سلطان یاقوت

ترخیص تجهیزات دندانپزشکی از گمرک

ترخیص تجهیزات دندانپزشکی از گمرک

ترخیص تجهیزات دندانپزشکی از گمرک

فناوری و الکترونیکی شدن کالاها و خدمات تا مرز های لوازم پزشکی و دندانپزشکی پیش رفته است. بکارگیری تکنولوژی با سرعت و دقت بالا برای انجام کار همراه است. علاوه بر تجهیزات و دستگاه های دندانپزشکی تمامی اطلاعات پذیرش و طول درمان بیماران و برنامه ریزهای آن و همچنین برای دستگاه های دندانپزشکی با تکنولوژی و کامپیوتر انجام می شود.

با توجه به توضیحاتی که داده شد استفاده از فناوری یکی از ضروری ترین موارد در دنیای امروز می باشد که در حوزه پزشکی نیز راه یافته است. به همین دلیل واردات و ترخیص دستگاه ها و تجهیزات پزشکی یکی از امور پرسود در این زمینه می باشد.

لازم است بدانید از زمانی که دستگاه های اشعه ایکس و همچنین دستگاه های ارزان قیمت که ظاهر شدند این دستگاه ها ایمنی لازم را نداشته و همچنین سازمان های غذا و دارو و همچنین مورد تایید سازمان های اساندارد FDA و EG قرار نمی گیرد. حتما توجه داشته باشید که در زمان تجارت و بازرگانی دستگاه های ارزان قیمت و بدون گارانتی و ایمنی را خریداری نکرده و تا در زمان ترخیص و یا فروش به مشکل نخورید.

چه نوع کالاهای دندانپزشکی از مورد تجارت و بازرگانی قرار می گیرند:

 • ترخیص لوازم پروتز دندان
 • ترخیص لوازم ترمیم دندان
 • ترخیص لوازم و دستگاه های ارتودنسی
 • ترخیص تجهیزات لابراتور ها
 • ترخیص تجهیزات و لوازم تصویر برداری دندانپزشکی
 • ترخیص تجهیزات و لوازم جراحی دندانپزشکی
 • ترخیص تجهیزات و لوازم تولید لوازم دندانپزشکی
 • ترخیص تجهیزات و لوازم لیزر دندانپزشکی
 • ترخیص تجهیزات و لوازم پر کردن دندان
 • و ….

تعرفه گمرکی برای ترخیص تجهیزات دندانپزشکی

تعرفه گمرکی برای تمامی کالاهای وارداتی و تجاری و بازرگانی وجود دارد و بر اساس نوع کالا مثلا مواد اولیه برای تولید کالایی و یا دستگاه، وسیله ای برای انجام کار تعرفه های آن متفاوت می باشد.

 • تعرفه گمرکی برای دستگاهها و یونیت های دندانپزشکی در ردیف 90184100 قرار می گیرد.
 • تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه پلیمریزاسیون کامپوزیت های دندانی با نور لایت کیور در ردیف 90184911 قرار می گیرد.
 • تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه های برقی و جرکگیرهای دندان اولتراسونیک در ردیف 90184921 قرار می گیرد.
 • تعرفه گمرکی برای ترخیص پروتزهای دندانی و یا دندان های مصنوعی در ردیف 90212100 قرار می گیرد.
 • تعرفه گمرکی برای ترخیص مواد دندانپزشکی در ردیف 3006 قرار می گیرد.

گمرکات تخصصی برای تجهیزات دندانپزشکی

لازم است بدانید که در برخی از گمرکات بعضی از کالاها به صورت تخصصی ترخیص می شوند. کالاهای وارداتی دندانپزشکی از کشور های فرانسه، ترکیه، کره و ایتالیا  به صورت تخصصی از گمرکات فرودگاه امام خمینی (ره )، گمرک شهید رجایی در بندر عباس، گمرک بندر امام خمینی ( ره )، گمرک ارومیه، گمرک سهلان، گمرک تهران، گمرک خرمشهر، گمرک آبادان و …. ترخیص می شود.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ترخیص تجهیزات و لوازم دندانپزشکی

لازم است بدانید که در مرحله اول برای ترخیص تجهیزات پزشکی باید به ثبت سفارش تجهیزات دندانپزشکی در سامانه مورد نظر اقدام کنید. همچنین برای آگاهی از عوارض ومالیات و تعرفه گمرکی انواع تجهیزات پزشکی باید به کتاب واردات و صادرات سال اخیر مراجعه نمایید بعد از اطلاع از تعرفه و مالیات کالاها باید نسبت به پرداخت آنها اقدام نمایید. مورد بعدی در مراحل وم دارک مورد نیاز برای ترخیص کالا اخذ مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالاها می باشد که معمولا برای کالاهای و تجهیزات دندانپزشکی نیاز به دریافت مجوز وزرات بهداشت می باشد.

شرکت سلطان یاقوت

از دیرباز تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است اما تنها برخی از بازرگانان که تجربه و آشنایی کامل با این امر را داشته اند توانسته اند در این امر سخت و زمان بر موفق باشند. اما امروزه وجود شرکت های متخصص و ترخیص کار باعث شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور خود را به انجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از نیرو های متخصص خود آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش جهت همکاری با شرکت سلطان تجارت بازرگان  برای ترخیص تجهیزات دندانپزشکی از گمرک با مشاوران وهمکاران ترخیص کار ما در این شرکت تماس حاصل فرمائید .

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :