سلطان یاقوت

ترخیص شمع از گمرک

ترخیص شمع از گمرک

بی شک شمع‌ها را می‌توان یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین اختراعات بشر دانست که همچنان نیز در سطوح گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیاز بازار مصرفی کشور ما به این محصولات هم از طریق تولیدات داخلی و هم از طریق واردات از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. صادرات شمع از ایران به کشورهای همسایه رواج دارد. به همین منظور قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص شمع از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. ساختار کلی تمام شمع‌ها شبیه به یکدیگر است و در رنگ‌ها و قالب‌های مختلف قابل تولید می‌باشند. شمع‌ها از گذشته تا به امروز متشکل از دو بخش یعنی فیتیله و موم یا پارافین بوده‌اند که ریسمان یا همان بخش فیتیله‌ای درون توده‌ی جامد جای گذاری شده است. پیش از اختراع برق و لامپ، از انواع شمع‌ها و چراغ‌های نفتی جهت روشنایی در شب بهره می‌بردند. امروزه از شمع‌ها تنها در شرایط اضطراری و هنگام قطع برق جهت روشنایی استفاده می‌شود. از کاربردهای دیگر شمع می‌توان به مراسم‌های مذهبی یا یادبودها، ایجاد محیط رمانتیک و یا مصارف تزئینی و دکوراسیون اشاره کرد. امروزه شاهد رواج انواع شمع‌ها با کاربردهای مخصوص در بازار مصرفی هستیم. بطورکلی انواع شمع‌ها عبارتند از: شمع‌های معمولی و کلاسیک، شمع وارمر، شمع روی آب، شمع معطر، شمع تولد و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص انواع شمع‌ها از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

صادرات و واردات شمع در ایران

شمع‌ها جزو یکی از پرمصرف‌ترین و مهم ترین کالاها در جهان هستند که کاربردهای فراوانی نیز دارند. شرکت‌های تولیدکننده شمع‌ها در تمامی کشورها به تولید و توزیع این محصول مشغول می‌باشند. کشور ما نیز یکی از کشورهای فعال در عرصه تجارت شمع است و سالانه مقادیری ارز به سبب صادرات و واردات این محصول میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد.

واردات شمع در ایران از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، تایلند، آلمان، مالزی و … صورت می گیرد و بخشی از نیازهای داخلی کشورمان به این قبیل محصولات از این طریق تامین می‌گردد.

صادرات شمع در کشور ما نیز برقرار است؛ اما مقدار آن بسیار کمتر از واردات این محصول می‌باشد. کشورهای واردکننده شمع و اشیای همانند از کشور ما، شامل عراق، آذربایجان، هند، افغانستان، گرجستان و سایر کشورهای می‌باشند.

مجوزهای لازم برای ترخیص شمع از گمرک

بدون شک یکی از پیچیده و حساس‌ترین پروسه‌های تجاری، ترخیص کالا از گمرک است که نیاز به تخصص و مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارد. این شخص به خوبی با چهارچوب و دستورالعمل‌های اداره گمرک آشنایی داشته و راهنما و یار تاجران و بازرگانان در طی مراحل این امر می‌باشد. اداره گمرک تنها به ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر اجازه اقدام برای ترخیص کالا را داده و این شخص باید از فعالان تجاری، وکالت نامه قانونی داشته باشد تا به عنوان نماینده آن‌ها حضور پیدا کند. اخذ و جمع‌آوری مجوزها از سازمان‌های مربوطه، از مراحل تشریفات گمرکی برای ترخیص کالا است و نقش تعیین کننده‌ای ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص شمع از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شمع

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص انواع شمع و اشیای همانند از گمرک اختصاص یافته است برابر 34060000 می‌باشد که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 (ممنوع الواردات) برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شمع از گمرک

ترخیص انواع شمع از گمرک همانند تمام کالاهای دیگر نیازمند دانش و مهارت کافی ترخیص‌کاران ماهر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در زمینه ترخیص کالاهایتان از گمرک باید در انتخاب ترخیص‌کار و حق‌العمل‌کار دقت کرده و از امین و کاربلد بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مسمتر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر این شرکت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تاجران و بازرگانان محترم را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شمع از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :