سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک

ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک

در حین عمل‌های جراحی باز، خونریزی بافت و اندام مربوطه، یکی از معضلاتی است که از طرفی جان بیمار را تهدید کرده و از طرف دیگر امکان داشتن دید واضح را به پزشک نمی‌دهد. به همین دلیل در علم پزشکی از روش‌ها و دستگاه‌های مختلف برای جلوگیری از خونریزی حین عمل استفاده می‌شود.

یکی از دستگاه‌های مهم و کاربردی که سبب کنترل و توقف خونریزی می‌شود، دستگاه الکتروکوتر نام دارد. این دستگاه و سایر تجهیزات پزشکی در کشور ما عمدتا وارداتی بوده و مقادیری ارز صرف خرید آن‌ها شده است.

از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. سازوکار این دستگاه بدین صورت است که با ایجاد جریان الکتریکی، امکان برش بخش‌های درونی بدن و همچنین سوزاندن و بستن رگ‌های خونی را ممکن می‌سازد. از مزایای استفاده از دستگاه الکتروکوتر به‌جای چاقوی جراحی مکانیکی، می‌توان به افزایش سرعت و همچنین امکان برش و انعقاد در ناحیه جراحی اشاره کرد.

دستگاه الکتروکوتر از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که مهم‌ترین آن، ژنراتور نام دارد و تامین کننده انرژی لازم جهت اعمال انعقاد و برش است. همچنین این دستگاه دو الکترود به نام‌های الکترود فعال و الکترود برگشتی دارد که به ژنراتور متصل می‌باشند. وظیفه الکترود فعال، اعمال گرما و جریان از ژنراتور به سمت محل جراحی و وظیفه الکترود برگشتی، بازگشت جریان از محل جراحی به دستگاه است. کابل فعال و کابل برگشتی، از دیگر بخش‌های این دستگاه به شمار می‌روند. از دستگاه الکتروکوتر در عموم جراحی‌ها از جمله جراحی‌های باز و آندوسرجری عمومی، زنان، ارتوپدی، قلب و عروق، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، جراحی‌های چشم، جراحی‌های مربوط به پوست و زیبایی جهت برداشتن و ترمیم زائده‌های پوستی مثل زگیل، خال، کک و مک، لکه، بازسازی جای زخم و … استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه الکتروکوتر در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات دستگاه الکتروکوتر در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، آمریکا، چین، ایتالیا، کره و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات دستگاه الکتروکوتر در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه الکتروکوتر در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان، قصد ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه الکتروکوتر

کد تعرفه 8 رقمی برای ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک بطورکلی ذیل ردیف 901890 واقع شده است.

کد تعرفه برای ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک برابر 90189011 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه الکتروکوتر از گمرک برابر 90189019 است که شامل حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان در زمینه امور گمرکی از جمله ترخیص کالا می‌باشد. شما علاقمندان می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالای خود را با راهنمایی‌ها و همیاری متخصصان ترخیص کار این شرکت با موفقیت به انجام برسانید. جهت مشاوره کاملا رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص دستگاه الکتروکوتر از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :