سلطان یاقوت

ترخیص سنسور باران (Rain Sensor) از گمرک

ترخیص سنسور باران (Rain Sensor) از گمرک

یکی از اقلام وارداتی در کشور ما که به جهت تامین نیاز صنعت خودروسازی خریداری می‌شود، سنسور باران نام دارد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم به موضوع ترخیص سنسور باران از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سنسور یا در زبان فارسی حسگر، نام قطعاتی درون خودروها است که در گذشته بیشتر در قسمت‌های فنی خودروها تعبیه می‌شدند. اما امروزه خودروهای مدرن به حسگرهای جدید و متنوعی مجهز می‌شوند که رانندگی را برای افراد آسان‌تر کرده است. هر سنسور در یک بخش خاص درون قسمت‌های مختلف خودرو تعبیه می‌شود و وظیفه دارد عملکرد آن بخش را تحت نظر گرفته و هرگونه تغییرات غیر معمول را به راننده گزارش دهد و یا اقدامات لازم را به‌طور مستقیم انجام دهد. یکی از سنسورهای مدرن که در برخی خودروهای لوکس به کار می‌رود، حسگر باران نام دارد. وظیفه این سنسور آن است که میزان رطوبت شیشه جلو خودرو را سنجیده و براساس میزان رطوبت موجود روی آن، اقدام به تنظیم برف‌ پاک‌کن‌ها نماید. این حسگر به برف پاک‌کن‌ها این امکان را می‌دهد که بصورت خودکار و بدون دخالت راننده در مواقع بارش برف یا باران روشن شده و یا موقع قطع آن، متوقف شوند. لازم به ذکر است که اطلاعات دریافتی از سنسور باران به کامپیوتر خودرو ارسال می‌شوند و وظیفه تجزیه و پردازش گزارشات برعهده این بخش می‌باشد. امروزه به دلیل هزینه پایین خرید و تعبیه سنسور باران، می‌توان این آپشن را در خودروهای اقتصادی نیز مشاهده کرد. البته صاحبان خودرو می توانند در صورت عدم وجود این سنسور به صورت پایه در خودروی خود، آن را تهیه کرده و نصب نمایند. محل نصب این سنسور غالبا در پشت یا کنار آیینه مرکزی کابین است و در نزدیک‌ترین حالت نسبت به شیشه جلو قرار می‌گیرد. سنسور باران معمولا به دو دسته اولتراسونیک و اینفرارد تقسیم می‌شود که نمونه اول امواج فراصوت و دسته دوم امواج فروسرخ یا مادون قرمز را دریافت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر باران از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات سنسور باران در ایران

سنسور باران یکی از قطعات خودروهاست که نسبتا کاربردی بوده و در بیشتر خودروهای مدرن به کار می‌رود. صنعت خودروسازی کشور ما نیز از این قطعه بهره می‌برد. عمده نیاز صنعت خودروسازی ایران به سنسور باران از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات قطعات و لوازم جانبی خودروها از کشور خارج می گردد. فعالیت در زمینه تامین نیازهای بازار مصرفی داخلی کشورمان به این محصول، از سود بالایی برخوردار است و تاجران و بازرگانان به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند.

واردات سنسور بازار در کشور ما بصورت عمده از مبداء کشورهای زیر صورت می‌گیرد:

  • چین
  • امارات متحده عربی
  • کره
  • آلمان
  • ترکیه
  • ایتالیا
  • فرانسه
  • و … .

مجوزهای لازم برای ترخیص سنسور باران از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، عملیاتی است که پس از صورت گرفتن صادارت یا واردات کالا و به منظور عبور دادن آن از مرز کشور ایران انجام می‌شود. اداره گمرک، نام سازمانی است که به این عملیات نظارت داشته و تمامی قوانین و دستورالعمل‌ها در خصوص امور و تشریفات گمرکی را با هماهنگی سازمان‌های داخلی کشور صادر می‌نماید. در صورتی که تاجر یا بازرگان از این مرحله عبور نکرده باشد، تجارت او غیرقانونی و قاچاق تلقی خواهد شد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به انجام مراحل ترخیص کالا و امور گمرکی می‌پردازد. از جمله مراحل مهم ترخیص کالا، اخذ مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که نقشی سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور باران خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور باران

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور باران خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور باران از گمرک

از گذشته تا به امروز تجارت و بازرگانی به دلیل سودآوری بسیاری که دارد مورد توجه افراد زیادی بوده است؛ اما تنها تعداد کمی از بازرگانان با تجربه و مهارت بالا موفق به کسب اعتبار و تداوم فعالیت در این امر سخت و زمان بر بوده‌اند. در صورتی‌که امروزه وجود شرکت‌های متخصص و ترخیص کار سبب شده است تا تاجران تازه کار نیز بتوانند با موفقیت امور بازرگانی خود را به سرانجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با دو دهه خدمت در امر بازرگانی و ترخیص کالا و بهرمندی از کارشناسان متخصص خود، آماده خدمت رسانی به شما تجار عزیز می‌باشد. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک و.‌‌.‌. اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص سنسور باران از گمرک می‌توانید با مشاوران ترخیص کار ما تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :