سازمان صنعت و معدن و مشاوره رایگان در زمینه تشریفات گمرکی و امور مرتبط با ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور اشاره کرد. اگر شما نیز قصد ترخیص این کالا را دارید، پیشنهاد ما به شما، همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است. در این صورت، شما می‌توانید صفر تا صد امور گمرکی خود را با خیال آسوده به ایشان سپرده و از بروز مشکلات رایج در این زمینه از قبیل پرداخت هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت جلوگیری نمائید. تاجران و بازرگانان محترم می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با نیروهای متخصص این شرکت ارتباط برقرار نمایند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع مهر از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص مدل ساده از گمرک
  • ترخیص مدل ژلاتینی از گمرک
  • ترخیص مدل اتوماتیک از گمرک
  • ترخیص مدل برجسته از گمرک
  • ترخیص مدل لیزری از گمرک
  • ترخیص لاک و مهر از گمرک
  • ترخیص مدل برنجی از گمرک

بیشتر بخوانید :