سلطان یاقوت

ترخیص فشارسنج خون از گمرک

ترخیص فشارسنج خون از گمرک

در علم پزشکی از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلفی برای معاینه و تشخیص بیماری‌ها استفاده می‌شود. یکی از این دستگاه‌های رایج و کاربردی، دستگاه فشارسنج خون است که در انواع مختلف موجود است. واردات انواع فشارسنج خون در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص فشارسنج خون از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. فشار خون جزو بیماری‌های رایج و خطرناک است و در صورت سهل‌انگاری در کنترل دائمی فشار خون، به‌خصوص در سنین پیری، ممکن است عواقبی همچون سکته مغزی و بیماری‌های قلبی به همراه داشته باشد. در نتیجه کنترل مداوم فشار خون و تشخیص و کنترل بیماری‌های مربوطه، می‌تواند درصد زیادی از این عواقب خطرناک را کاهش دهد. نام دیگر دستگاه فشارسنج خون، اسفیگمومانومتر (Sphygmomanometer) می‌باشد. دستگاه فشارسنج خون را به عنوان روشی غیرتهاجمی جهت اندازه‌گیری و کنترل فشار خون در افراد می‌شناسند. از این دستگاه می‌توان برای اندازه‌گیری فشار خون سیستولیک و دیاستولیک استفاده کرد و واحد اندازه‌گیری در آن، میلی‌متر جیوه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه فشارسنج از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات فشارسنج خون در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات دستگاه اتوسکوپ یا گوش‌بین در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین واردات فشارسنج خون در ایران

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص فشارسنج خون از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه فشارسنج خون از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص فشارسنج خون

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سنجش فشار خون از نوع غیر دیجیتالی، با یا بدون گوشی برابر 90189080 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 4 می‌گردد.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص فشارسنج دیجیتالی برابر 90181990 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع دستگاه فشارسنج

همانطورکه اشاره شد، دستگاه فشارسنج خون انواع مختلفی دارد که شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع این محصول، فعالیت دارد. برخی از خدمات این شرکت در زمینه ترخیص فشارسنج خون از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون جیوه‌ای از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون عقربه‌ای از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون دیجیتال از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون رومیزی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون پایه‌دار از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون دیواری از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج خون بازویی از گمرک
 • ترخیص دستگاه فشارسنج مچی از گمرک

ترخیص دستگاه فشارسنج خون از گمرک با شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص فشارسنج خون از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)