سلطان یاقوت

ترخیص (Lancet) از گمرک

ترخیص لانست Lancet)) از گمرک

پزشکان در طول تاریخ برای تشخیص و درمان بیماری‌های گوناگون نیاز به وسایل و تجهیزات پزشکی داشته‌اند. در حال حاضر نیز با پیشرفت علم، تنوع این وسایل و تجهیزات گسترش یافته است. یکی از ابزارهای مهم در صنعت پزشکی و علوم آزمایشگاهی، لانست نام دارد. بخشی از نیاز بازار مصرفی در کشور ما به انواع لانست از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص لانست از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. ساختار لانست به صورت یک ابزار سوزنی است که عمدتا جهت ایجاد سوراخ بسیار کوچک در پوست استفاده می‌شود. لانست کاربردهای گوناکونی دارد که رایج‌ترین آن، نمونه‌برداری از خون جهت انجام آزمایش قند خون است. در اصطلاحات پزشکی، از لانست به عنوان لانست خونگیری یاد می کنند. این وسیله عموما برای یک‌بار استفاده مناسب است. لانست‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند و عبارتند از: 1- لانست اتوماتیک یا لانست ایمنی و 2- لانست گلوکومتری (شامل لانست معمولی یا چهاروجهی و لانست کتابی یا دووجهی می‌باشد). در ساختار لانست یک سر سوزن بسیار نازک آغشته به مواد سیلیکونی وجود دارد که این پوشش سیلیکونی به کاهش سوزش و درد کمک می‌کند. این سوزن از جنس استیل ضدزنگ است و کاملا استریل شده می‌باشد. بطورکلی لانست از سه بخش بدنه، کلاهک و سوزن ایجاد شده است که کلاهک روی سوزن قرار گرفته و از آن محافظت می‌کند. قسمت بدنه هم جهت استفاده و نمونه گیری درون دستگاه اتولانست قرار می‌گیرد تا با تنظیم دستگاه، سوراخ مناسبی جهت گرفتن نمونه خون ایجاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص لانست از گمرک، در ادامه همراه ما باشید.

واردات لانست در ایران

لانست یکی از وسایل مهم در صنعت پزشکی است و از کاربردهای فراوان برخوردار است. صنعت پزشکی ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و بهداشت افراد جامعه داشته و به همین دلیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در کشور ما، تولیدات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل شاهد رواج واردات این محصولات از مبداء کشورهای خارجی به بازار مصرفی کشورمان هستیم.

واردات انواع لانست در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، لهستان و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات لانست در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات لانست در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص لانست از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص لانست از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص لانست

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص لانست ایمنی فشاری سوزنی برابر 90183918 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص لانست معمولی تیغی برابر 90183919 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص لانست از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحل پر پیچ و خمی که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص لانست از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :