سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک

ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک

یکی از بیماری‌های رایج در بین انسان‌ها از گذشته تا به امروز، سنگ کلیه است. این سنگ‌ها از رسوبات سختی تشکیل می‌شوند که به دلیل بالا بودن غلظت املاح و نمک در ادرار به وجود می‌آید. سنگ کلیه ممکن است در هر نقطه از دستگاه ادراری از کلیه تا مثانه دیده شود. سنگ شکنی روشی غیرتهاجمی برای از بین بردن سنگ‌های ایجاد شده در کلیه و حالب است. این دستگاه در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب می‌شود و از این رو می‌خواهیم مقاله پیش‌رو را به موضوع ترخیص دستگاه سنگ شکن از گمرک اختصاص دهیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. امواج صوتی ایجاد شده توسط دستگاه سنگ شکن از پوست و بافت بیمار عبور کرده و به سنگ کلیه تابانده می‌شود تا زمانی‌که سنگ‌های درشت به ذرات شن ریزه تبدیل شده و قابل دفع باشند. این قطعات خرد شده در طی یک الی چندبار سنگ شکنی، از طریق حالب و مثانه از بدن خارج می‌گردند. استفاده از دستگاه سنگ شکن، اولین خط درمانی برای مبتلایان به سنگ کلیه می‌باشد. اغلب سنگ‌های کلیه به کمک این روش قابل درمان هستند و تنها افراد مبتلا به سنگ‌های خیلی بزرگ یا متعدد نیاز به عمل جراحی خواهند داشت. از مزایای استفاده از دستگاه سنگ شکن نسبت به عمل جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سنگ شکنی با دستگاه، عمل سرپایی محسوب شده و نیاز به بستری و بیهوشی ندارد.
 2. سنگ شکنی با دستگاه، آسان‌تر، کم‌هزینه‌تر و کم عارضه‌تر است.
 3. سنگ شکنی با دستگاه، در اطفال و افراد با یک‌ کلیه نیز قابل استفاده است.
 4. با روش سنگ شکنی با دستگاه، مدت زمان عمل بین 30 دقیقه تا یک ساعت خواهد بود.

در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه سنگ شکن از گمرک پرداخته ایم.

واردات دستگاه سنگ شکن کلیه در ایران

دستگاه سنگ شکن کلیه، یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت پزشکی است و دستگاهی بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به دستگاه سنگ شکن کلیه از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات دستگاه سنگ شکن کلیه در کشور ما از مبداء کشورهای آلمان، سوئیس، چین، ژاپن، امارات متحده عربی و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه سنگ شکن کلیه در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه سنگ شکن کلیه در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه برابر 90189051 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه سنگ شکن کلیه برابر 90189059 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک

ترخیص دستگاه سنگ شکن کلیه از گمرک امری تخصصی است که نیازمند دانش و مهارت ترخیص کار مورد اعتماد و باتجربه همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. اگر شما هم قصد ترخیص دستگاه سنگ شکن از گمرک را دارید، می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس گرفته و از خدمات این شرکت، همچون مشاوره کاملا رایگان، بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :