سلطان یاقوت

ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک

ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک

یکی از مدرن‌ترین و پرسودترین روش‌ها برای پرورش ماهی، استفاده از قفس مخصوص پرورش ماهی است. از آن‌جا که تجارت در زمینه قفس مخصوص پرورش ماهی در کشور ما نیز رواج یافته است، قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در این روش، بخشی از آب دریا یا آب پشت سد و سراب‌ها را از اطراف و کف به‌وسیله ابزارهای مختلف از قبیل توری محصور کرده و در این محیط به پرورش ماهی می‌پردازند. در ابتدا از قفس تنها جهت نگه‌داری کوتاه مدت ماهی‌ها تا زمان آماده شدن آن‌ها برای فروش استفاده میشد؛ ولی سپس از این روش در نواحی ساحلی و برای پرورش ماهی استفاده شد. از مزایای پرورش ماهی به این روش می‌توان به آسان‌تر شدن مراحل احداث و اجرا نسبت به استخرهای خاکی و بتونی، هزینه سرمایه‌گذاری کمتر و تولیدات بیشتر در سطح واحد، استفاده مناسب و اصولی از منابع آب طبیعی و نیمه طبیعی که توان تولید کمتری داشته‌اند، امکان جا‌به‌جایی راحت‌تر و توسعه بیشتر، تغذیه ماهی‌ها با منابع غذایی طبیعی و در نتیجه افزایش کیفیت گوشت ماهی‌ها و موارد دیگر اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص قفس مخصوص پرورش ماهی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع قفس پرورش ماهی کدامند؟

قفس‌های مخصوص پرورش ماهی‌ را می‌توان با توجه به طرح و اندازه‌هایشان با انواع مختلف تقسیم کرد. رایج‌ترین و اصلی‌ترین مدل‌های قفس مخصوص پرورش ماهی شامل قفس ثابت، قفس شناور، قفس قابل غوطه‌‌وری و قفس‌های غوطه‌ور اشاره کرد که استفاده از مدل‌های ثابت و شناور در صنعت ماهی‌گیری رایج‌تر است.

تجارت قفس پرورش ماهی در ایران

فعالیت در زمینه پرورش ماهی در قفس، از سود بسیار بالایی برخوردار است، به همین دلیل روز به روز بر تعداد افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند افزوده می‌شود. درنتیجه میزان استفاده از قفس پرورش ماهی نیز به مراتب بالا رفته و متقاضیان بیشتری برای خرید این محصول درخواست می‌نمایند. از این رو تامین‌کنندگان اقدام به ثبت سفارش و واردات قفس پرورش ماهی از کشورهای خارجی می‌نمایند.

واردات قفس پرورش ماهی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، نروژ، دانمارک، فرانسه، هلند، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

پس از اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران، مبدلات تجاری کشورمان با کشورهای اروپایی و آمریکایی به شدت محدود شده و به همین دلیل دو کشور چین و امارات متحده عربی به بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران مبدل شدند. نیاز سالانه کشورمان به محصولات و کالاهای گوناگون، عمدتا از مبداء این دو کشور تامین می‌گردد.

مجوزات لازم برای ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک

اداره گمرک، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها توسط ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر، قانونی می‌داند و به همین دلیل تاجران و بازرگانان کشور ما به همکاری با این افراد نیاز دارند. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان مانند ترخیص کاران متخصص و باتجربه‌ی شرکت سلطان یاقوت برای ایشان مزایای زیادی به همراه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره کرد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که بطور ویژه برای هر کالا مشخص شده‌اند و سازمان‌های خاص داخلی مسئولیت صدور آن‌ها را به ترخیص کار واجد شرایط برعهده دارند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک را دارد باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع حمل و نقل جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص قفس پرورش ماهی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک برابر 89079010 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

شرح تعرفه: مجموعه کامل قفس پرورش ماهی شامل همه تجهیزات (لوله ها، طناب، تور، بویه و …).

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری مختلف از گمرک، تجربه طولانی مدت و درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای هر زمان در جست‌وجوی ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص قفس پرورش ماهی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :