سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک

ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک

در صنعت پزشکی برای تشخیص بیماری‌ها و درمان آن‌ها از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌ها، ساکشن پزشکی نام دارد که جزو تجهیزات ضروری اتاق عمل محسوب می‌شود.

عمده نیاز این صنایع به تجهیزاتی از این قبیل از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود.

این دستگاه که در زبان انگلیسی به Suction شهرت دارد، توسط پمپ مکش و با ایجاد خلاء سبب ایجاد فشار منفی شده و هوا و مایعات را به درون خود می‌کشد. از دستگاه ساکشن پزشکی در اتاق عمل جهت جمع‌آوری ترشحات و خون‌آبه‌ها در ناحیه جراحی جهت باز شدن دید پزشک استفاده می‌شود.

دیگر کاربردهای مهم دستگاه ساکشن عبارتند از: جمع کردن سریع محلول‌های شست‌وشو از ناحیه زخم، خالی کردن حفره‌های آبسه، تشخیص دقیق محل خونریزی با خشک کردن آن قسمت، گرفتن تومور در طول برداشتن آن، تمیز و پاک کردن راه‌های تنفسی بیمار و … . انواع دستگاه ساکشن پزشکی شامل دو مدل سانترال و پرتابل می‌گردد.

همچنین اجزاء دستگاه ساکشن پزشکی شامل موتور الکتریکی، پمپ جهت ایجاد فشار منفی، پیچ‌هایی جهت تنظیم کردن میزان فشار، منبع تغذیه که برق شهر یا باتری می باشد، فیلتر تصفیه یا فیلتر آنتی باکتریال، سر ساکشن، مانومتر، مخزن، لوله‌های هواکش، کاتتر و … می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه ساکشن پزشکی در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات دستگاه ساکشن پزشکی در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، سوئیس، آلمان، ایتالیا، ترکیه، امارات و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

قوانین مربوط به تجارت دستگاه ساکشن پزشکی در ایران

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک برابر 90189061 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت از آغاز فعالیت خود به عنوان شرکت بازرگانی تا به امروز، با ارائه خدمات بی‌نظیر به فعالان تجاری توانسته است به عنوان یکی از معتبرترین و کارآمدترین شرکت‌ها در این زمینه بدرخشد. این شرکت خدمات متنوعی از جمله ثبت سفارشات، خرید کالا، اخذ مجوز های قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا از کلیه گمرکات و غیره را در جهت بهبود روند تجارت شما وارد کنندگان و صادر کنندگان عزیز ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به کسب مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ساکشن پزشکی از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص دستگاه ساکشن پرتابل از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن ثابت از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن بیمارستانی از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن آمبولانسی از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن دندانپزشکی از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن زیبایی از گمرک
 • ترخیص دستگاه ساکشن دستی از گمرک

بیشتر بخوانید :