سلطان یاقوت

ترخیص سنسور سرعت یا speed sensor خودرو از گمرک

ترخیص سنسور سرعت یا speed sensor خودرو از گمرک

تاکنون مقاله‌های مختلفی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سنسورهای خودرو از گمرک نوشته و در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم. در مقاله امروز قصد داریم به موضوع ترخیص سنسور سرعت از گمرک بپردازیم که یکی دیگر از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سنسور یا حسگر نام یک قطعه کاربردی و اصلی در خودروها است که نحوه عملکرد یک قسمت خاص از خودرو را تحت نظر گرفته و اطلاعات مربوط به آن را به بخش مرکزی یا ECU خودرو ارسال می‌کنند. هرچه تعداد حسگرها در یک خودرو بیشتر باشد، آن خودرو از قیمت بالاتری برخوردار بوده و جزو خودروهای لوکس به شمار می‌رود. خریداران خودرو هنگام انتخاب بین ماشین‌های مختلف، تعداد و نوع سنسورهای خودرو را به عنوان ملاک اصلی در نظر می‌گیرند. سنسور سرعت در خودرو وظیفه دارد که سرعت خودرو را اندازه‌گیری کرده و به اطلاع راننده برساند. این قطعه بر روی مسیر خروجی گیربکس به دیفرانسیل نصب می‌شود و در اصل سرعت لاستیک خودرو را می‌سنجد. حسگر سرعت خودرو همچنین با اعلام زمان وارد کردن نیرو به چرخ‌ها هنگام استفاده از سیستم ترمز ABS، توسط ECU پردازش و به حفظ ثبات و تعادل خودرو در هنگام رانندگی کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر سرعت خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

علائم خرابی سنسور سرعت خودرو از گمرک

همانطورکه اشاره شد، سنسور سرعت در خودروها از اهمیت بالایی برخوردار است و وظایف مهمی برعهده دارد. در صورت بروز اختلال یا خرابی این قطعه، خودرو دچار آسیب گردیده و تاثیر جدی بر عملکرد آن خواهد گذاشت. به همین دلیل صاحب خودرو باید نسبت به علائم خرابی سنسور سرعت خودرو آگاهی داشته باشد و در صورت مشاهده آن‌ها، نسبت به تعویض سنسور سرعت خودروی خود اقدام نماید. برخی از رایج‌ترین علائم خرابی سنسور سرعت خودرو عبارتند از:

 • از کار افتادن کیلومتر شمار خودرو
 • عملکرد نادرست سرعت سنج خودرو
 • عملکرد نامناسب کروز کنترل
 • بروز مشکل در هنگام تعویض دنده
 • پریدن دنده از طرف گیربکس
 • ماشین به هنگام در جا کار کردن هرزگردی داشته باشد
 • تولید صدای نامناسب خودرو به هنگام کار کردن و یا افت ناگهانی قدرت خودرو
 • کاهش میزان بازده سوخت
 • روشن شدن چراغ چک موتور و یا سیستم ضد قفل ترمز

واردات سنسور سرعت خودرو در ایران

حسگر سرعت یکی از اجزاء اساسی در انواع ماشین‌های سواری و … است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور ما محسوب می‌شود و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان است. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به سنسور سرعت خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است.

واردات حسگر سرعت خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

بدون شک برترین تولیدکنندگان سنسورهای خودرو در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور سرعت خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، قصد ترخیص سنسور سرعت خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور سرعت خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور سرعت خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور سرعت خودرو از گمرک

ترخیص سنسور سرعت خودرو از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

بیشتر بخوانید :