سلطان یاقوت

ترخیص برگه زردآلو از گمرک

ترخیص برگه زردآلو از گمرک

زردآلو جزو میوه‌هایی است که طعم شیرین و مطلوبی داشته و به دلیل خواص بی نظیر خود برای بدن انسان، در سراسر کشورهای جهان تولید می‌گردد. برخی کشورها از شرایط مطلوب برای کشت و پرورش این میوه برخوردار نبوده و به همین دلیل به خریداری و واردات آن از کشورهای تولیدکننده مشغول می‌باشند. سالانه مقادیر بالایی ارز در جهان برای خرید و فروش زردآلو میان کشورهای جهان جابه‌جا می‌شود و کشور ما نیز سهم قابل توجهی در صادرات آن دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص برگ زردآلو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار گرفته و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. به زردآلوی خشک شده، برگه زردآلو یا قیسی گفته می‌شود که جزو محبوب‌ترین و مفیدترین میوه‌های خشک است. زردآلو تازه را با روش‌های ساده در معرض آفتاب قرار داده و بدین ترتیب برگه زردآلو تولید می‌شود که ماندگاری بالاتری نسبت به میوه تازه آن داشته و سرشار از انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی است. از جمله خواص قیسی می‌توان به تقویت سیستم ایمنی، کمک به کاهش وزن، درمان کم‌خونی، افزایش شیر مادران باردار، مراقبت از پوست، بهبود بینایی، درمان یبوست، رفع سوءهاضمه، خواص ضد سرفه، جلوگیری از خون‌ریزی، بهبود متابولیسم، تامین انرژی بدن و … اشاره کرد. اگر قصد آشنایی با نحوه تجارت و ترخیص قیسی از گمرک در ایران را دارید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تجارت برگه زردآلو در ایران

تجارت در زمینه برگه زردآلو یا زردآلو خشک شده در سراسر جهان رواج دارد و کشورهای زیادی به خرید و فروش این محصول می‌پردازند. تولیدکنندگان برتر زردآلو در جهان، کشورهای ترکیه، ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان، قرقیزستان، بلاروس، اسپانیا، آمریکا، هلند و آلمان هستند. این کشورها در کنار کشت و پرورش و صادارت زرد آلوی تازه، نوع خشک شده این محصول را نیز تولید کرده و به بازار جهانی عرضه می‌کنند.

ایران نیز در زمینه تولید انواع میوه از جمله زردآلو فعالیت مناسبی دارد و سالانه مقادیر زیادی از این محصولات را به بازار داخلی و بازار بین‌المللی عرضه می‌نماید. صادارت زردآلو در ایران به 2 بخش، یعنی صادارت میوه تازه و یا برگه خشک شده زردآلو تقسیم می‌شود. سهم صادارت برگه زردآلو در مقایسه با میوه تازه آن کم‌تر بوده ولی به طور کلی فروش این محصولات به بازار جهانی، سبب وارد شدن مقادیر بالای ارز به کشورمان می‌شود.

قوانین مربوط به صادارت و واردات برگه زردآلو در ایران

  • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌ مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • ورود و ترخیص موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوراکی و آشامیدنی مصوب 1346 به شرح زیر می‌باشد:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین ‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص برگه زردآلو از گمرک

برگه زردآلو جزو دسته‌بندی مواد غذایی قرار می‌گیرد و از این رو، ترخیص کاری که قصد ترخیص بادام از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

ترخیص بادام از گمرک به اخذ مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی جهت اعلام تاریخ اعتبار و همچنین اخذ مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز نیاز دارد.

از آن‌جا که برگه زردآلو جزو گروه کالایی 4 دسته‌بندی می‌شود، برای ترخیص این محصول از گمرک، باید مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان) جمع آوری شود.

تعرفه گمرکی برای ترخیص برگه زردآلو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص برگه زردآلو برابر 08131000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص برگه زردآلو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه امور گمرکی از جمله ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و به ویژه ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور، آماده ارائه خدمات و همکاری با فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. از مزایای همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد. این شرکت متعهد می‌شود تا از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا، راهنما و همراه شما عزیزان باشد. در صورتی که قصد ترخیص برگه زردآلو از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)