سلطان یاقوت

ترخیص کیسه خون از گمرک

ترخیص کیسه خون از گمرک

یکی دیگر از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت، ترخیص کیسه خون از گمرک است که از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص آن از گمرک بپردازیم. کیسه خون یا کیسه فصد خون عبارت است از یک کیسه پلاستیکی که از آن جهت نگه‌داری و حفظ خون در مراکز اهدا خون استفاده می‌شود. از کیسه خون برای گرفتن خون از افراد استفاده می‌شود. هدف از گرفتن خون از اهدا کنندگان، تزریق آن به بیمار و یا نگه‌داری برای استفاده در مواقع ضروری است. معنای لغوی فصد برابر زدن رگ و خونریزی از آن است. خونی که پس از اهدا درون کیسه خون قرار می‌گیرد، برای بررسی سلامت خون مورد آزمایشات بخصوص قرار داده می‌شود. سپس خون‌های سالم درون کیسه فصد خون از مراکز اهدا به بیمارستان‌ها و سایر مراکز پزشکی و درمانی ارسال می‌گردند. جنس کیسه خون از آلومینیوم و یا مواد پلاستیکی همچون پلی اتیلن و یا پلی استر است که جمع‌آوری و حفظ ایمنی خون اهدایی را ممکن می‌سازد. از مزایای کیسه خون، می‌توان به مقاومت بالای آن و همچنین استریل بودن آن اشاره کرد که سبب می‌شود خون سالم، در بهترین شرایط به بیمارستان‌ها و مراکز مورد نظر برسد و هیچ‌گونه ماده خارجی و یا آلودگی به درون آن نفوذ نکند. فرآیند استریلیزاسیون در تولید این کیسه‌های خون نقش اساسی ایفا می‌کند؛ زیرا سبب می‌شود تا خون حین فرآیند انتقال و جابه‌جایی در شرایط استریل باقی بماند. لازم به ذکر است که هر کدام از کیسه‌های فصد خون، ظرفیتی برابر 30 میلی لیتر خون دارند. کیسه خون قبل از مصرف شامل سرنگ مخصوص و تعدادی لوله است که روی کیسه تعبیه شده‌اند و از سرنگ برای انتقال خون استفاده می‌شود. سوزن کیسه فصد خون دارای پوشش سیلیکونی است تا حین دریافت خون سوزش و درد کاهش پیدا کند. کیسه‌های انتقال خون یک‌بار مصرف هستند؛ این بدان معناست که تنها یکبار می‌توان خون را از بدن اهدا کننده به درون کیسه خون منتقل کرد. بوسیله این کیسه نمی‌توان تزریق انجام داد و فقط در راستای دریافت خون از آن استفاده می‌شود. کیسه فصد خون فاقد مواد سمی و یا تب‌زا است و به همین دلیل می‌توان با خیالی راحت از آن جهت جابه‌جایی خون و نگه‌داری آن استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کیسه فصد خون از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تجارت ایران در زمینه کیسه خون

کیسه خون جزو لوازم صنعت پزشکی است که در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب میان ایران و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد. لازم به ذکر است که میزان واردات این محصول چند برابر صادرات آن است و کمبودهای موجود در صنعت پرشکی به این محصول عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد.

واردات کیسه خون در ایران عمدتا از مبداء کشورهای زیر صورت می‌گیرد:

 • ترکیه
 • امارات متحده عربی
 • سنگاپور
 • فرانسه
 • آلمان
 • اسپانیا
 • جمهوری کره
 • و … .

مطابق آمار ارائه شده از سمت اداره گمرک، صادرات کیسه خون از ایران به کشورهای عراق، پاکستان، لبنان، افغانستان، آذربایجان و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کیسه خون از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص کیسه خون از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کیسه خون

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کیسه خون از پلیمرهای اتیلن برابر 39232110 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کیسه خون از سایر مواد پلاستیکی برابر 39232910 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کیسه خون از گمرک

شرکت سلطان یاقوت بیش از دو دهه است که در امور تجاری و بازرگانی همراه تجار عزیز ایران بوده و از سابقه مفید و درخشانی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان برخوردار شده است. همانطورکه اشاره شد، ترخیص کیسه خون از گمرک فرآیندی تخصصی بوده و اگر با عدم آگاهی صورت بگیرد، مشکلاتی همچون از دست رفتن همه یا بخشی از سرمایه و یا تاخیر در خروج کالا از گمرک را در پی خواهد داشت. شما فعالان تجاری گرامی با سپردن این امور به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز اینگونه مشکلات نخواهید داشت. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص کیسه خون از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :