سلطان یاقوت

‌ ترخیص دستگاه‌های لرزه نگاری از گمرک

‌ ترخیص دستگاه‌های لرزه نگاری از گمرک

علمی که به بررسی زمین لرزه و پدیده‌های مربوط به آن می‌پردازد لرزه شناسی یا لرزه نگاری نامیده می‌شود. لرزه نگار یا زلزله نگار دستگاهی است که امواج لرزه‌ای ناشی از زمین لرزه، انفجار یا هر پدیده دیگری را در زمین ثبت می‌کند. لرزه نگار دستگاهی است که برای اندازه گیری حرکت زمین به سنسورهای الکترومغناطیسی مجهز است تا حرکت مکانیکی زمین را به تغییرات الکتریکی تبدیل کند که این سنسورها به وسیله‌ی مدارهای دیجیتالی پردازش و ضبط می‌شوند. قصد داریم در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص دستگاه های لرزه نگاری از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. با وجود اینکه این دستگاه ها در ابتدا برای تشخیص زمین لرزه‌های طبیعی طراحی شده بودند ولی امروزه از آنها برای نظارت بر فعالیت‌های آتش فشانی، اکتشافات نفت و بررسی حرکات پوسته زمین و لایه های زیرین زمین استفاده می‌شود. در دستگاه‌های امروزی لرزه نگاری حرکات زمین مداوم و به صورت الکتریکی-مکانیکی در نوار مغناطیسی ثبت می‌شوند. یک لرزه نگار یا لرزه سنج ساده از یک آونگ آویخته در یک قاب تشکیل شده است که به حرکات بالا و پایین زمین حساس است و با هر حرکتی که تشخیص داده می‌شود، به حرکت درمی‌آید. حرکات نسبی میان آونگ و قاب حرکت عمودی زمین را تعیین میکنند. معمولا یک درام چرخان به قاب و یک قلم به آونگ متصل می شود تا حرکات زمین را در یک لرزه نگار ثبت کنند. در مجموع هر حرکتی در زمین قاب را به حرکت در می‌آورد. در صورت تمایل برای مشاهده داده های مربوط به کلیه زلزله های ایران می‌توانید به سایت مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص تجارت و ترخیص دستگاه های لرزه نگاری از گمرک شما را به مطالعه ادامه مقاله دعوت می‌کنیم.

تجارت دستگاه‌های لرزه نگاری در ایران

تجارت دستگاه‌های لرزه نگاری مدرن و پیشرفته در کشور ما رواج دارد و فعالان تجاری به واردات آن مشغول می‌باشند. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات این قبیل تجهیزات از کشور خارج شده و زمینه فعالیت مناسبی را برای تاجران و بازرگانان فراهم کرده است.

مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک، بیشترین میزان واردات دستگاه‌های لرزه نگاری از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، فرانسه، چین، ایتالیا و … بوده است. به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سمت آمریکا علیه ایران، امکان واردات آلات و دستگاه‌های مربوط به لرزه نگاری از کشورهای تولیدکننده اروپایی و آمریکایی وجود ندارد. در نتیجه واردکنندگان ایرانی واردات آن‌ها را از دو کشور چین و امارات که به این تحریم‌ها و ممنوعیت‌ها بی‌توجه هستند ترجیح داده و آن‌ها را به دو شریک بزرگ اقتصادی ایران مبدل کرده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه لرزه نگاری از گمرک

محموله‌های تجاری حاوی کالاهای مختلف که بنابر نیاز داخلی توسط تاجران و بازرگانان به کشور ما وارد می‌شوند، باید برای عبور از مرز و رسیدن به بازار مصرفی ابتدا تحت قوانین برابر و یکسانی کنترل و بررسی شوند. وظیفه نظارت بر امور تجاری و بازرگانی در ایران برعهده سازمانی به نام اداره گمرک است که قوانین و مقررات خاصی برای ترخیص کالا وضع کرده است. ترخیص کار رسمی گمرک شخصی است که از طرف اداره گمرک، کارت بازرگانی دریافت نموده و مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از فعالان تجاری کشورمان است. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه داخلی، یکی از مراحل مهم و کلیدی در ترخیص کالاست که لیست این مجوزها برای هر کالا بصورت خاص معین شده و ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌تواند به این لیست دست پیدا کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه لرزه نگاری از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه لرزه نگاری

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص آلات و دستگاه‌های لرزه‌نگاری برابر 90158010 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه لرزه نگاری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه امور گمرکی گوناگون از جمله ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوزهای قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و به ویژه ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور، آماده ارائه خدمات و همکاری با تاجران و بازرگانان محترم کشورمان می‌باشد. از نقاط مثبت همکاری با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد. این شرکت متعهد است تا از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا، راهنما و همراه شما عزیزان باشد. در صورتی که قصد ترخیص دستگاه‌های لرزه نگاری از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)