سلطان یاقوت

ترخیص یونیت ENT از گمرک

ترخیص یونیت ENT از گمرک

علم پزشکی شامل زیرشاخه‌های زیادی می‌گردد که تمامی آن‌ها مستقیما با جان و سلامتی افراد در ارتباط می‌باشند. به همین دلیل در صنعت پزشکی و زیرمجموعه‌های آن از تجهیزات و وسایل گوناگون استفاده می‌شود.

تامین نیازها و کمبودهای این صنعت به انواع اقلام و محصولات مختلف جزو اولویت واردکنندگان به شمار رفته و سود مناسبی از این طریق نسیب ایشان می‌گردد. یکی از محصولات مهم و پرکاربرد وارداتی در کشور ما، یونیت ENT یا همان صندلی گوش و حلق و بینی است که در مراکز درمانی جزو تجهیزات پزشکی پیشرفته محسوب می‌شود.

به سبب رواج تجارت این محصول در کشورمان، می‌خواهیم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص یونیت ENT گوش و حلق و بینی از گمرک اختصاص دهیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. از این وسیله که شامل صندلی، مولد نور و سیستم ساکشن است برای معاینه گوش، حلق و بینی و اعضای مرتبط با آن‌ها استفاده می‌شود.

این وسیله به فناوری مربوط به پردازش سیگنال، پردازش گفتار و تکنیک های تصویربرداری و … مجهز شده است و همین امر سبب شده تا سطح معاینه در علم پزشکی به شکل ویژه‌ای پیشرفت و گسترش یابد. این صندلی قادر است تمام نیازهای یک مرکز درمانی مرتبط به درمان گوش و حلق و بینی را برطرف ساخته و از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردار است.

می‌توان یونیت‌های ENT را در رنگ و مدل‌های مختلف و همچنین با آپشن‌های گوناگون سفارش داده و خریداری کرد. از مزایای یونیت و صندلی ENT می‌توان به طراحی خاص و منحصر به فرد، برخورداری از پنل کنار صندلی، جنس تشک باکیفیت، ابعاد مناسب، مجهز به صندلی تمام اتوماتیک و قابلیت نصب تجهیزات جانبی مثل زیر صورتی، زیر گردنی پیوند مو، پایه سرم، چراغ جراحی، رول بهداشتی و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص یونیت ENT گوش و حلق و بینی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات یونیت ENT در ایران

انواع تجهیزات و دستگاه‌های مرتبط با صنعت پزشکی و صنایع مربوط به آن، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات یونیت ENT در کشور ما عمدتا از مبداء چین، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات یونیت ENT در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات یونیت ENT در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص یونیت ENT از گمرک

ترخیص کار گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص یونیت ENT از گمرک را دارد موظف است نسبت به دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های داخلی مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص یونیت ENT

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص یونیت ENT برابر 90189081 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرح تعرفه: یونیت ENT (گوش و حلق و بینی) شامل صندلی و مولد نور و سیستم ساکشن.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص یونیت ENT از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص یونیت و صندلی ENT گوش و حلق و بینی از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)