سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک

ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک

در صنعت پزشکی از دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف برای معاینه و درمان بیماران استفاده می‌شود. یکی از دستگاه‌های پزشکی مهم و پرکاربرد، کرایوسرجری نام دارد که نیاز صنعت پزشکی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌شود. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش رو به موضوع ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در روش کرایوسرجری از نیتروژن مایع برای از بین بردن بافت‌های غیرنرمال بدن استفاده می‌شود. دستگاه کرایوسرجری برای از بین بردن مشکلات داخلی و یا خارجی بدن کاربرد دارد. کرایوسرجری خارجی یا کرایوسرجری پوست در جهت درمان تومورهای خارجی از قبیل تومورها و ضایعات پوستی کاربرد دارد. در این روش، پزشک نیتروژن مایع را با استفاده از سواب پنبه‌ای مستقیما بر روی سلول‌های سرطانی و ضایعات پوستی و یا با استفاده از دستگاه کرایوسرجری اسپری می‌کند. بعد از کرایوسرجری پوستی، بافت فریز شده حل شده و به شکل پوسته درمی‌آید. کاربرد دوم این دستگاه که کرایوسرجری داخلی نام دارد، برای درمان تومورهای داخلی بدن و تومورهای داخل استخوان کاربرد دارد. در این روش، نیتروژن مایع یا گاز آرگون درون لوله توخالی به نام کرایوپروب می‌چرخد و این دستگاه در تماس با تومور قرار می‌گیرد. پزشکان متخصص از روش‌های تصویربرداری مثل سونوگرافی یا ام آر آی برای هدایت کرایوپروب و بررسی روند فریز شدن سلول‌ها استفاده می‌کنند. مانیتور و بررسی این فرآیند، از آسیب به بافت‌های سالم بدن جلوگیری می‌کند. پس از انجام کرایوسرجری داخلی، بافت فریز شده حل می‌شود و به طور طبیعی در بدن جذب می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کاربردهای دستگاه کرایوسرجری

رایج‌ترین کاربردهای دستگاه کرایوسرجری شامل موارد زیر می‌باشد:

 • درمان تومورهای کبد و پروستات
 • درمان رتینوبلاستوما (سرطانی در کودکان که بر شبکیه چشم تاثیر می‌گذارد)
 • درمان سرطان پوست در مراحل اولیه
 • درمان توده‌ها یا ضایعات پوستی پیش سرطانی به نام اکتینیک کراتوز
 • درمان شرایط پیش سرطانی سرویکس یا دهانه رحم
 • و … .

واردات دستگاه کرایوسرجری در ایران

انواع دستگاه‌ها و اجزاء و قطعات آن‌ها مرتبط با صنعت پزشکی، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه کرایوسرجری و اجزاء و قطعات آن در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، سوئیس، کره، هلند، آمریکا و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه کرایوسرجری در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه کرایوسرجری در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه کرایوسرجری

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه کریوسرجری از گمرک برابر 90189089 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اجزاء و قطعات دستگاه کریوسرجری از گمرک برابر 90189090 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک

واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز برای انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، نیاز به یک راهنما و همیار دارند که بر قوانین و دستورالعمل‌های حاکم بر ترخیص کالاهای تجاری تسلط کامل داشته باشد و بتواند به‌خوبی از پس آن‌ها برآید. متخصصان ترخیص کار معتبر و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری می‌باشند. برای کسب مشاوره رایگان و درخواست همکاری با ایشان در زمینه ترخیص دستگاه کرایوسرجری از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: